SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Dell P2723QE / Profesionálny 4K monitor s pripojením USB-C

1

Monitor je svojou koncepciou určený pre náročných firemných používateľov, ktorí ocenia brilantný obraz, vysoké rozlíšenie 3840 × 2160 pixelov, ktoré umožňuje súčasne otvoriť viac okien a vykonať viac úloh, čo významne zvyšuje produktivitu. Nastaviteľný stojan zas prispieva k ergonómii, pretože si môžete nastaviť optimálnu výšku zobrazovacieho panela, prípadne ho preklopiť o 90 stupňov a používať monitor na výšku. Rozsah výškového nastavenia zob­razovacieho panela je 15 cm.

Monitor okrem štandardných konektorov HDMI a DisplayPort umožňuje aj pripojenie notebooku cez konektor USB-C. Cez tento port sa prenáša nielen obrazový signál rozhraním DisplayPort dáta, ale notebook je cez toto rozhranie zároveň aj napájaný, takže na pripojenie vám stačí len jeden kábel. Oceníte to napríklad pri niektorých ultrabookoch, ktoré majú len dva či dokonca iba jeden konektor USB-C, cez ktorý sa zariadenie väčšinou aj napája. Monitor je cez rozhranie Power Delivery schopný dodať celkový príkon 90 W. To je aj dôvod, prečo v technických parametroch neuvádzam spotrebu, pretože tú ovplyvňujú pripojené zariadenia. Monitor je vybavený 4-portovým rozbočovačom USB 3.2 na jednoduché pripojenie klávesnice, myši, externých diskov, prípadne ďalších periférií. Dva z portov sú ľahko dostupné zospodu, ostatné sú vzadu. Zabudovaná dokovacia stanica má nielen konektory USB na pripojenie napríklad klávesnice či myši, ale aj eternetový konektor RJ-45, takže aj pri práci s notebookom či ultrabookom, ktorý takýto port nemá, sa môžete k internetu alebo firemnému intranetu pripojiť káblom a nezaťažovať tak Wi-Fi router. Notebook teda pripojíte jedným káblom USB-C a desktop, prípadne starší notebook, ktorý USB-C nemá, pomocou dvoch káblov: HDMI na prenos obrazu a USB hub pripojíte samostatným káblom USB-C /USB-A.

Kolorimetrickou sondou som nameral 99 % pokrytie farebného gamutu sRGB, teda rovnakú hodnotu, ako výrobca uvádza v technických parametroch, a 79 % pokrytie farebného priestoru AdobeRGB. Tieto hodnoty naznačujú, že je to nielen monitor pre manažérov a ekonómov, ale aj na príležitostné grafické či multimediálne kreatívne práce. Musím pochváliť ostrosť obrazu. Pri rozlíšení 4K a uhlopriečke 27 palcov vychádza hodnota DPI 163 pixelov na palec. Aj keď rozlíšeniu 4K by viac pristala uhlopriečka 30 či 32 palcov, aj na 27-palcovej uhlopriečke sa vo Windows pri implicitne nastavenej mierke 150 % dajú veľmi dobre čítať aj malé fonty. Vysoké rozlíšenie takisto umožňuje komfortnú prácu s dvoma oknami vedľa seba, čo oceníte hlavne pri práci s dokumentmi.

Monitor síce nepodporuje adaptívnu synchronizáciu a má obnovovaciu frekvenciu 60 Hz, ale nemusíte sa obávať, že by ste sa počas relaxu kvalitne nezahrali. Väčšina hier vyzerá veľmi dobre vďaka vysokému rozlíšeniu, výbornému kontrastu a živým farbám. Strategické hry aj Microsoft Flight Simulator, s ktorými som pri testovaní relaxoval ja, sa ­zobrazujú excelentne. Monitor nemá zabudované reproduktory, takže použijete slúchadlá alebo externé reproduktory. Nepovažujem to za problém, pretože kvalita zvuku z väčšiny reproduktorov zabudovaných v monitoroch je podpriemerná.

PLUSY, MÍNUSY:

+ USB-C hub, kompaktný elegantný dizajn, dobrý obraz 
- Potešili by vstavané reproduktory

PARAMETRE:

• Obrazovka: LCD IPS 27" (68,5 cm); rozlíšenie: 4K, 3840 × 2160 (16:9), 163 PPI; gamut: 99 % sRGB, obnovovacia frekvencia 240 Hz; latencia: 8 ms (5 ms fast); jas: 350 cd/m2; kontrast: 1000:1; pozorovací uhol: 178°/178°; počet farieb: 16,7 milióna; konektory: 1× HDMI, 1× DisplayPort 1.4, 4× USB-A 3.2; rozmery: 612 × 525 × 185 mm; hmotnosť: 7,2 kg

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

1 komentár

E gdccu reakcia na: Dell P2723QE / Profesionálny 4K monitor s pripojením USB-C

18.6.2022 23:06
Hey, this is Eric and I ran across nextech.sk a few minutes ago.

Looks great… but now what?

By that I mean, when someone like me finds your website – either through Search or just bouncing around – what happens next? Do you get a lot of leads from your site, or at least enough to make you happy?

Honestly, most business websites fall a bit short when it comes to generating paying customers. Studies show that 70% of a site’s visitors disappear and are gone forever after just a moment.

Here’s an idea…

How about making it really EASY for every visitor who shows up to get a personal phone call you as soon as they hit your site…

You can –

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It signals you the moment they let you know they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site.

CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

You’ll be amazed - the difference between contacting someone within 5 minutes versus a half-hour or more later could increase your results 100-fold.

It gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation.

That way, even if you don’t close a deal right away, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

Pretty sweet – AND effective.

CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať