SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Najinteligentnejšie zariadenia doteraz, predstavené počas Lenovo TechLife ' 18

Tlačové správy
0

Na výročnom podujatí Tech Life, predstavilo Lenovo™  rad nových inteligentných notebookov, smart home a AR zariadení. Pokračuje tak vo svojom záväzku transformovať technológie a používateľskú skúsenosť, zjednodušovať používanie zariadení, robiť ich pútavejšími a produktívnejšími pre spotrebiteľov.  

Tento záväzok vyplýva zo stratégie „Inteligentná transformácia“ a zmysluplného inžinierstva produktov; inovatívnych návrhov a technológií, ktoré umožňujú zákazníkom využívať technológie zajtrajška už dnes.

Víziu inteligentnej domácnosti robíme realitou
Lenovo Smart Home Essentials je nová rodina pripojených zariadení, ktoré ponúkajú jednoduchý, one-stop shop pre múdrejší, inteligentnejší domov. Riešením dnešnej roztrieštenej ponuky smart zariadení je Lenovo rodina pripojených doplnkov - a nedávno predstavený Lenovo Smart Display – čo je znamením, že ekosystém multiplatformovej umelej inteligencie a ambície v kategórii inteligentná domácnosť narastajú.

Lenovo Link App slúži ako centralizované kontrolné centrum pre nastavenie a správu všetkých zariadení, na rozdiel od jednotlivých aplikácií pre každé zariadenie. Používatelia môžu ovládať špecifické skupiny zariadení naraz alebo ich naprogramovať, aby sa určité akcie vykonávali v konkrétnom čase počas dňa. Lenovo Smart Home Essentials nielenže spolupracuje s nástrojmi Google Assistant ™ a Amazon® Alexa®,1 ale zákazníci si budú môcť ľahko nastaviť, naprogramovať a kontrolovať rôzne aspekty domova len prostredníctvom hlasu vďaka ovládaciemu hubu Lenovo Smart Display.

Lenovo Smart Home Essentials zahŕňa:

  • Lenovo Smart Plug – malé zariadenie jednoduché na použitie, ktoré môže byť zapojené do akejkoľvek zásuvky, umožňujúce užívateľom ovládať akékoľvek kompatibilné zariadenie, ktoré je doň zapojené.
  • Lenovo Smart Camera – inteligentná bezpečnostná kamera, ktorá vám umožní sledovať živé video zábery v dome - a to aj v noci - cez infračervené nočné videnie. Vstavaný mikrofón a reproduktor umožňujú obojsmernú audio komunikáciu.
  • Lenovo Smart Bulb - inteligentná žiarovka, ktorá umožňuje používateľom plánovať a prispôsobovať osvetlenie na diaľku - úpravu teploty farieb a stlmenie jasu, alebo zapnutie a vypnutie odkiaľkoľvek a kedykoľvek prostredníctvom aplikácie Lenovo Link.

 Produkty Lenovo Smart Essentials budú k dispozícii od novembra v USA a očakáva sa, že sa rozšíria aj na ďalšie trhy vrátane regiónov EMEA a Austrálie. 8 Lenovo Smart Display bude k dispozícii v Austrálii a Spojenom kráľovstve od 9. októbra. 8

To najlepšie z inovácií a dizajnu sa spojilo v novej rade notebookov New Yoga™
Prémiové portfólio notebookov ponúka najvyššiu kvalitu remeselnej zručnosti, zmysluplné inovácie a intenzívnu zábavu pre používateľov na cestách, ktorí očakávajú silný a svižný výkon. Napájaný procesormi Intel® Core ™ ôsmej generácie, Yoga C930 je vlajkovou loďou 2v1 notebookov s Windows® 10, ktorá sa pýši unikátnou lištou Rotating Sound Bar, aká tu ešte nebola, s technológiou Dolby Atmos® Speaker System2 -  reproduktormi navrhnutými na mieru tak, aby prinášali prelomový pohyblivý zvuk. Taktiež podporuje technológiu Dolby Vision ™ HDR, ktorá zmení vašu zábavu s ultra-jemným zobrazovaním. Yoga C930 má aj vysúvateľné pero, ktoré sa nabíja vo svojej priehradke a poskytuje intuitívnejšiu produktivitu. Diaľkové mikrofóny na Yoga C930 umožňujú Cortane® a Alexe rozpoznať hlasové povely od vzdialenosti až štyroch metrov, a to aj v pohotovostnom režime.3

 

Nový Yoga Book C930 je prvým notebookom s duálnym monitorom s E Ink,2 ktorý prepisuje pravidlá prenosnej produktivity. Všestranný monitor E Ink sa jedným dotykom zmení na dynamickú a prispôsobiteľnú klávesnicu s podporou viacerých jazykov, digitálnu podložku na zapisovanie alebo kreslenie či dokonca E čítačku. Všetko toto v spojení s Windows 10, silou procesorov Intel Core v ultratenkom a ultraľahkom dizajne s dlhou výdržou batérie.4 Yoga C930 by na Slovensko mala prísť v októbri a Yoga Book C930 v novembri s počiatočnou cenou 1 399 Eur s DPH a 1 499 Eur s DPH v uvedenom poradí.8

Turbo nabitá produktivita s novým ThinkPad X1 Extreme
Nový, štíhly a štýlový Lenovo ThinkPad X1 Extreme umožní používateľom zvládať s nadhľadom náročné úlohy vďaka diskrétnej grafike NVIDIA ® GeForce ® a najnovšiemu procesoru Intel Core ôsmej generácie, s integrovaným modulom s integrovaným Gigabit Wi-Fi vrátane Core i9.11  Podpora viacerých monitorov umožňuje multitasking a technológia RapidCharge nabije batériu až na 80 percent len za 60 minút. Jeho 4K, so 100 percentným farebným gamutom Adobe RGB displejom a s dokonalým zvukom Dolby Vision HDR a Dolby Atmos, nastavujú vysoký štandard pre vytváranie obsahu alebo spotrebu na tomto zariadení. Inovatívne bezpečnostné funkcie zahŕňajú kryt fotoaparátu ThinkShutter, rozpoznávanie tváre Windows Hello™ a dotykovú čítačku odtlačkov prstov. ThinkPad X1 Extreme by sa mal na slovenskom trhu objaviť v polovici septembra. Počiatočná cena zatiaľ nebola stanovená.

"Sme nadšení, že vidíme nové zariadenia, ktoré využívajú neuveriteľný výkon, konektivitu, intuitívne hlasové zážitky a efektívnosť batérií, ktoré umožňujú najnovšie procesory Intel Core 8", "povedal Chris Walker, viceprezident skupiny Client Computing Group spoločnosti Intel. "Intel a Lenovo majú dlhú históriu spolupráce, ktorá vyústila do úžasných inovácií v oblasti mobilných počítačov a je plne zobrazená s touto novou zostavou."

Ďalšie informácie o produkte, blogy, produktové videá, podcasty a infografiky sú k dispozícii na Lenovo Storyhub tu.

Ďalšie nové predstavené produkty Lenovo:

  • Yoga S730 – prémiový notebook navrhnutý pre ultra-prenosnosť a výkon, nová Yoga S730 ponúka až 10 hodín výdrže batérie,6 rýchle nabíjanie, Dolby Vision,9 reproduktorový systém Dolby Atmos, najnovší procesor ôsmej generácie Intel Core i7. Na Slovensku bude dostupný v novembri s počiatočnou cenou 1 019 Eur s DPH.8
  • Lenovo Chromebook C330 – najnovšie zariadenie pre multimediálny obsah vo vysokom rozlíšení. Lenovo Chromebook C330 je vybavený 10-bodovým dotykovým IPS monitorom pre jednoduché prezeranie obsahu v móde stan, tablet, stojan alebo notebook. Poskytuje automatické aktualizácie na ochranu používateľov pred najnovším škodlivým softvérom a súčasne vďaka výkonným výpočtom s integrovanou grafikou a pamäťou eMMC, poskytuje rýchly a ľahko použiteľný každodenný výkon – to všetko s výdržou viac ako 10 hodín.6 V regióne EMEA bude dostupný v novembri s počiatočnou cenou 349 Eur s DPH.8
  • Lenovo Chromebook S330 - s dotykovým IPS displejom s anti-glare technológiou, ktorý je takmer bezrámikový pre pohodlnejšie potešenie z multimediálneho obsahu je Lenovo Chromebook S330 navrhnutý tak, aby bol vždy aktuálny. Je vybavený pamäťou LPDDR3, 100 GB ukladacieho priestoru v cloude a úložiskom eMMC pre rýchly štart a multitasking. V EMEA regióne bude dostupný v novembri s počiatočnou cenou 279 Eur s DPH.8
  • Lenovo L27m monitor - 27-palcový Full HD, takmer bezrámikový širokouhlý monitor, ktorý posilní vaše zariadenia, zníži neporiadok z káblov a zároveň sprístupní rýchle, jednoduché prenosy dát a pripojenia cez jediný kábel7 so všestranným USB konektorom typu C. Na Slovensku bude dostupný od konca októbra, počiatočná cena zatiaľ nebola stanovená.
  • Notebook Lenovo Legion Y530 s upgradom NVIDIA GeForce GTX 1060 – tenký a elegantný pre hráčov v pohybe. Tento vysoko výkonný herný notebook je teraz ešte výkonnejší s grafikou NVIDIA GeForce GTX 1060 GPU. Na Slovensku bude dostupný v októbri s počiatočnou cenou 1 299 Eur s DPH.8
  • Lenovo Legion T730 a C730 poskočili o úroveň vyššie - Lenovo Legion T730, veža pripravená na virtuálnu realitu a kompaktné Lenovo Legion C730 výrazne zvýšili svoj výkon so sledovaním hier v reálnom čase a výkonnou AI vylepšenou grafikou s najnovšími grafickými kartami až do NVIDIA GeForce RTX 2070, RTX 2080 a RTX 2080 Ti. Lenovo Legion T730 je 28-litrová výkonná stanica v rafinovanom šasi s transparentným bočným panelom, ktorý odhaľuje súbor prispôsobiteľných RGB svetiel, zatiaľ čo miesto šetriaci Lenovo Legion C730 je oslnivá 19-litrová kocka plná pretaktovaných komponentov. Oba naďalej ponúkajú až procesory Intel Core i7 8.generácie pre neuveriteľný herný výkon. Lenovo Legion T730 s GeForce RTX 2070 bude dostupný na Slovensku koncom novembra s počiatočnou cenou 1 999 Eur s DPH a počiatočná cena pre Lenovo Legion T730 s GeForce RTX 2080 bude €2 699 s DPH.8 Cena Lenovo Legion C730 s GeForce RTX 2070 sa začína na 1 999 Eur s DPH a s GeForce RTX 2080 na 2 699 Eur s DPH, na Slovensku k dispozícii od konca novembra.8
  • Batoh Lenovo Legion 15, 6 "Recon Gaming Backpack - určený pre hráčov. Jeho elegantný a priestranný tvar ponúka odolnú ochranu pre notebooky, herné doplnky a mnoho ďalšieho. Vyrobený je z vysoko odolného a vode odpudivého materiálu s priedušnými vypchávkami pre väčšie pohodlie.

1 Zariadenia vyžadujú iOS™ 7 (alebo vyšší) alebo Android™ 4.4 KitKat (alebo vyšší).  
2 Na základe prieskumu uskutočneného spoločnosťou Lenovo 23. augusta 2018 na notebookoch predávaných hlavnými výrobcami počítačov s > 1 000 000 zaslaných jednotiek celosvetovo ročne.     
3 Očakáva sa, že Cortana a Alexa budú k dispozícii na Yoga C930 (s technológiou ďalekého rozpoznávania hlasu, ktorá podporuje až 4 metre na Cortane a 2,74 metra na Alexe). Používatelia budú musieť stiahnuť a nainštalovať Alexa; najnovšie aktualizácie systému na aktualizáciu Lenovo Vantage a Windows 10 z apríla 2018 (verzia 1803 alebo vyššia), budú tiež potrebné na prístup k službe Alexa. Očakáva sa, že Alexa bude k dispozícii na Yoga S730 v priebehu tohto roka, na jej použitie budú potrebné rovnaké podmienky. Očakáva sa, že Alexa bude nakoniec dostupná pre Yoga C930 a Yoga S730. Pre obe zariadenia bude služba Alexa povolená v USA; vo Veľkej Británii a Nemecku bude povolená neskôr v tomto roku.
4 Na základe zmiešaného profilu využitia ktorý zahŕňa on-line prehliadanie, prehrávanie hudby a videa, kreslenie, čítanie a písanie. Skutočné výsledky sa budú líšiť a závisia od mnohých faktorov vrátane konfigurácie a používania produktu, softvéru, prevádzkových podmienok, funkcií bezdrôtového pripojenia, nastavenia napájania, jasu obrazovky a ďalších faktorov. Maximálna kapacita batérie sa prirodzene časom a používaním zníži.
5 Vyžaduje samostatne zakúpený mobilný dátový program, ktorý sa môže líšiť podľa lokality. Platia dodatočné podmienky a/alebo poplatky. Rýchlosť pripojenia sa bude líšiť v závislosti od lokality, prostredia, sieťových podmienok a ďalších faktorov.
6 Všetky tvrdenia o výdrži batérie sú približné a založené na výsledkoch testov pomocou MobileMark 2014 ver 1,5 benchmark test životnosti batérie. Skutočné výsledky sa budú líšiť a závisia od mnohých faktorov vrátane konfigurácie používania produktu, softvéru, prevádzkových podmienok, funkcií bezdrôtového pripojenia, nastavenia napájania, jasu obrazovky a ďalších faktorov. Maximálna kapacita batérie sa prirodzene s časom a používaním zníži. Ďalšie podrobnosti nájdete na https://bapco.com/Products/MobileMark-2014/.
7 Jedno káblové pripojenie pre simultánne napájanie, dáta, video/audio prenosy si vyžaduje, aby vaše zariadenia podporovali plne-funkčné rozhranie USB typu C v režime DisplayPort alt mode.
8 Ceny nemusia zahŕňať daň a nezahŕňajú dopravu alebo možnosti a podliehajú zmenám bez predchádzajúceho upozornenia; tu platia ďalšie zmluvné podmienky. Ceny predajcov sa môžu líšiť. Dátumy dostupnosti a farebné prevedenia sa môžu líšiť v závislosti od lokality a produkty môžu byť dostupné len na vybraných trhoch. Všetky ponuky sú predmetom dostupnosti. Spoločnosť Lenovo si vyhradzuje právo kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť cenovú ponuku, vlastnosti a špecifikácie produktov.
9 Yoga S730 je schopná využívať technológiu Dolby Vision až od budúcej aktualizácie softvéru.
10 ThinkPad X1 Extreme s procesorom Intel Core i9 bude k dispozícii od decembra 2018.
 

SKPR STRATEGIES, s.r.o.

Všetky autorove články
Lenovo smart technológie domacnost notebook iOS Android displej dizajn

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať