ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Nová virálna aplikácia dokáže vložiť vašu tvár do filmov a televíznych relácií

Technológie
0

V Číne žne úspechy bezplatná aplikácia Zao, ktorá s využitím jedinej fotografie dokáže vložiť vašu tvár do scén zo stoviek filmov a televíznych relácií. Aplikácia sa po svojom uvedení rýchlo dostala na popredné priečky v čínskom obchode iOS App Store. No podobne ako v prípade staršej aplikácie FaceApp jej tvorcovia čelia odporu pre pociťované ohrozenie súkromia.

Používateľ Twitteru Allan Xia uverejnil demonštráciu schopností aplikácie, keď v tridsaťsekundovom klipe nahradil tvár Leonarda DiCapria v známych scénach z jeho filmov. Xia tvrdí, že klip vznikol za menej ako osem sekúnd iba z jednej fotografie. Podľa agentúry Bloomberg vás však aplikácia môže previesť procesom zosnímania série fotografií, pričom vás požiada, aby ste otvorili a zatvorili ústa a oči na dosiahnutie realistickejších výsledkov.

K dispozícii je iba obmedzený počet klipov, do ktorých môžete vložiť svoju tvár. Vývojár aplikácie pravdepodobne vyškolil svoje algoritmy na každom z týchto klipov, aby na ne ľahko namapoval tvár používateľadomnieva sa Xia.

Podobnú technológiu nedávno predviedli vedci z londýnskej Imperial College. Tá dokáže zmeniť jednu fotografiu na spievajúci portrét. Naproti tomu Zao vkladá vašu podobu do existujúceho videa, a nie priamo animuje vašu fotografiu. Obe aplikácie však dokazujú, ako rýchlo napreduje technológia – kým kedysi sa na vytvorenie dostatočne presvedčivého falošného videa vyžadovali stovky obrázkov, dnes stačí iba jedna fotografia, pričom dosiahnuté výsledky sú lepšie.

Zásady ochrany osobných údajov aplikácie Zao obsahovali klauzulu hovoriacu, že jej vývojár získa „bezplatnú, neodvolateľnú, trvalú, prenosnú licenciu“ na všetok obsah vytvorený používateľmi. To vyvolalo nevôľu v kruhoch používateľov. Spoločnosť bola nútená rýchlo reagovať na kritiku a teraz tvrdí, že fotografie alebo videá svojich používateľov nebude používať bez ich súhlasu na nič iné ako na zlepšovanie aplikácie. Takisto vymaže používateľské údaje zo svojich serverov, len čo používatelia odstránia svoje údaje z aplikácie.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
aplikácia app TV film zabava video smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať