SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

MSI Modern MD271CPW / Ozdoba kancelárie

0

Za posledné dva roky sa pomerne výrazne zmenili návyky pri používaní počítačov. Hlavne z dôvodu home office nastal v kancelárskej práci veľký prechod na notebooky. Pre tých, ktorí s nimi častejšie cestujú alebo ich potrebujú prenášať, sú, samozrejme, dôležitými parametrami kompaktná veľkosť a nízka hmotnosť. To však, žiaľ, vždy ide proti požiadavke na komfort práce. Trinásť alebo štrnásťpalcový displej postačí na obchodnú schôdzku, ale na celodennú prácu je nepraktický. Preto je namieste uvažovať o väčšom prídavnom monitore. V profesionálnej sfére sa táto požiadavka riešila takzvanou dokovacou stanicou, ktorá bola na pracovnom stole a pri príchode na pracovisko sa notebook do nej zasunul. Vďaka tomu bol hneď pripojený k zdroju, monitoru a ďalším perifériám. Dokovacie stanice však boli zväčša určené iba pre konkrétne modely alebo modelové rady, a ak ste notebook vymenili, nemusela už pasovať. S príchodom štandardu USB-C sa naskytla možnosť elegantnejšieho riešenia, ktoré používa MSI aj pri testovanom modeli. Monitor Modern MD271CPW je okrem HDMI vybavený aj vstupom USB-C, pomocou ktorého možno pripojiť kompatibilný notebook. USB-C zabezpečuje prenos signálu DisplayPortu aj napájanie pripojeného notebooku, takže ho stačí pripojiť jedným káblom a môžete pracovať. Ako názov naznačuje, monitor prichádza s moderným minimalistickým dizajnom, za ktorý, mimochodom, v minulom roku získal aj cenu RedDot Award 2021. Vyrába sa v dvoch farebných verziách, čiernej a veľmi elegantnej bielej, ktorú sme mali aj na test. Monitor stojí na okrúhlej základni, z ktorej vybieha aj biela valcová noha, oddelená od základne striebornou obručou. Rovnaký motív nájdete aj na zadnej strane. Ide o jednofarebnú matnú plochu so strieborným kruhom pripojovacej časti. Konektory sú umiestnené vo výreze v strednej časti a sú orientované smerom dole, takže nenarúšajú dizajn. Displej má zakrivenie 1500R a matný antireflexný povrch. Zhora a zo strán má iba úzke čierne orámovanie, spodná širšia lišta je biela a nesie v strede logo výrobcu. Ovládacie tlačidlá sú vpravo zospodu, vpredu sú označené symbolmi. Monitor je určený predovšetkým do kancelárie alebo na jednoduché domáce využitie, tomu zodpovedá aj obmedzená ponuka konektivity, nájdete tu iba HDMI, USB-C a audio in.

Dvadsaťsedempalcový panel VA má rozlíšenie 1920 × 1080 bodov a pracuje s frekvenciou 75 Hz. Ponúkne latenciu na úrovni 4 ms GTG. Jas dosahuje 250 cd/m2 a statický kontrast 3000:1. Panel pracuje s 8-bitovou hĺbkou farieb a dosahuje 102 % farebného rozsahu sRGB. Z uvedeného vyplýva, že monitor dodržiava, čo sľubuje. Ide o kvalitný, predovšetkým kancelársky model s kvalitným obrazom, dostatočným jasom, ktorý chráni váš zrak aj pri dlhšej práci vďaka 75 Hz pracovnej frekvencii aj možnosti zaradenia nočného režimu. Technológie Anti Flicker a Less Blue Light Technology získali dokonca certifikáciu TUV Rheinland na ochranu zraku. K lepšej pohode vášho zraku pri práci prispieva aj zakrivenie monitora.  Lepšiemu využitiu monitora pomáha aj aplikácia MSI Display Kit, ktorá umožňuje množstvo prídavných nastavení aj základné nastavenia monitora. Okrem mnohých iných vecí umožňuje aj zobrazenie viacerých obrazoviek s rôznym rozdelením. Monitor poskytuje možnosť rýchleho prepínania rôznych tém ovládania.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Obraz, USB-C, dizajn, ovládanie
- Málo portov

PARAMETRE:

• Displej: 27", rozlíšenie: 1920 × 1080 bodov, pomer strán: 16:9, technológia panela: VA antireflexný, obnovovacia frekvencia: 75 Hz, latencia: 5 ms, kontrast: 3000:1 (statický), jas: 250 cd/m2, pripojenie: HDMI 2.0, 3,5 mm vstup audio, 2× 1 W reproduktory, 1× USB-C s podporou PD a DP, rozmery: 611,5 × 250 × 533,7 mm (v × š × h), hmotnosť: 6,13 kg

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať