SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Monštruózni robotickí “vlci“ strážia japonské mestá pred medveďmi

Bezpečnosť
7

Články o robotických vlkoch na solárny pohon sa prvýkrát objavili v roku 2017 po tom, čo japonskí výskumníci začali testovať prototypy na boj proti ničivému prenikaniu diviakov do poľnohospodárskych oblastí. Odvtedy spoločnosť s názvom Wolf Kamuy rozšírila predaj svojich strážnych výrobkov s desivými tesákmi, srsťou, blikajúcimi červenými LED „očami“ a hlavou schopnou kývať sa zo strany na stranu a zároveň vydávať 90-decibelové zavýjanie.

Podľa najnovších správ spoločnosť Wolf Kamuy teraz ponúka svojich umelých vlkov ako odstrašujúci prostriedok aj proti medveďom. Ukázalo sa, že Super Monster Wolf nie je účinný len pri ochrane úrody farmárov – je celkom dobrý aj pri ochrane samotných farmárov. Medvede sú totiž v mnohých oblastiach Japonska čoraz ťažším, niekedy dokonca smrteľným problémom vinou kombinácie závažných faktorov vrátane klimatických zmien, odlesňovania a rozširovania miest.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Navyše sa zdá, že populácia medveďov v regiónoch, ako je Hokkaido, sa zvyšuje. Niektorí výskumníci odhadujú, že v okolí ostrova Hokkaido žije viac ako 22 000 medveďov. Z tohto dôvodu bolo v regióne za posledných šesť desaťročí zaznamenaných najmenej 150 útokov medveďov, pričom len v roku 2021 došlo k štyrom smrteľným úrazom. Navyše medvede sa neraz zatúlajú do preľudnených miest, ktoré hraničia s oblasťami divokej prírody.

Odborníci dúfajú, že inštaláciou strážnych robotov Super Monster Wolf v mestských lokalitách sa im podarí odradiť medvede od toho, aby sa zatúlali do obývaných oblastí a potenciálne ublížili ľuďom aj sebe. Výskumníci už skôr odhadli, že zavýjanie robotického vlka účinne odrádza medvede od vniknutia do priestoru približne 1 km2 od jeho inštalácie. Sú teda pravdepodobne lepšie ako mnohé elektrické ohradníky.

Samozrejme, ľudstvo sa nemôže spoliehať len na armádu robotických vlkov, ktorí nás ochránia pred útokmi medveďov. Medvede čelia obrovským existenčným hrozbám v súvislosti s kalamitami spôsobenými klimatickými zmenami a nie je to chyba medveďov, ktoré čoraz zúfalejšie hľadajú zdroje potravy. Najlepším liekom je preto naďalej sa zameriavať na klimatické riešenia, ako je ochrana prírody, obnoviteľné zdroje energie a udržateľné mestské plánovanie.

Zdroj: popsci.com.

Redakcia

Všetky autorove články

7 komentárov

Vodne medvede utocia na pevnine? reakcia na: Monštruózni robotickí “vlci“ strážia japonské mestá pred medveďmi

2.11.2023 10:11
Hokkaido je ostrov, ostrov je pevnina obklopena vodou. Ak medvede ziju v okoli ostrova Hokkaido, tak su to bud medvede vodne, alebo nevodne, ale potom ziju na inych okolitych ostrovoch... kazdopadne to musia byt brutalne dobri plavci :)
Ja chapem, ze treba dodavat nejaky obsah, ale aspon si to po sebe precitajte s porozumenim, skor nez nieco uverejnite.
Reagovať

Meved Hokkaido reakcia na: Monštruózni robotickí “vlci“ strážia japonské mestá pred medveďmi

10.10.2023 03:10
Priemerny Japonec robi 25 hodin denne zavrety v kancelarii. Takze pokial mu medved nezaklope na dvere,nic sa nedeje. Nech ich je tam aj milion. U nas treba tiez,aby ludia sedeli kontrolovane a odovzdane ,usporiadane a disciplinovane vo svojich kancelariach,autach,bytoch,ci matrixovyvh kojach. Nie je ziaduce,aby sa pohybovali, zdruzovali,ci dokonca komunikovali medzi debou nazivo ...
Reagovať

Čo to rozprávate za nezmysly reakcia na: Monštruózni robotickí “vlci“ strážia japonské mestá pred medveďmi

6.10.2023 20:10
Čo riešia klimatické riešenia a obnoviteľné zdroje energie? Ostrov Hokkaido je cca 1,7 krát väčší ako Slovensko a je tam 22.000 medveďov. To je šialené... pokiaľ nezačnú chrániť ľudí viac ako divokú zver, útoky budú pokračovať
Reagovať

RE: Čo to rozprávate za nezmysly reakcia na: Čo to rozprávate za nezmysly

7.10.2023 09:10
Si trápny
Reagovať

RE: Čo to rozprávate za nezmysly reakcia na: Čo to rozprávate za nezmysly

7.10.2023 08:10
Reagovať

Liekom je regulácia populacie reakcia na: Monštruózni robotickí “vlci“ strážia japonské mestá pred medveďmi

6.10.2023 06:10
Liekom je regulácia populacie
Reagovať

RE: Liekom je regulácia populacie reakcia na: Liekom je regulácia populacie

7.10.2023 09:10
Ochranári musia z niečoho žiť.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať