SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Najnovší smartfón Honor bude mať snímač teploty

1

Honor Play 4 Pro, jeden z novo ohlásených smartfónov značky Honor, bude podľa správy webu XDA-Developers vybavený infračerveným snímačom teploty. Video publikované oficiálnym firemným účtom na sociálnej sieti Weibo ukazuje, že telefón zobrazuje teplotu odčítanú z tváre a zápästia ľudí. Nie je tu však zmienka o tom, či sa tieto smartfóny dostanú na zahraničné trhy. V čase pandémie, keď vysoká teplota môže byť príznakom choroby COVID-19, by mohlo ísť o užitočný nástroj.

Jeho užitočnosť však závisí od toho, aký je presný. Honor hovorí, že senzor funguje pri teplotách od -20 °C do 100 °C, čo je viac ako dosť na pokrytie rozsahu potenciálnych teplôt ľudského tela, a že môže snímať teploty až na desatiny stupňa. Honor však nie je prvý výrobca, ktorý do smartfónu zahrnul hardvér snímajúci teplotu. Odolný telefón Cat 60 z roku 2016 sa dodával s termovíznou kamerou a ako príslušenstvo k nemu sa predávali termovízne snímače.

Tento model bol však určený pre profesionálnych používateľov. Inak Honor Play 4 Pro vyzerá ako bežný telefón strednej triedy. Lacnejší model z tohto radu má procesor MediaTek Dimensity 800, 6 GB pamäte RAM a štyri zadné fotoaparáty (hlavný, širokouhlý, makro a hĺbkový snímač). Drahší Honor Play 4 Pro má procesor Kirin 990, 8 GB RAM a iba dva zadné fotoaparáty, no jeden z nich je zoomový.

Oba telefóny podporujú 5G a majú displeje s rozlíšením 1080p. Model Honor Play 4 Pro vybavený snímačom teploty bude k dispozícii v Číne za 2999 jüanov (približne 421 USD), model bez teplotného snímača bude stáť 2899 jüanov (približne 407 USD). Základný model Honor Play 4 sa bude predávať za 1799 jüanov (253 USD).

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Honor smartfon inovácie

1 komentár

. reakcia na: Najnovší smartfón Honor bude mať snímač teploty

8.6.2020 11:06
Ak to dokaze odmerat teplotu na 20 cm vzdialenost, tak kavickarom a cajickarom sa to hodi na meranie teploty vody :P
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať