ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Nová ponuka Štart vo Windows 10 vyzerá omnoho atraktívnejšie

Technológie
2

Microsoft nám poskytol ďalší pohľad na to, ako bude vyzerať jeho prepracovaná ponuka Štart vo Windows 10. Nepôjde síce o radikálnu zmenu, ale bude ladiť s ďalšími estetickými zmenami, ktoré spoločnosť priniesla do svojho operačného systému po (takmer) piatich rokoch od jeho uvedenia na trh. Nová podoba, ktorá by mala prísť budúci rok, bude obsahovať živé dlaždice (Live Tiles) s pozadím, ktoré sa hodí k svetlej alebo tmavej téme.

Živé dlaždice tu teda zostanú, hoci pred istým časom sa hovorilo o tom, že budú odstránené. Microsoft sa však chce odchýliť od pôvodného konceptu dlaždíc predstavených pre Windows 10. Nová ponuka Štart pôsobí oveľa vzdušnejšie a prehľadnejšie ako tá súčasná. Na ľavej strane ponuky Štart je aj po novom zoznam nedávno otvorených aplikácií, no v používateľskom rozhraní je niekoľko zlepšení.

Napríklad teraz je ikona aplikácie umiestnená vedľa jej názvu, v novej ponuke Štart sa má nachádzať vnútri bloku alebo štvorca. Ak používateľ vypne živé dlaždice, budú sa zobrazovať nové ikony Fluent Design s priesvitným pozadím, a nie žiarivé farebné bloky, ktoré zobrazujú v súčasnosti, keď sú živé dlaždice vypnuté.

Novou ponukou Štart sa uvedie do súladu rozhranie pracovnej plochy systému Windows 10 s operačným systémom Windows 10X. Microsoft zatiaľ neprezradil, kedy sa má novinka objaviť, no rendery novej témy publikoval v oficiálnom príspevku na Facebooku. 

Zdroj: windowslatest.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Windows Microsoft pocitac notebook

2 komentáre

10 alebo 7 reakcia na: Nová ponuka Štart vo Windows 10 vyzerá omnoho atraktívnejšie

28.6.2020 10:06
Na tom nezáleží či máte 10-tku Microsoft aj tak naďalej preferuje politiku zmeny dizajnu keď už nie celého systému tak jednotlivých prvkov. Inak nič nového v Redmonde.
Reagovať

Strossle reakcia na: Nová ponuka Štart vo Windows 10 vyzerá omnoho atraktívnejšie

26.6.2020 19:06
Vobec nemam Windows ,10.,Zaobidem sa bez, lebo nemam tlaciaren, preto nie som vynalezy su uzasne pre mladsiu generaciu.Vdik..
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať