ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Microsoft oznamuje personálne zmeny vo vedení spoločnosti

Tlačové správy
0

Lenka Axlerová, riaditeľka pre sektor verejnej správy v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko

Novou riaditeľkou Microsoftu pre sektor verejnej správy sa s platnosťou od septembra 2019 stala Lenka Axlerová. V novej úlohe sa zameria na rozvoj spolupráce a obchodných príležitostí v sektore štátnej správy, samosprávy, zdravotníctva a školstva.

Lenka Axlerová má dlhoročné skúsenosti s prácou pre verejný sektor v regióne strednej a východnej Európy. Predtým pôsobila v spoločnosti PricewaterhouseCoopers a pomáhala zákazníkom s vytváraním stratégií, nastavovaním a zlepšovaním interných procesov, s finančnými kalkuláciami a so zaistením súladu s legislatívnymi požiadavkami.

Lenka Axlerová vyštudovala Vysokú školu ekonomickú v Prahe, získala titul Master in International Management v európskom programe CEMS a je držiteľkou Advanced Diploma in Management Accounting z Chartered Institute of Management Accountants. Svoj voľný čas venuje rodine, rada cvičí jogu a športuje.

Klára Žižková, riaditeľka ľudských zdrojov v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko

Riaditeľkou ľudských zdrojov sa od septembra 2019 stala Klára Žižková. Zo svojej pozície je zodpovedná za všetky personálne aktivity spoločnosti.

Do Microsoftu prišla zo spoločnosti Danone, kde pôsobila v úlohe riaditeľky pre rozvoj talentov v rámci európskeho regiónu. Ešte predtým, ako vedúca HR pre oblasť východnej Európy, pomohla etablovať a stabilizovať zdieľané služby HR pre Danone v tomto regióne. Pred Danone Klára pracovala v spoločnosti British American Tobacco. Svoju kariéru začínala v oblasti komunikácie a korporátnych záležitostí, avšak potom našla svoju vášeň v HR.

Klára Žižková vyštudovala Karlovu univerzitu v Prahe, odbor anglický a dánsky jazyk a literatúra. Vo voľnom čase sa venuje rodine, rada lyžuje a trávi čas v prírode.

Dalibor Kačmář, riaditeľ pre technické štandardy v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko

Od novembra 2019 sa novým riaditeľom pre technické štandardy stáva Dalibor Kačmář. Vo svojej úlohe bude zodpovedný za vytváranie technologickej vízie Microsoftu na českom a slovenskom trhu, najmä v oblasti cloudu, digitálnej transformácie, kybernetickej bezpečnosti a otvorených dát.

Dalibor pracuje v spoločnosti Microsoft už od roku 2003, naposledy pôsobil v úlohe riaditeľa partnerskej siete a predtým v úlohe manažéra divízie Cloud + Enterprise. Je zakladateľom iniciatívy Partneri vo vzdelávaní, pôsobil v divízii vývoja ako akademický evanjelista a potom ako špecialista na platformové stratégie. Predtým, než prišiel do spoločnosti Microsoft, vyučoval informatiku na mnohých univerzitách v Českej republike, USA a vo Fínsku a tiež externe pracoval ako regionálny riaditeľ programu Microsoft Developer Network.

Vo svojom voľnom čase sa venuje rodine, jazde na bicykli, lyžovanie a skialpinizmu, CrossFitu, ale aj klasickej gitare.

Ladislav Možný, obchodný a marketingový riaditeľ v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko

Novým obchodným a marketingovým riaditeľom českej a slovenskej pobočky spoločnosti Microsoft sa s platnosťou od 1. novembra 2019 stáva Ladislav Možný. Vo svojej úlohe bude zodpovedný za riadenie krátkodobej i dlhodobej marketingovej a obchodnej stratégie spoločnosti s cieľom maximálne podporiť a rozšíriť partnerskú a zákaznícku sieť naprieč oboma trhmi. Bude pomáhať aj s realizáciou stratégie Microsoftu v oblasti digitálnej transformácie, a to tak smerom dovnútra firmy, ako i k trhu ako takému.

Do Microsoftu Ladislav prichádza zo spoločnosti Vodafone, kde bol zodpovedný za obchod a marketing pre segment menších a stredných firiem. Ešte predtým pracoval v spoločnostiach T-Mobile a AXA Insurance Company. Viedol tiež celofiremné projekty, ako sú frekvencie aukcií, akvizície spoločností alebo implementácia GDPR.

Microsoft

Všetky autorove články
Microsoft vedenie zmeny firma personal

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať