SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Nový patent Sony pre PlayStation môže navždy zmeniť virtuálnu realitu

2

Nový patent spoločnosti Sony sa zameriava na to, ako diváci môžu zažívať virtuálnu realitu prostredníctvom konzoly PlayStation. Stručne povedané, nová technológia má rozšíriť VR zážitky majiteľov headsetov PSVR počas hrania. Podľa správy z webu Game Rant umožňuje najnovší patent hráčom prepínať sa medzi perspektívou prvej osoby a alternatívnou perspektívou.

Používatelia teda v zásade budú môcť hru vidieť z rôznych uhlov pohľadu. Nie je jasné, aké ďalšie zobrazenia budú k dispozícii, ale mohlo by ísť napríklad o perspektívu inej osoby v blízkosti hráča. Hráč by teda mohol preskúmať herný svet očami inej osoby ako tej, za ktorú aktuálne hrá.

SWAN_TITULKA_0722

Patent nešpecifikuje, či sa nová metóda vysielania má uplatniť pre PlayStation 4 alebo PlayStation 5, takže zostáva nejasné, či by táto technológia bola spojená s jedinou konzolou.  Každopádne by to bol nový zážitok pre fanúšikov VR a mohlo by ísť o krok vpred napríklad pri funkciách Share Play. Bol by to oveľa pohlcujúcejší spôsob, ako môžu hráči zdieľať niektoré z najlepších hier na PlayStation VR, ako aj poskytnúť divákom na druhej strane vysielania lepší zážitok.

Zdroj: svg.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

pozicia kamery reakcia na: Nový patent Sony pre PlayStation môže navždy zmeniť virtuálnu realitu

29.6.2021 08:06
v 3D scene sa da patentovat? tak to je uz vela snad aj na ameriku.
Reagovať

RE: a ked sa budes pozerat z okna na zapad, zaplatis mi sto eur, mam to patentovane reakcia na: pozicia kamery

29.6.2021 13:06
a ked sa budes pozerat z okna na zapad, zaplatis mi sto eur, mam to patentovane
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať