SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Lenovo TAB 4 10 Plus: Tablet do práce aj na doma

0

Dizajnový tablet s minimálnou hrúbkou a sklennou zadnou stranou má tenké šasi a na­priek použitiu skla aj nízku hmotnosť. Na zadnej strane nájdete len zapustené logo Lenovo a fotoaparát spolu s bleskom. Okrem bielej steny si všimnete na dlhších stranách vyčnievajúce rámiky, ktoré sú skosené v tvare striešky. Hrany kratších strán sú zaoblené a pri pohľade spredu či zozadu tvoria vyčnievajúce okraje strieborný doplnok k displeju. Na ľavej strane je tlačidlo na nastavenie hlasitosti zvuku a zapínacie tlačidlo s vrúbkovaným povrchom na jednoduché rozlíšenie. Podľa decentného dierkovania zistíte polohu dvojice reproduktorov. Svojím zvukom zapadajú do slušného priemeru a disponujú technológiou Dolby Atmos, ktorú si vychutnáte aj po pripojení slúchadiel.

Reproduktorom chýba basová zložka, no tú som ani neočakával. Virtuálny priestorový zvuk znie výborne a pri testovaní som použil demonštračné video z aplikácie, ktoré disponuje priestorovým zvukom štandardu Dolby Atmos. V aplikácii Dolby si môžete nakonfigurovať vlastné nastavenia zvuku podľa svojich potrieb a vkusu. Okrem toho tam nájdete prednastavené profily ako Film, Hudba, Hra a Hlas a môžete sa pohrať aj s ekvalizérom. Najzaujímavejšia vychytávka je snímač odtlačku prstov, ktorý umožňuje priradiť rôznym odtlačkom rôzne účty. Preto si tablet zaslúžil označenie na doma aj do práce. Jednoducho si viete oddeliť pracovné prostredie od toho osobného. Po zadaní odtlačku, ktorý nepatrí k momentálne predvolenému účtu, sa tablet za pár sekúnd prepne do prostredia, ktoré odomyká daný prst.

Každý účet môžete mať personalizovaný, takže okrem domáceho a pracovného účtu môžu ďalšie patriť napríklad iným členom rodiny. Tí si podľa svojich potrieb nastavia aplikácie, úvodnú obrazovku, kontakty, účty na sociálne siete a podobne. Ak máte doma dve deti, môžu sa deliť o jeden tablet. Myšlienku chválim, pretože deti by sa mali o veci deliť, a pokiaľ ide o tablet, isté obmedzenia sú na mieste. Senzoru však treba vytknúť umiestnenie na dlhšej spodnej strane. Zo skúseností by sa hodil skôr na pravú kratšiu stranu, pretože pri odomykaní treba prehmatávať tablet, aby sa daný prst dostal k senzoru. Toto riešenie by bolo efektívnejšie aj pri používaní na výšku. TAB 4 pracuje s operačným systémom Android Nougat 7.0. Ten ponúka čisté a príjemné prostredie, ktoré dotvára dojem elegancie.

O výkon sa stará 8-jadrový procesor Snapdragon 625 a sekundujú mu 4 GB operačnej pamäte spolu so 64 GB internej pamäte. S vysokou pravdepodobnosťou vám interná pamäť na filmy alebo seriály stačiť nebude, a preto máte možnosť rozšírenia o kartu SD do kapacity 128 GB. K tomu Lenovo pridalo batériu s výdržou až 10 hodín. Tablet ma pri testovaní ohúril svojou výdržou, no aj tak som ho dokázal do večera vybiť. Môže za to veľký 10,1" viacdotykový displej IPS, ktorý je ako stvorený na hranie hier. Zadný fotoaparát postačí na príležitostné fotenie či nakrúcanie, no je pravda, že tablet nie je zariadenie, ktorým by ste chceli fotiť pravidelne. Disponuje 8 Mpx snímačom a aj LED bleskom. Predná kamera dostala 5 Mpx snímač. Nabíjanie je riešené pomocou obojstranného konektora USB typu C, ktorý má podiel na rýchlejšom nabíjaní. Okrem detského kitu, ktorý obsahuje detské puzdro a ochranné sklo, si máte možnosť prikúpiť aj balíček produktivity. Ten zahŕňa bluetoothovú klávesnicu a obal, ktorý má ochrannú funkciu, ale skvele poslúži aj ako stojan.

Parametre:

• Lenovo Tab 4 10 Plus: displej 10,1" IPS Multi-touch 10× (1920 × 1200), ­procesor: Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625, 8-jadrový, 2 GHz, pamäť: 4 GB + 64 GB, microSD až 128 GB, fotoaparát: zadný 8 Mpx + predný 5 Mpx, USB 2.0 typ C, pohybový senzor, snímač odtlačkov prstov, gyroskop, svetelný senzor, Wi-Fi 802.11ac, bluetooth 4.2, rozmery a hmotnosť: 173 × 247 × 7,1 mm, 475 g, maximálna výdrž batérie: 10 hodín, OS: Android 7.0, Benchmark AnTuTu: 77 164

• Cena: 311,06 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Rozhranie pre viacerých používateľov, spoľahlivý snímač odtlačkov ­prstov, ­zaujímavý priestorový zvuk, možnosť zakúpenia príslušenstva, dlhá výdrž batérie
- Nič podstatné

HODNOTENIE:

Displej: 70 %
Foto/video:  75 %
Výkon:  90 %
Výbava: 80 %
Vyhotovenie:  100 %
Celkovo: 83 %

 

Adam Lukáč

Všetky autorove články
Lenovo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať