ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Najnovšie úniky odhalili veľkú zmenu na iPade, ktorá by sa mohla týkať aj iPhonov

0

Začiatkom roka Apple predstavil nový model iPad Pro s podporou trackpadu a novým skenerom LiDAR. Pravdepodobne to však napriek pokračujúcej koronavírusovej pandémii nebude jediný model iPadu uvedený v tomto roku. Minulý mesiac analytik TFI Securities Ming-Chi Kuo povedal, že Apple vydá 10,8-palcový iPad v druhej polovici tohto roka, zatiaľ čo 9-palcový iPad mini by mal podľa plánu doraziť na trh v prvej polovici roku 2021.

Kuo nešpecifikoval typ iPadu, ktorý by mal prísť koncom tohto roka, ale podľa japonského blogu Macotakara možno predpokladať, že to bude iPad Air štvrtej generácie. A práve toto zariadenie by malo priniesť zásadnú zmenu. Konektor Lightning by na ňom mal byť nahradený portom USB-C, ako sa to stalo nedávno v prípade iPad Pro. Išlo by o prvý typ iPadov iných ako Pro, ktorý opúšťa Lightning v prospech USB-C.

No iPad mini si zrejme udrží Lightning aspoň v jednej ďalšej generácii. Skutočnosť, že Apple odstraňuje konektor Lightning na viacerých svojich mobilných zariadeniach, by mohla naznačovať, že tak chce urobiť dokonca aj na telefónoch iPhone. O budúcom iPade Air sa v poslednom čase objavilo niekoľko dohadov – mal by mať celoobrazovkový dizajn bez výrezu, mini LED displej a Touch ID pod obrazovkou.

Okrem nových iPadov sa Apple chystá na jeseň uviesť na trh štyri modely iPhonu. Všetky tohtoročné modely budú vybavené konektorom Lightning, ale Kuo už minulý rok povedal, že spoločnosť pracuje na iPhone bez tohto portu, ktorý bude debutovať v roku 2021.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple iPhone iPad

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať