ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Microsoft vás chce po smrti vzkriesiť ako chatbota

2

V patente z decembra 2020 Microsoft načrtáva proces nahrávania údajov o osobe – dokonca aj zosnulej – s cieľom zmeniť ju na podobu četbota. Spoločnosť tvrdí, že dokáže pomocou fotografií a hlasových záznamov vytvoriť 2D alebo 3D rendering osoby a dokonca aj dať jej hlas četbotu. Patent ukazuje, že četbot by sa mohol inšpirovať aj zosnulými priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi, čo veľmi pripomína dej populárnej epizódy z televízneho seriálu Netflixu Black Mirror.

Podľa patentu sa môžu použiť fotografie, hlasové údaje, príspevky na sociálnych sieťach, správy elektronickej pošty aj písomné listy na „vytvorenie alebo úpravu indexu osobnosti konkrétneho človeka“. Inžinieri potom môžu pomocou indexu trénovať četbota, aby konverzoval ako táto osoba. A čo je ešte bizarnejšie, aplikácia takisto dokáže vytvoriť 2D alebo 3D model vášho mŕtveho blízkeho a využiť jeho hlas pri rozhovore s vami.

Tento druh technológie však vyvoláva otázky, pokiaľ ide o právo na údaje a súkromie. Ktokoľvek, kto má prístup k údajom, ako sú textové správy, fotografie, videá a zvukové záznamy zosnulého, by teoreticky mohol vytvoriť virtuálneho avatara osoby, hoci tá za života na to nedala súhlas. Patent však neznamená, že Microsoft naozaj vyrobí niečo v tomto zmysle. Spoločnosť by mohla patent predať inej firme, ktorá sa chce v budúcnosti napríklad dostať do priestoru četbotov.

Zdroj: popularmechanics.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

. reakcia na: Microsoft vás chce po smrti vzkriesiť ako chatbota

18.1.2021 17:01
Pc hnoj zase klame, Microsoft nikoho nechce vzkriesit....
Reagovať

RE: . reakcia na: .

18.1.2021 22:01
No jasné, tento článok mi otvoril oči. Vás už vzkriesili... No natrénovali Vás na príliš malej vzorke príspevkov, lebo opakujete stále to isté dookola. A asi ste mali v histórii navštívených stránok aj veľa stránok o správnom zásobení záhradky živinami. Preto toľko príspevkov o hnojení.... No budú musieť na tom ešte popracovať.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať