ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Video: Google Meet spúšťa videokonferencie až pre 16 ľudí, kvalitnejšie video a filtrovanie rušivých zvukov

0

V dôsledku šírenia koronavírusu sa prudko zvýšil počet videokonferencií, a tak sa Google snaží dotlačiť používateľov G Suite k využívaniu služby Meet. Po integrovaní e-mailového klienta Gmail minulý týždeň, čo používateľom umožňuje začať nový videohovor alebo pripojiť sa k prebiehajúcej komunikácii z rozhrania Gmailu, teraz Google Meet ponúka dlaždicové rozloženie pre videohovory s väčším počtom účastníkov, zlepšenie kvality videa pri slabšom osvetlení pomocou umelej inteligencie a filtrovanie zvukov na pozadí.

V reakcii na zvýšený dopyt Google „posilnil technickú podporu pre Meet“. Tým sa zabezpečí, že služba zostane funkčná aj pri väčšom počte používateľov a hovorov. Najväčšie zlepšenie použiteľnosti znamená podpora až 16 simultánnych účastníkov. Usporiadanie 4 × 4 bude najprv dostupné na webe a nahradí predchádzajúce obmedzenie na 4 osoby. Používateľ musí v pravom dolnom rohu klepnúť na ponuku Viac a vybrať možnosť Zmeniť rozloženie.

Popri podpore ďalších zariadení prichádza s aktualizáciou aj  „lepšie rozloženie prezentácie“. Môžete teraz priamo prezentovať kartu Chrome namiesto toho, aby ste museli zobrazovať celé okno alebo obrazovku. Táto funkcia je zameraná najmä na zdieľanie „vysokokvalitného videa so zvukom“. Režim slabého osvetlenia sa postará o „prispôsobenie videa tak, aby ste sa stali viditeľnejšími pre ostatných účastníkov v nepriaznivých svetelných podmienkach“. Táto funkcia prichádza najprv v mobilných aplikáciách a neskôr sa dostane na web.

Okrem toho Meet bude inteligentne filtrovať rušivé zvuky v pozadí, napr. štekanie psa či zvuk stláčania klávesov. Táto funkcia bude k dispozícii v „nadchádzajúcich týždňoch“ pre online zákazníkov G Suite Enterprise a G Suite Enterprise for Education, používatelia mobilných aplikácií sa jej dočkajú neskôr.

Zdroj: 9to5google.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google video hovor zvuk kvalita

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať