SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Na slovenský trh mieri výrobca smartfónov OPPO

Tlačové správy
0

Aktuálne jeden z najväčšej svetových výrobcov smartfónov prinesie na slovenský trh telefóny pripravené na 5G siete, so špičkovou výbavou a za dostupné ceny.

 Už čoskoro na náš trh oficiálne vstúpi značka OPPO, ktorá vo svete v súčasnej dobe trhá rekordy a obsadzuje predné priečky najpredávanejšej značky na trhu mobilných telefónov. Na slovenský trh vstúpi so smartfónmi z radu OPPO Reno5.

Spoločnosť OPPO bola založená v roku 2004 a veľmi rýchle si získala silnú pozíciu na trhu. V súčasnej dobe je OPPO jeden z najväčšej svetových výrobcov smartfónov na svete. Medziročne firma ďalej rastie o desiatky percent a to aj v tejto dobe, kedy sa rast konkurenčných spoločností často naopak spomaľuje. K viac ako 40 krajinám na 5 kontinentoch s oficiálnym zastúpením značky OPPO sa teraz pripojí aj Slovensko.

Zameranie na inovácie a dizajn

Aby mohla značka OPPO na vysoko konkurenčnom trhu mobilných telefónov uspieť, investuje miliardy dolárov do výskumu a vývoja a spolupracuje s prednými svetovými dizajnérmi. Len v roku 2019 investovala spoločnosť OPPO do výskumu 1,42 miliardy dolárov a v nasledujúcich troch rokoch investuje ďalších 7,2 miliardy dolárov. OPPO prevádzkuje 6 výskumných inštitútov a 4 výskumné centrá, v ktorých pracuje cez 10 000 vedcov a výskumníkov – to je 25 % všetkých zamestnancov spoločnosti. Produkty OPPO vznikajú v 9 výrobných centrách vybavených najmodernejšími technológiami. Zo 70 % je výroba plne autonómna a na 90 % je automatizované testovanie produkcie.

Expresné nabíjanie a špičkové fotoaparáty

Pri vývoji smartfónov sa OPPO sústredí predovšetkým na špičkovú kvalitu fotografií a displejov alebo na extrémne rýchle dobíjanie batérií. Jedným z hlavných cieľov značky je taktiež sprístupniť širokej verejnosti najnovšiu mobilnú sieť 5G a to aj v nižších produktových radoch.

Technológie patentovaného bleskového nabíjania SuperVOOC/VOOC umožňuje dobíjanie batérií smartfónov výkonom až 65 wattov. V závislosti na konkrétnom produkte a kapacite danej batérie to u priemerného OPPO zástupcu znamená až 2 hodiny telefonovania po 5 minútach dobíjania aj dobitie smartfónov na 95 % kapacity batérie len za 30 minút.

Pre značku OPPO je taktiež dôležitý dizajn produktov, ale nie na úkor kvality alebo úžitkovej hodnoty, práve naopak. Aj k dizajnu značka pristupuje tak, aby bolo používanie jej produktov predovšetkým pohodlné a praktické.

OPPO smartphony beží na OS Android, ktorý je doplnený o vlastnú užívateľsky prívetivú nadstavbu ColorOS. To užívateľom umožňuje kreatívne nastavenie prostredia telefónu podľa vlastných preferencií, zvyklostí alebo napríklad nálady.

Vstup na trh značka zaháji predajom zástupcov produktového radu OPPO Reno5. Postupne však bude OPPO na český trh uvádzať ďalšie produkty zo svojho portfólia, napríklad slúchadlá.

Značka OPPO oficiálne vstúpi na slovenský trh v horizonte niekoľkých týždňov a to spolu so špeciálnou ponukou.

_________________________________________________________________

O ZNAČKE OPPO

OPPO je predná svetová značka na poli inteligentných telefónov a zariadení. Svoj prvý mobilný telefón spoločnosť uviedla na trh už v roku 2008 a od samého začiatku sa snaží do technológií vkladať svoje srdce i dušu. Zároveň neúnavne usiluje o dokonalú harmóniu dizajnu a inovácií. Dnes OPPO ponúka širokú škálu inteligentných zariadení v čele so sériami smartfónov s označeniami Find a Reno. Okrem toho poskytuje OPPO svojim používateľom vlastnú softwarovú nadstavbu používateľského prostredia ColorOS. OPPO pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta. Na celom svete má taktiež 6 vlastných výskumných ústavov a 5 centier výskumu a vývoja. V Londýne sídli OPPO International Design Center. Na celom svete má OPPO viac ako 40 000 zamestnancov.

OPPO

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať