SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Lenovo Yoga Slim 7i ProX / Dizajnový ultrabook s 3K displejom

0

Hlavné lákadlá ultrabooku Yoga Slim 7i ProX sú kvalitný displej s rozlíšením 3K, prémiové materiály a malá hrúbka.

SAMSUNG 022024 Advertisement

Kovové telo má jemne matnú povrchovú úpravu v odtieni dark teal, pričom povrch nie je náchylný na zachytávanie odtlačkov prstov. Spodnej strane dominuje pomerne veľká plocha s otvormi na nasávanie chladiaceho vzduchu a takisto mriežka otvorov na jeho vyfukovanie, umiestnená za otočným pántom. Reálny výkon závisí nielen od inštalovaného hardvéru, ale aj od účinnosti chladenia. Konštruktéri v tomto ohľade urobili maximum. Na spodnej stene sú aj dva stereofónne reproduktory. Zvukový profil možno nastaviť v softvéri Dolby Atmos. Kvalita zvuku na bežné počúvanie bohato stačí. Klávesnica je podsvietená, s možnosťou nastavenia dvoch úrovní jasu a vďaka zdvihu klávesov 1,3 mm umožňuje rýchle a presné písanie. Na povrchu klávesov je jemný oblúk dovnútra, čo takisto zvyšuje ergonómiu písania.

Recenzovaný model mal 14,5" displej s rozlíšením 3072 × 1920 pixelov, marketingovo označovaným ako 3K, jasom 400 nitov a 100 % pokrytím farebného priestoru sRGB a delta E < 1, čo v praxi znamená presné podanie farieb, a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Displej má účinnú antireflexnú úpravu. Lesklý povrch má opodstatnenie, pretože poskytuje kontrastnejší obraz než displeje s matným povrchom. Je na vás, či necháte štandardne nastavenú mierku zobrazovania 300 %, alebo ak máte dobrý zrak, môžete mierku zmenšiť, aby ste mali na displeji zobrazených viac informácií. Musím pochváliť pomer strán 16:10, ktorý v porovnaní s klasikou 16:9 poskytuje trochu viac priestoru na výšku, čo oceníte pri práci s dokumentmi či surfovaní na webe. Displej môžete odklopiť takmer až o 180°, čo je výhodné, ak niečo ukazujete ľuďom, ktorí sedia pri stole oproti vám. Notebook sa takisto po otvorení vďaka funkcii Flip to Start okamžite zapne, takže používatelia nebudú musieť stlačiť tlačidlo napájania na bočnej stene. Prístroj má aj infračervenú kameru, čo umožňuje bezpečnú autentifikáciu pomocou tvárovej biometrie na báze technológie Windows Hello. Aktivovaním funkcie Smart Assist dokáže kamera detegovať prítomnosť používateľa pred laptopom. Ak tam nie je, displej sa vypne a po nastavenom čase sa notebook prepne do pohotovostného režimu. Po návrate používateľa sa zasa automaticky zapne. Externý monitor, prípadne projektor môžete pripojiť nielen cez HDMI 2.0, ale aj cez port USB-C s podporou technológie Thunderbolt 4. Na pripojenie monitora cez HDMI potrebujete redukciu.

Srdcom ultrabooku je procesor Intel Core i7 12700H s integrovanou grafikou Intel Iris Xe. Jej výkon stačí na väčšinu bežných úloh. Keby niekomu grafický výkon nestačil, v ponuke sú aj modely s dedikovaným grafickým čipom NVIDIA GeForce RTX 3050, čo sa, samozrejme, prejaví aj na cene.

Procesor v prípade potreby dokáže krátkodobo zvýšiť taktovaciu frekvenciu z 2,3 až na 4,7 GHz. TDP môže dosiahnuť až 35 W. Oceníte to pri krátkodobých úlohách, napríklad pri analýzach v Exceli, úpravách fotografií či renderovaní videa. Pri dlhodobej záťaži závisí výkon od účinnosti chladenia. Výkonový profil si môžete nastaviť v aplikácii Lenovo Vantage. Technológia Smart Power v závislosti od nastavenia dynamicky upravuje rýchlosť ventilátora, zvyšuje výkon systému alebo predlžuje výdrž batérie. Teplota v najteplejšom mieste neprekročila 41 stupňov Celzia. Recenzovaný model mal 16 GB RAM LPDDR5 5200 MHz a 1 TB disk SSD NVMe PCIe konštrukčného formátu M.2. Zariadenie sa napája a nabíja zo 100 W zdroja cez kábel USB-C. Batéria pri bežnej práci s dokumentmi vydržala pri primeranom jase podsvietenia približne 10 a pol hodiny, čo ma veľmi príjemne prekvapilo vzhľadom na to, že displej má vysoké rozlíšenie. Batéria sa na plnú kapacitu nabije za necelé dve hodiny. Životnosť batérie možno predĺžiť aktiváciou funkcie Conservation Mode v aplikácii Lenovo Vantage, vďaka ktorej sa v prípade, ak je notebook stále pripojený k nabíjačke, nabije len na nastavenú úroveň, napríklad 70 %.

PLUSY, MÍNUSY:

+  Výborný displej, výkon, podpora Thunderbolt 4, vynikajúca výdrž na batériu
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Procesor: Intel Core i7 12700H (12. generácia Adler Lake), taktovacia frekvencia 2,3 – 4,7 GHz, 16 GB RAM, 1 TB disk SSD, grafika Intel Iris Xe Graphics; displej: 14,5-palcový, rozlíšenie 3K (3072 × 1920 px), pomer strán 16:10; konektivita: Wi-Fi 6E, bluetooth 5.1; operačný systém: Windows 11; konektory: 2× USB-C Thunderbolt 4, 1× USB 3.2 (Typ-A), HDMI 2.0, batéria 70 W, rozmery 15,9 × 328,2 × 221,4 mm, hmotnosť 1,45 kg 

• Cena: 1259 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať