SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Mike Salvino: Chceme byť ešte lepším IT partnerom a zamestnávateľom

Tlačové správy
0

Spoločnosť DXC Technology má nového generálneho riaditeľa, ktorým sa stal Mike Salvino. Je uznávanou osobnosťou v oblasti IT služieb a má všetky predpoklady na to, aby spoločnosť viedol do ďalšej fázy rastu. Na Slovensku patrí DXC Technology medzi významného zamestnávateľa v IT sektore.

Pred vyše dvomi rokmi vznikla spoločnosť DXC Technology s ambíciou zaradiť sa medzi top svetových hráčov v oblasti poskytovania IT služieb. Obdobie na etablovanie sa na trhu využila nielen na získavanie nových zákazníkov, ale aj na vývoj technologických riešení, ktoré nachádzajú uplatnenie ako v súkromnom, tak aj vo verejnom sektore. Spoločnosť od jej vzniku viedol Mike Lawrie, ktorého po odchode do dôchodku nahradil biznismen Mike Salvino. ,,Považujeme ho za skúseného lídra v oblasti IT služieb, ktorý má za sebou úspešných 30 rokov v podnikateľskom prostredí, o čom svedčia výsledky firiem, v akých pôsobil,“ zdôvodnil zvolenie Salviniho Manoj P. Singh, predseda menovacieho výboru rady.

Mike Salvino naposledy pôsobil ako generálny riaditeľ Carrick Capital Partners, v spoločnosti, kde sa špecializoval na outsourcovanie firemných činností, vrátane bezpečnosti a strojového učenia. Pred tým bol výkonným riaditeľom skupiny Accenture Operations, pod palcom mal zhruba 100 000 zamestnancov a obrat firmy sa mu podarilo zvýšiť o 20 percent. O svojom pôsobení v DXC Technology má jasnú predstavu. ,,Naším cieľom v blízkej budúcnosti je ďalšia fáza rastu, ktorá pre mňa znamená napĺňanie troch pilierov – rast našich ľudí, rast našich zákazníkov, rast nášho biznisu. Potrebujeme preinvestovať vyšší obnos financií do podnikania, aby sme boli nielen ešte lepším, spoľahlivejším partnerom a poskytovateľom služieb, ale predovšetkým zodpovedným zamestnávateľom. Z vlastnej skúsenosti viem, že pokiaľ sú zamestnanci spokojní, ich pozitívny postoj sa následne odzrkadľuje vo vzťahu k zákazníkom. Citlivejšie vnímajú ich potreby a snažia sa k dodávaniu služieb pristupovať inovatívne,“ povedal Mike Salvino, nový generálny riaditeľ DXC Technology.

Na Slovensku patrí DXC Technology medzi významného zamestnávateľa v IT sektore. Riaditeľ pobočky s viac ako 1300 zamestnancami Zdenko Böhmer sa s nastavením priorít Mikea Salviniho stotožňuje. Od septembra máme nového CEO v celosvetovom meradle a mňa teší, že jeho prioritami budú pre neho ľudia, zákazníci a profitabilita. Aj v tomto poradí je to úplne v poriadku. Som presvedčený o tom, že spoločnosť je len taká dobrá, akí sú jej ľudia,“ dodal Zdenko Böhmer.

Zobrazit Galériu

DXC Technology

Všetky autorove články
dxc IT riaditel

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať