ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Neaktivujte si tlačidlo Nepáči sa mi to. Ide o podvod

0

Prednedávnom šéf Facebooku Mark Zuckerberg uviedol v rozhovore, že jeho sociálna sieť chystá nové tlačidlo, ktorým by ľudia jediným kliknutím mohli vyjadriť aj iný názor ako „páči sa mi to". Hoci jasne povedal, že nepôjde o tlačidlo „nepáči sa mi to", ľudia očakávali práve to.

Tohto všeobecného očakávania sa chytili podvodníci a Facebook sa teraz hemží podvodnými odkazmi na aktiváciu tlačidla Dislike (nepáči sa mi to).

Bezpečnostní výskumníci však varujú používateľov, aby si takéto tlačidlá neaktivovali, pretože odkaz môže viesť na infikovaný web. Pracovníci spoločnosti Sophos uvádzajú na webe Naked Security, že kliknutie na takéto odkazy ich priviedlo na dve rozličné podvodné internetové lokality, „z ktorých ani jedna nemala nič do činenia s Facebookom ani s tlačidlom Dislike", pričom obe žiadali o zadanie osobných údajov.

Útočníci a phisheri často používajú farby a logá spoločností, aby ich falošné stránky vyzerali dôveryhodne. Takéto odkazy môžu vylákať od ľudí osobné informácie, prípadne infikovať ich zariadenia škodlivým kódom.

Treba si teda uvedomiť, že neexistuje nijaké tlačidlo „nepáči sa mi to" (Dislike). Zuckerberg vyslovene uviedol, že sa tomuto označeniu vyhne. Facebook síce môže v blízkej budúcnosti začať testovať nové tlačidlá, ale bude o tom jasne informovať svojich používateľov.

Zdroj: cbsnews.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať