SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Nedávno predstavená Nokia 7.1 mieri na slovenský trh s cenovkou 339 €

Tlačové správy
0

Spoločnosť HMD Global, výrobca telefónov Nokia, dnes oznámil dostupnosť modelu Nokia 7.1 na slovenskom trhu. Jedná sa o prvý smartfón s technológiou PureDisplay, ktorá posúva zážitok z pozorovania na ďalšiu úroveň vďaka vysokému pomeru kontrastu, väčšiemu jasu a vylepšenému farebnému podaniu. Na našom trhu je tento model dostupný prakticky ihneď po jeho celoeurópskej premiére.

Predstavenie technológie PureDisplay
Technológia PureDisplay prináša po všetkých stránkach ohromujúce HDR. Vďaka službám, ako sú YouTube, Netlifx a Amazon Prime, ktoré podporujú HDR obsah, a podpore HDR10, je možné sledovať všetky videá na novej úrovni s vyšším kontrastom (s dynamickým kontrastným pomerom 1 000 000: 1), skvelou viditeľnosťou a ohromujúcimi farbami ako v tmavých, tak aj v dobre osvetlených priestoroch. Vysoký dynamický rozsah poskytne Nokia 7.1 aj pri prehrávaní bežných videí. Disponuje totiž technológiou, ktorá pomocou 16bitového enginu zvýši kontrast u akéhokoľvek obsahu.

Prémiový dizajn
Nokia 7.1 je produktom, u ktorého sa dizajn spája s kvalitou, prémiovými materiálmi a špičkovým spracovaním presne tak, ako sa od smartfónu Nokia očakáva. Nokia 7.1 pôsobí esteticky čistým a príjemným dojmom, a to vďaka použitiu dizajnérskych techník, ktoré sú využívané v šperkárstve a v hodinárstve. Na používateľa tak zapôsobia kontrastné prvky ako rozdielne povrchové úpravy kovu, ktoré sa bezchybne dopĺňajú spolu so sklom v unikátnom farebnom prevedení. Nokia 7.1 teda ponúka prémiové spracovanie s dokonalými drobnými úpravami ako je diamantom brúsená hrana hliníkového rámčeka. O pocit robustnosti konštrukcie sa potom postará frézovaný rám z hliníka série 6000 s jadrom z pod tlakom liateho kovu.

Pokročilé fotografické funkcie
Nokia 7.1 ponúka vysoko citlivý duálny 12MP/5MP fotoaparát s optikou ZEISS a dvojfázovú detekciu s rýchlym automatickým zaostrovaním, ktorý umožní zachytiť skvelé snímky v dobrých aj horších svetelných podmienkach. HDR zaisťuje dostatočnú ostrosť snímok. Portrétový režim a bokeh efekt priblížia zachytené zábery profesionálnym fotografiám. O selfie fotografie sa postará 8MP fotoaparát taktiež doplnený o optiku ZEISS.

Technické špecifikácie

 • 5,83” FullHD+ displej s ochranným sklom Corning® Gorilla® Glass 3, 2.5D
 • Obvodový rám z hliníku série 6000
 • Operačný systém Android™ Oreo™ s budúcou aktualizáciou na Android 9 Pie
 • Procesor SnapdragonTM 636
 • 3GB RAM, 32GB ROM, slot pre pamäťové karty MicroSD / 4GB RAM, 64GB ROM, slot pre pamäťové karty MicroSD
 • Hlavný fotoaparát: 12 MP (farebný) + 5 MP (čiernobiely) s optikou ZEISS, s rýchlym automatickým ostrením, dvojtónový blesk
 • Predný fotoaparát: 8 MP s optikou ZEISS
 • Senzor odtlačkov prstov
 • Single SIM a Dual SIM
 • USB C, 3,5mm audio jack
 • Rozmery: 149,7x71,18x7,99 mm, 160 g

Dostupnosť
Nokia 7.1 bude u všetkých významných slovenských predajcov dostupná vo farbe Gloss Midnight Blue za odporúčanú cenu 339 € vo verzii s 32GB úložiskom a 3GB operačnej pamäte. O dostupnosti a odporúčanej cene verzie s 64GB úložiskom a 4GB operačnou pamäťou vás budeme včas informovať.

Zobrazit Galériu

Whispr communications s.r.o.

Všetky autorove články
Nokia 7.1 telefon snartfon dizajn fotoaparat

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať