SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Motorola Edge a Edge Plus: Návrat do prvej ligy?

0

Motorola v týchto dňoch ohlásila dva nové vlajkové telefóny: Motorola Edge a Edge+. Po uvedení niekoľkých zariadení strednej triedy sa týmito modelmi Motorola opäť posunula smerom k špičke. Spoločnosť charakterizuje novinky ako svoje „najrýchlejšie, najhlasnejšie a najsilnejšie“ smartfóny. Názov dostali podľa displeja so zaoblenými hranami, ktorý spoločnosť nazýva Endless Edge (nekonečná hrana).   

Edge+ je vybavený SoC Snapdragon 865, 12 GB LPDDR5 RAM, 6,7-palcovým full HD+ displejom OLED s obnovovacou frekvenciou 90 Hz a prekvapujúco aj 3,5 mm konektorom na slúchadlá, ktorý sa dnes stáva už vzácnosťou, a to aj na zariadeniach strednej triedy. Druhé zariadenie Motorola Edge má podobné špecifikácie – má síce nižší procesor Snapdragon 765, ale takisto 6,7-palcový full HD+ displej OLED s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, namiesto 12 GB má iba 6 GB RAM, ale nechýba mu slúchadlový konektor.

Oba telefóny majú displej s otvorom na prednú kameru v ľavom hornom rohu. Kapacita batérie Edge+ je 5000 mAh, zatiaľ čo Edge má 4500 mAh batériu. Obidva modely podporujú 18 W rýchle nabíjanie, Edge+ okrem toho aj bezdrôtové nabíjanie pri 15 W a reverzné bezdrôtové nabíjanie pri 5 W. Edge nedisponuje podporou pre bezdrôtové nabíjanie. Oba smartfóny sú pripravené na 5G siete a fungujú na platforme Android 10. Nové telefóny sa však odlišujú svojimi fotoaparátmi.

Síce majú zhodne fotoaparáty s tromi snímačmi, ale s rôznymi konfiguráciami. Motorola Edge+ má hlavný 108 Mpx snímač, 8 Mpx teleobjektív s optickou stabilizáciou obrazu (OIS) a 16 Mpx ultraširoký objektív. Dokáže nahrávať 6K video a disponuje prednou 25 Mpx kamerou. Motorola Edge má 64 Mpx primárny snímač, 8 Mpx teleobjektív bez OIS, 16 Mpx ultraširoký objektív a takisto 25 Mpx prednú kameru. Telefóny budú dostupné v USA a Kanade od 14. mája, Edge+ bude stáť 999 dolárov, zatiaľ čo Edge bude čoskoro k dispozícii v európe za 699 EUR.

Zdroj: thequint.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Moto Motorola smartfon telefon dizajn

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať