SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Philips Evnia 34M2C7600MV/00: Rozžiarte vaše hry aj prácu

0

V uplynulých rokoch technológiám zobrazovačov kraľovali predovšetkým panely typu TN, VA alebo IPS a pri výbere záležalo hlavne na tom, či preferujete rýchly pohyb, hlboké čierne tóny a uniformitu alebo výborné pozorovacie uhly a reprodukciu farieb. V poslednom čase však konečne do monitorov prichádzajú aj technológie panelov OLED alebo mini LED. Preto nás zaujal nový monitor Philips Evnia 34M2C7600MV s mini LED podsvietením, ktorý sľubuje špičkovú hodnotu svietivosti až na úrovni 1400 nitov.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Philips Evnia využíva ultraširoký 34" panel VA-LCD s pomerom strán 21:9 a s WQHD rozlíšením 3440 × 1440. Pre priame mini LED podsvietenie s 1152 zónami lokálneho stmievania je monitor pomerne veľký a ťažký. Konektivitu zabezpečuje dvojica portov HDMI 2.1, 3,5 mm audiovýstup, 4 porty USB-A, z ktorých dva sú schopné rýchleho nabíjania, DisplayPort 1.4, vstup USB-B do USB rozbočovača a port USB-C, ktorý umožňuje rýchle a jednoduché pripojenie najnovších notebookov s podporou PD, DP Alt a video. Monitor je z krabice predkalibrovaný, čo je dobrá správa pre tých, ktorí potrebujú pracovať s presnými farbami.

Robustný stojan zodpovedá hmotnosti monitora. Keď je nainštalovaný, zaberá na stole pomerne veľký priestor, s čím treba počítať. Monitor má nastaviteľnú výšku, náklon a otáčanie, takže si ho môžete nastaviť podľa svojich potrieb. Používa externý napájací zdroj, ktorý rozhodne nepatrí k najmenším. Vzhľadom na certifikáciu HDR 1400 a plné maticové lokálne stmievanie v kombinácii s mini LED technológiou je to pochopiteľné. Znamená to takisto, že Evnia nie je práve najtenší monitor na trhu. Celý monitor vrátane nôh má priemyselnú sivú farebnú tému a výrazne uprednostňuje funkčnosť pred dizajnom. To nie je nevyhnutne kritika, ale tí, ktorí uprednostňujú divoké farebné kombinácie, by mali hľadať niekde inde.

Ultraširoký zakrivený monitor vás ihneď po zapnutí pohltí a vtiahne do deja. Prispieva k tomu aj špecialita značky Philips, systém Ambiglow. Na zadnej strane modelu Evnia je viac ako desať LED svetiel, ktorých farbu, jas a režim môžete ovládať priamo z menu. Väčšina používateľov pravdepodobne zvolí režim synchronizácie videa, ktorý mení farbu Ambiglow podľa toho, čo sa deje na obrazovke. Na papieri to síce vyzerá skvele, v praxi je však výsledok trochu sklamaním, hlavne ak poznáte televízory Philips s funkciou Ambilight. Problém je v tom, že v režime synchronizácie videa svetlá zaostávajú asi o sekundu za tým, čo sa deje na obrazovke, čo môže spôsobiť náhle prechody medzi veľmi odlišnými farbami, keď sa pohybujete kamerou v hre alebo pozeráte film. Možno si však nastaviť aj statické podsvietenie. Na druhej strane má Ambiglow na monitore Evnia podstatne vyšší výkon ako bežné podsvietenie RGB u konkurentov, takže je mimoriadne pôsobivý, pretože pri nastavení na najjasnejší režim poskytuje intenzívne svetlo, ktoré dokáže prekonať rôzne typy okolitého osvetlenia. Evnia je certifikovaná s HDR 1400 a táto značka určite nie je iba marketing. Monitor poskytuje pôsobivý efekt HDR bez vnímateľného rozostrenia, a keď zvážite, že vďaka mini LED diódam nie je riziko vypaľovania obrazu ako pri displejoch OLED, je ťažké kvalite obrazu monitora niečo vytknúť. Obraz je výborne prekreslený, s presnými farbami a vynikajúcou svietivosťou. Vďaka portu USB-C ho môžete používať s jednokáblovým pripojením k vášmu notebooku a vďaka vstavanému prepínaču KVM poslúži aj na pripojenie k dvom PC. Pre hráčov je tu špeciálny herný režim Smartimage, ktorý optimalizuje zobrazenie podľa typu hry, akú hráte.  

Philips Evnia 34M2C7600MV je vynikajúca voľba pre tých, ktorí hľadajú kvalitný monitor na hranie hier, sledovanie filmov či pracovné účely. S technológiou mini LED a veľkým množstvom zón lokálneho stmievania, s bohatou výbavou portov a funkciou Ambiglow ponúka skvelý zážitok za primeranú cenu. Philips Evnia 34M2C7600MV je tak jeden z najlepších monitorov na trhu, ktoré si môžete vybrať.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Obraz, svietivosť, konektivita, výbava, predkalibrácia, Ambiglow
- Oneskorenie Ambiglow pri videorežime

PARAMETRE:

•  Displej: 34", rozlíšenie: 3440 × 1440 bodov, pomer strán: 21: 9, technológia panela: VA LCD, obnovovacia frekvencia: 48 – 165 Hz, latencia GTG: 2,5 ms, kontrast: 1100:1 (statický), jas: 488 nitov statický, pripojenie: DisplayPort 1,4, 2× HDMI 2.1, 3,5 mm výstup jack slúchadlá, 4× USB 3.0 USB hub, USB-C (režim DP Alt, video, údaje a Power Delivery), zdroj: externý PD 3.0 90 W, rozmery (š × v × h): 807 × 549 × 290 mm, hmotnosť: 10,35 kg

•  Cena: 1354 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať