SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Lenovo dosiahlo silné výsledky s najvyššími kvartálnymi tržbami za štyri roky a rekordným príjmom pred zdanením

Tlačové správy
0

Skupina Lenovo včera oznámila výsledky za tretí fiškálny štvrťrok, ktorý skončil 31. decembra 2018. Spoločnosť Lenovo zaznamenala svoje najvyššie tržby v rámci skupiny za štyri roky v hodnote 14 miliárd USD, čo je viac ako 8.5% medziročný nárast (12.8% medziročne nepočítajúc vplyv meny).  Spoločnosť vykázala vysoký príjem pred zdanením v hodnote 350 miliónov USD (nárast o 133% / +200 miliónov USD v porovnaní s predchádzajúcim rokom) – pre spoločnosť sa tak jedná o celkový rekord, keďže všetky biznis skupiny naďalej vykazovali zlepšenie zisku.

Skupina zaznamenala počas fiškálneho štvrťroka čistý zisk v hodnote 233 miliónov USD, čo je výrazné zlepšenie oproti čistej strate 289 miliónov USD v rovnakom kvartáli minulého roka. Základný zisk na akciu dosahoval v treťom fiškálnom štvrťroku hodnotu 1,96 centa USD na akciu alebo 15,35 hongkongských centov.

“Keď sme sa vydali na cestu Inteligentnej Transformácie, naším cieľom bolo obnoviť a potom urýchliť podnikateľskú dynamiku spoločnosti Lenovo, pričom našim zákazníkom sme chceli poskytnúť najlepšie technológie v oblasti inteligentného IoT, inteligentných infraštruktúr a inteligentných vertikálnych riešení. Urobili sme presne to a navyše - naša sila a pozícia najproduktívnejšej globálnej technologickej organizácie je pevne ukotvená. To, čo ma najviac potešilo, je to, ako spoločnosť Lenovo prehlbuje súčasný trend v odvetví - sme silní, v tomto štvrťroku sme dosiahli rekordné výsledky a stále rastieme.”, povedal Yang Yuanqing, predseda a generálny riaditeľ spoločnosti Lenovo.

Prehľad biznis skupín:

Skupina Inteligentných zariadení  (IDG) zaznamenala rekordné výnosy a zisk; poháňané tretím priamym štvrťrokom od začiatku rastu príjmov – medziročný nárast o 6.2% na 12,4 miliardy USD.

  • Počas štvrťroka, skupina pre osobné počítače a inteligentné zariadenia (PCSD) patriaca pod IDG, zaznamenala tržby 10,7 miliardy USD, čo je medziročný nárast o 11.6%, a postupne pokračuje rozmach skupiny z predchádzajúceho štvrťroka. Tržby pri osobných počítačoch medziročne narástli o 16%, pričom prekonali trh o viac ako 17 bodov a marža príjmov pred zdanením sa taktiež zlepšila o jeden percentuálny bod. Spoločnosť Lenovo si zachovala svoju pozíciu svetového lídra v oblasti predaja osobných počítačov s rekordným podielom na trhu vo výške 24,6%. Zameranie sa na vysokorastúce a prémiové segmenty znamenalo, že tržby z pracovných staníc, tenkých a ľahkých zariadení a obrazoviek prekonali trh o viac ako 30 bodov, herná divízia prekonala trh o 16 bodov a Chromebooky o viac ako 220 bodov.
  • Skupina pre mobilné zariadenia (MBG) patriaca pod IDG, zaznamenala prvý celosvetový zisk od akvizície spoločnosti Motorola v roku 2014. Tento pozoruhodný úspech prišiel vďaka majstrovskej realizácii stratégie Lenovo, ktorá zredukovala náklady, zefektívnila produktové portfólio skupiny a zamerala sa na hlavné trhy. Konkrétne Severná Amerika zaznamenala pre skupinu prelomový štvrťrok s objemom, ktorý prekonal trh o 40 bodov. Navyše, zameranie MBG na špecifické geografické oblasti taktiež prináša významné výsledky: Spoločnosť Lenovo si udržala druhú pozíciu v Latinskej Amerike, napriek menovým výkyvom a obmedzeniam dodávok. V Číne, vďaka radu nových produktov pod značkou Lenovo, pokračovala skupina v budovaní hybnosti, pričom zoštvornásobila tržby a zaznamenala silný rast marže príjmov pred zdanením.

Skupina dátových centier (DCG) zaznamenala piaty po sebe idúci štvrťrok s nárastom zisku (3.6 percentný  medziročný nárast marže príjmov pred zdanením) a 31% medziročný nárast tržieb na 1,6 miliardy USD. V skutočnosti, skupina DCG zaznamenala nárast tržieb vo všetkých geografických oblastiach, čo sa prejavilo trojciferným rastom v Severnej Amerike a dvojciferným rastom v Ázii a Tichomorí, EMEA a Latinskej Amerike. Spoločný podnik NetApp, ktorý je v súčasnosti v Číne, bude ďalej posilňovať portfólio a rozširovať obchodné príležitosti. Hyperscale opäť slúžila ako významný prispievateľ s trojciferným rastom tržieb a výnosy zo Softvérovo Definovanej Infraštruktúry (SDI) vzrástli medziročne takmer o 70%. Skupina nielenže globálne ostala na prvom mieste v rámci rebríčka TOP500 superpočítačov, ale tiež zvýšila svoje vedenie. **

* IDC CY2018 Q4  Celosvetový štvrťročný sledovač osobných počítačov
** Top500 rebríček Superpočítačov, 52. vydanie, November 2018 https://www.top500.org/lists/2018/11/  140 z najlepších 500 superpočítačov, 56 systémov pred najbližšími konkurentmi

Lenovo

Všetky autorove články
Lenovo trzby vysledky prijem

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať