PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Netflix inovuje funkcie na prezeranie filmov offline

0

Možnosť sťahovať obsah na počúvanie a pozeranie v režime offline sa v posledných rokoch stala štandardnou súčasťou predplatených služieb. Netflix pridal túto funkciu pred viac ako tromi rokmi a odvtedy ju niekoľkokrát zlepšil, napríklad v roku 2018 pomocou Smart Downloads. Teraz web XDA Developers informoval o rozbore najnovšej aktualizácie pre aplikáciu Netflix v systéme Android, pri ktorom našiel v súbore APK reťazce kódu naznačujúce práce na aktualizácii funkcie sťahovania offline.

V súčasnosti, ak chcete sledovať akýkoľvek obsah stiahnutý z Netflixu v telefóne, tablete alebo počítači, musíte počkať, kým sa sťahovanie dokončí, a potom kliknúť na tlačidlo Prehrať. No ak bude funkcia, ktorú obsahuje spomínaný reťazec kódu v najnovšej verzii aplikácie Netflix, sprístupnená, budete môcť začať sledovať reláciu alebo film krátko po spustení sťahovania, teda pred dokončením tohto procesu. Rozbor zistil niekoľko vecí.

Po prvé, ak začnete pozerať obsah, ktorého sťahovanie ešte nebolo dokončené, zobrazí sa výzva na stiahnutie zvyšného obsahu cez mobilnú sieť. Po druhé, ak narazíte na bod, kde sa sťahovanie zastavilo, Netflix vás vyzve, aby ste sledovali všetko, čo ste stiahli od začiatku. A napokon v prípade, že ste si pozreli všetko, čo ste doteraz stiahli, Netflix vás požiada o pripojenie k internetu, aby ste sa mohli pozerať ďalej. Takáto funkcia by bola užitočná, ak ste pred nástupom do lietadla zle odhadli čas potrebný na stiahnutie epizódy seriálu. Mohli by ste si tak pozrieť aspoň to, čo zatiaľ Netflix stihol dokončiť.

Zdroj: bgr.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Netflix online inovácie zabava film video

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať