S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

Nový plnoformátový fotoaparát s výnimočnými objektívmi, Sony α7R III, prináša špičkovú kombináciu rozlíšenia a rýchlosti

Tlačové správy
0

Inovatívny plnoformátový bezzrkadlový model ponúka vysoké rozlíšenie s 42,4 MP, sériové snímanie rýchlosťou 10 fps, rýchly a presný výkon autofokusu v kompaktnom tele

  • 35mm plnoformátový obrazový snímač 42,4 MP[i] so zadným osvetlením Exmor R™ CMOS a s pokročilým spracovaním obrazu
  • Sériové snímanie rýchlostí, až 10 fps[ii], buď v režime s tichou uzávierkou, alebo s uzávierkou mechanickou a plným sledovaním expozície AF/AE
  • 399 bodov detekcie fázy AF, ktoré pokrývajú 68%[iii] plochy, 425 bodov detekcie kontrastu AF a približne dvakrát viac bodov efektívneho ostrenia na oko (Eye AF)[iv]
  • Optická stabilizácia obrazu v 5 osiach v tele umožňuje predlženie expozície až o 5,5 krokov[v]
  • Natáčanie videí vo vysokom rozlíšení v 4K[vi] s technológiou „full pixel readout“ bez zlučovania pixelov[vii]
  • Bol úplne prepracovaný pre profesionálne použitie, vrátane zdokonaleného autofokusu, duálneho slotu pre SD karty, predlženej výdrže batérie, super rýchleho USB (USB 3.1 gen. 1) USB terminál typu C™ a tak ďalej.
  • Kompaktné ľahké telo, vážiace len 652g[viii]

Spoločnosť Sony dnes predstavila pôsobivý prírastok svojho radu plnoformátových systémových fotoaparátov, α7R III (model ILCE-7RM3).    

Vďaka skoku v evolúcii vo výkone a efektivite spracovania obrazu kombinuje nový α7R III vysoké rozlíšenie obrazového snímača Exmor R CMOS s 42,4 MPi so zadným osvetlením s pôsobivou rýchlosťou snímania, dosahujúcou až 10 fpsii s plným sledovaním AF/AE, rovnako tak aj úchvatný obraz a video v kvalite 4K6, široký dynamický rozsah v 15 krokoch, vysokú citlivosť s redukciou zvuku s takmer plnou stop4 a ďalšie. Vďaka týmto úžasným schopnostiam, kompaktnosti a nízkej hmotnosti tela, ide o extrémne univerzálny nástroj pre fotografov, kameramanov a multimediálnych tvorcov, a všetkých ostatných profesionálov, ktorí vyžadujú spoľahlivosť, flexibilitu a univerzálnosť.

Nová úroveň kvality obrazu
Vysoké rozlíšenie so 42,4MP. Obrazový snímač Exmor R CMOS so zadným osvetlením využíva dizajn umiestnenia šošovky priamo na čip a antireflexnú povrchovú úpravu (A)R na povrchu krycieho skla snímača, ktorá zásadne zlepšuje efektivitu zberu svetla a umožňuje výkon s nízkou hladinou šumu a širokým dynamickým rozsahom.

Sony α7R III taktiež ponúka nový pomocný LSI čip, ktorý efektívne zdvojnásobuje* rýchlosť čítania obrazového snímača, ďalej ponúka zdokonalený procesor BIONZ X™, ktorý zvyšuje rýchlosť spracovania približne na 1,8 násobok v porovnaní s α7R II. Tieto výkonné komponenty dohromady umožňujú, aby bol fotoaparát schopný snímať vyššou rýchlosťou, a zároveň taktiež umožňuje jeho impozantné rozpätie ISO 100 - 32000 (rozšíriteľné na ISO 50 – 102400 u statických fotografií) a obrovský 15-krokový[ix] dynamický rozsah pri nastavení nízkej citlivosti. To zaisťuje vynikajúci celkový výkon pri všetkých nastaveniach a za všetkých podmienok pri fotografovaní.

Nový plnoformátový model bol skonštruovaný bez optického low-pass filtra, aby sa tak maximalizovalo rozlíšenie, a zároveň bol taktiež schopný podávať výstup v 14 bitovom formáte RAW, a to aj pri fotografovaní v tichom režime sériového snímania. Fotoaparát je vybavený inovatívnym systémom päťosovej optickej stabilizácie obrazu, ktorý bol doladený tak, aby podporil schopnosť snímania vo vysokom rozlíšení, ktoré umožňuje predĺženie expozície o 5,5 krokav, čo je najvyšší[x] výkon kompenzácie pri systémoch stabilizácie obrazu. Ponúka tiež novú uzávierku s nízkymi vibráciami, ktorá obmedzuje vibrácie a rozmazanie obrazu vo všetkých režimoch, vrátane vysokorýchlostného snímania s rýchlosťou 10 fps, a ďalej ponúka niekoľko iných zlepšení v presnosti reprodukcie farieb pleťových tónov.

Vysoký výkon AF a sledovanie AF/AE pri rýchlosti až 10 fpsii
Nová inovatívna plnoformátová bezzrkadlovka α7R III je vybavená vybrúseným systémom spracovania obrazu, ktorý jej umožňuje robiť snímky s plnými 42,4MP, rýchlosťou až 10 fps s kontinuálnym, presným sledovaním AF/AE, až do kvality snímok 76 JPEG / RAW alebo 28 nekomprimovaných snímok v RAW[xi]. Tento vysokorýchlostný režim s 10 fps je k dispozícii buď s mechanickou uzávierkou, alebo s celkom tichým snímaním[xii], a tým prispieva k obrovskej flexibilite fotoaparátu. Fotoaparát taktiež zvláda kontinuálne snímanie v režime so živým náhľadom rýchlostí, až 8 fps,[xiii] s minimálnym oneskorením hľadáčika alebo LCD displeja. Tieto vysokorýchlostné možnosti zaisťujú, aby bolo možné zachytiť rýchlo sa pohybujúce objekty s extrémnou presnosťou a neuveriteľnými detailmi snímok.

Ďalším zlepšením je pri fotení vo veľkých dávkach to, že sú pri ich ukladaní na pamäťovú kartu dostupné mnohé kľúčové funkcie fotoaparátu, vrátane prístupu cez tlačidla ‘Fn’ (Function) a ‘Menu’, prehrávanie snímok a ďalšie menu a parametre,* vrátane hodnotenia snímok (image rating) a ďalších funkcií, ktoré umožňujú triedenie snímok podľa miesta. 

Navyše, ak je fotografovaná scéna osvetlená žiarovkami alebo umelým osvetlením, môže fotograf aktivovať funkciu Anti-flicker[xiv], ktorá umožní α7R III automaticky detekovať frekvenciu osvetlenia a zistiť dobu uzávierky, a tým minimalizovať vplyv osvetlenia na zachycované snímky. Tým sú minimalizované akékoľvek anomálie expozície a farby, ktoré sa niekedy môžu objaviť v hornej a dolnej časti snímky vyhotovenej pri vysokých rýchlostiach uzávierky.

Zdokonalený systém ostrenia α7R III sa skladá z 399 bodov AF detekcie fázy, ktoré pokrývajú približne 68% plochy snímky v horizontálnom aj vo vertikálnom smere. Ďalej je tu aj 425 bodov AF kontrastného ostrenia, čo je o 400 bodov viac ako pri α7R II. Tento pokročilý systém ponúka zaostrenie AF v približne polovičných časoch než je to u α7R II v nedostatočných svetelných podmienkach, a zároveň so sledovaním pohybu, ktoré je približne dvakrát presnejší. Funkcia Eye AF, ktorá vzbudila veľký ohlas, je taktiež približne 2krát efektívnejšia a je k dispozícii pri použití objektívov typu A-mount s adaptérom.[xv]

Ďalšie vylepšenia flexibility ostrenia zahŕňajú dostupnosť AF vo Focus Magnifier, podporu detekcie fázy AF pri použití objektívov typu A-mount[xvi], tlačidlo ‘AF On’, multifunkčný volič či ‘joystick’ na rýchlu zmenu ostriacich bodov, flexibilnú funkciu ostrenia dotykom a mnoho ďalšieho.

Vysoko kvalitný 4K pre profesionálnych kameramanov
Nový α7R III je výnimočne zdatný taktiež ako videokamera, ponúka nahrávanie videa v 4K (3840x2160 pixelov) v celej šírke plnoformátového obrazového snímača. Pri nahrávaní vo formáte Super 35 mm využíva kamera technológiu „full pixel readout“ bez zlučovania pixelov, takže zhromažďuje 5K[xvii] informácie, ktoré prevzorkuje tak, aby bol výsledný záznam vo vysoko kvalitnom 4K s výnimočnou kvalitou detailov a hĺbkou.

Model α7R III tiež disponuje novým HLG (Hybrid Log-Gamma)[xviii], ktorý podporuje Instant HDR workflow a umožňuje prehrávanie nádherných realistických záberov v 4K HDR na televízoroch kompatibilných s HDR (HLG). Okrem toho ponúka taktiež S-Log2 a S-Log3 pre väčšiu flexibilitu odstupňovania farieb. Fotoaparát môže taktiež nahrávať Full HD pri 120 fps až do 100 Mbpsvi, čo umožňuje kontrolu záznamu a eventuálnu editáciu do 4x alebo 5x spomalených[xix] video súborov vo Full HD rozlíšení so sledovaním AF.

Konštrukcia, dizajn a možnosť osobného nastavenia pre profesionálov
Najnovší plnoformátový fotoaparát od Sony oplýva množstvom vylepšených vlastností, ktoré mu dodávajú profesionálnu funkčnosť. Patria medzi ne duálne sloty pre pamäťové médiá, keď jeden slot podporuje pamäťové karty UHS-II typu SD. Užívatelia majú veľa možností ako obsah uložiť, vrátane oddeleného nahrávania do JPEG/RAW, samostatného ukladania statických snímok/nahrávanie videa, oneskorené nahrávanie a ďalšie. Výdrž batérie bola taktiež značne predĺžená, pretože nový fotoaparát využíva batérie Sony série Z, ktoré majú približne 2,2násobnú kapacitu oproti batériám série W, používanými α7R II.

Model α7R III prináša zdokonalený hľadáčik Quad-VGA OLED Tru-Finder™ s vysokým rozlíšením a vysokým jasom s približne 3,686k bodmi pre extrémne presné zobrazenie s realistickými detailmi. Hľadáčik Tru-Finder, ktorý nájdeme taktiež pri uznávanom fotoaparáte Sony α9, dostal povrchovú úpravu ZEISS® T* Coating, ktorá značne obmedzuje odlesky, a taktiež fluórovú vrstvu na vonkajšej šošovke, ktorá odpudzuje nečistoty. Má aj nastaviteľnú snímkovaciu frekvenciu s možnosťou nastavenia na 50 fps alebo 100 fps[xx], aby sa čo najlepšie prispôsobil typu akcie. LCD displej bol vylepšený tiež a ponúka rozlíšenie 1,44 miliónov bodov a technológiu WhiteMagic™, ktorá zlepšuje čitateľnosť v jasných svetelných podmienkach vonku. K dispozícii je taktiež nastavenie „štandardnej” alebo “vysokej” kvality displeja pre hľadáčik aj displej. „Vysoká” kvalita ťaží z veľkého množstva dát čítaných z 42,4MP snímača, ktoré zaisťujú extrémne precízne zobrazovanie na displeji hľadáčika a monitora s prirodzenejším náhľadom.

Nový fotoaparát je ďalej vybavený multifunkčným voličom – joystickom, ktorý ponúka efektívny spôsob zmeny ostriacich bodov, a taktiež tlačidlom ‘AF ON’, ktoré aktivuje autofokus pri snímaní statických fotografií alebo videí.

Nový α7R III umožňuje jednoduchý prenos súborov do smartfónu, tabletu, počítača alebo na FTP server pomocou Wi-Fi®, ale k dispozícii je taktiež synchronizačný terminál, ktorý umožňuje priame pripojenie externých zábleskových jednotiek a káblov pre jednoduchú synchronizáciu bleskov. K dispozícii je aj superrýchly USB terminál (USB 3.1 gen. 1), USB typu C™, ktorý zaisťuje väčšiu flexibilitu napájania alebo pripojenie príslušenstva, a rovnako aj vyššiu rýchlosť prenosu snímky pri pripojení k počítaču.

Nový súbor softwarov „Imaging Edge” a režim Pixel Shift Multi Shooting
Najnovšie prichádza spolu s α7R III súbor softwarov pomenovaný „Imaging Edge”, ktorý rozširuje kreatívne možnosti celého procesu snímania – od okamžitého spracovania, po následné spracovanie snímky. „Imaging Edge” obsahuje tri aplikácie pre PC, nazvané „Remote“, „Viewer“ a „Edit“, ktoré je možné sťahovať bezplatne, a ktoré podporujú snímanie so živým náhľadom na PC a snímanie do RAW.   

Spolu s univerzálnym α7R III sa taktiež po prvý raz predstaví nový režim Pixel Shift Multi Shooting, ktorý naplno ťaží z vyspelej vstavanej optickej päťosovej stabilizácie v tele. Jeho pomocou je možné vytvárať nádherné realistické zložené snímky. V tomto režime fotoaparát presne posunie záber pri snímaní o jeden pixel, aby tak zachytil štyri samostatné snímky s posunom pixelov, ktoré majú dohromady približne 169,6 megapixelov* obrazových dát. Tieto štyri snímky je možné zložiť a spracovať pomocou nového súboru softwaru „Imaging Edge“. Konečným výsledkom sú snímky s obrovským rozlíšením a úrovňou farebnej presnosti, ktoré nemajú obdobu. Ideálne sa hodí na fotografovanie architektúry, umenia alebo zachytenia ďalších statických objektov s mnohými komplikovanými detailmi.

 

[i] Približne, efektívny
[ii] Až 10 fps pri sériovom snímaní v režime “Hi+” a až 8 fps pri sériovom snímaní v režime “Hi”. Maximálny fps závisí od nastavenia fotoaparátu
[iii] Približne 68% plochy snímky v horizontálnom i vertikálnom smere
[iv] V porovnaní s α7R II podľa testov Sony
[v] Štandardy CIPA. Len pri otrasoch v osi uhlového náklonu. Objektív Planar T* FE 50mm F1.4 ZA. Dlhá expozícia NR vypnuté/off
[vi] Pre formátové nahrávanie videa vo formáte XAVC S je nutná pamäťová karta SDHC/SDXC triedy 10 alebo vyššia
[vii] V režime Super 35mm.
[viii] Približne
[ix] Testovacie podmienky Sony pre fotografie
[x] U digitálnych kamier s plnoformátovým snímačom. Podľa tlačovej správy k októbru 2017, na základe prieskumu Sony
[xi] Režim sériového snímania “Hi+” s pamäťovými kartami SDXC kompatibilnými s UHS-II. Testovacie podmienky Sony.
[xii] K určitému skresleniu môže dôjsť u rýchlo sa pohybujúcich objektov, alebo pri rýchlom pohybe fotoaparátom do strany
[xiii] Režim “Hi”. Maximálne fps závisí od nastavenia fotoaparátu.
[xiv] Detegované sú len frekvencie blikania 100 Hz a 120 Hz. Rýchlosť sériového snímania sa môže spomaliť. Funkcia Flicker-free nie je k dispozícii v priebehu snímania v tichom režime, expozícii BULB, alebo pri nahrávaní videa
[xv] Len s objektívmi SSM alebo SAM. Eye AF nie je podporovaná pre natáčanie videí. AF-C je možné používať lev v prípade, ak bol zvolený systém AF “Phase detection” (detekcia fázy), ale zaostrenie je počas sériového snímania v akomkoľvek režime okrem “Continuous: Lo” (Hi+, Hi, Mid) uzamknuté na prvú snímku.
[xvi] Len s objektívmi SSM alebo SAM. S adaptérom LA-EA3. Detekcia fázy AF nie je podporovaná pri natáčaní videí. AF-C je možné použiť len ak bol zvolený systém AF „Phase detection” (detekcia fázy), ale zaostrenie je v priebehu sériového snímania v akomkoľvek režime okrem “Continuous: Lo” (Hi+, Hi, Mid) uzamknuté na prvú snímku.
[xvii] 15 megapixelov
[xviii] Ak prehrávate videá v HDR (HLG), pripojte tento produkt k televízoru Sony, kompatibilnému s HDR (HLG)
[xix] Bez nahrávania zvuku. Vyžaduje pamäťovú kartu SDHC/SDXC triedy 10 alebo vyššej
[xx] V PAL. 60fps alebo 120fps v NTSC

Supreme

Všetky autorove články
Sony α7R III

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať