Netflix plánuje film o kauze Panama Papers

0

Americká spoločnosť Netflix plánuje nakrútiť film o finančnom škandále Panama Papers (na Slovensku tiež známy ako Panamské dokumenty, pozn. red.). V utorok o tom informovali jej zástupcovia, pričom zároveň uviedli, že firma získala práva na knihu Panama Papers: Breaking the Story of How the World's Rich and Powerful Hide Their Money (2016) nemeckých novinárov Bastiana Obermayera a Frederika Obermaiera. Tí o danej kauze informovali ako prví.

O produkciu filmu sa postará John Wells, ktorý stojí napríklad za drámou Blízko od seba (2013). S Netflixom na projekte spolupracuje aj Medzinárodné konzorcium investigatívnych novinárov, ktorého členovia sa tiež podieľali na odhalení Panama Papers.

Snímku o spomínanom finančnom škandále pripravuje aj americký filmár Steven Soderbergh. Jeho titul bude zase adaptáciou knihy Secrecy World od amerického reportéra Jakea Bernsteina.
Kauza Panama Papers sa začala v apríli 2016, keď z panamskej právnickej kancelárie Mossack Fonseca unikli milióny dokumentov. Tá svojim klientom zakladala a spravovala schránkové firmy po celom svete. Niektorým pomáhala utajiť ich skutočných vlastníkov alebo vyhýbať sa plateniu daní. Medzi klientmi firmy boli hlavy viacerých štátov sveta, príbuzní najvyšších politických predstaviteľov krajín či známe osobnosti.

SITA

Všetky autorove články
Netflix film

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať