PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Nike má inováciu s potenciálom transformovať celé odvetvie

0

Spoločnosť Nike predstavila novú tkaninu a sľubuje, že ide o látku, ktorá zmení pravidlá hry. Nike má zmluvy s množstvom športovcov na celom svete a počúva ich želania a potreby. A mnohí z nich hovoria, že zmena klímy je prekážkou v športe. To viedlo firmu k vývoju nového materiálu Forward. Materiál Forward, ktorý predstavuje nový pohľad na flís, sa odkláňa od tradičných postupov pletenia a tkania.

Nový materiál bude debutovať v sivej mikine s kapucňou, ktorá „v súlade s étosom udržateľnosti“ upúšťa od ozdôb a farbív, uprednostňuje surové strihy vreciek a nulovú spotrebu vody. Forward nie je tradičný úplet alebo tkanina, ale „úplne nový materiál, ktorý drasticky znižuje uhlíkovú stopu“, ako hovorí viceprezidentka pre inovácie spoločnosti Nike Carmen Zolmanová. Môže byť vyrobený s množstvom vrstiev pri využití priemyselného a spotrebiteľského odpadu.

SWAN_TITULKA_0722

Podľa vyjadrenia Nike môže byť „presne vyladený pre potreby športovcov“ a ide o najväčšiu inováciu oblečenia Nike od Dri-Fit pred 30 rokmi, ktorá má obrovský potenciál transformovať odvetvie. Platforma je účelovo vytvorená so zameraním na budúcu cirkuláciu. Prvá iterácia produktov Nike Forward je vyrobená bez zipsov, návlečiek a lemov, čo uľahčuje recykláciu odevov. Prvá mikina Nike Forward a tričko v štýle crew budú celosvetovo uvedené na trh 15. septembra.

Zdroj: thestreet.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať