SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Microsoft opäť zvyšuje ceny.

Tlačové správy
0

Firmy si však môžu udržať tie pôvodné ešte 12 mesiacov.

Spoločnosť Microsoft oznámila, že od 1. apríla 2023 navyšuje svoje poplatky za balík Microsoft 365 a ďalšie cloudové služby. Dôvodom je zarovnanie cien pre jednotlivé regióny v súlade s výmennými kurzami medzi americkým dolárom a (v prípade Slovenska) eurom. Navýšenie sa tak dotkne viac ako 20-tisíc tuzemských firiem.

Ako upozorňuje odborník na manažované IT služby Andrej Blanárik zo spoločnosti SANDING s.r.o., zmena sa týka najmä komerčných a biznis používateľov týchto služieb. „Zákazníci sa môžu zvýšeniu nákladov vyhnúť tak, že si zafixujú svoje objednávky licencií na 12 mesiacov. Ide o garanciu ako odoberať služby na pôvodnej úrovni. Zároveň sú ceny pri takejto fixácii nižšie ako mesačné. Musia to ale stihnúť do 31. marca 2023.

Softvérové balíky Microsoft 365 sú obľúbené vďaka svojim aplikáciám TEAMS, Outlook alebo OneDrive/SharePoint. Z dôvodu neustáleho vylepšovania funkcionality svojich balíkov, ale i vývoja kurzových zmien plánuje Microsoft aktualizovať svoj sadzobník cien až dvakrát ročne.

 

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať