SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Nový rad dynamických UPS NO-BREAK KS7

Tlačové správy
0

PRONIX s.r.o., popredný integrátor systémov záložného napájania, predstavil nový rad dynamických zdrojov napájania EURO-DIESEL NO-BREAK KS®7 pre dátové a energo centrá s príkonom nad 2 MVA.

PRONIX_DUPS No Breaks KS 7.jpg

UPS a generátor v jedinej zostave
Unikátny záložný napájací systém NO-BREAK KS®7 presne zodpovedá potrebám vysoko výkonových aplikácií, ktoré sú pre klasické elektronické záložné zdroje nedosiahnuteľným cieľom. Ide totiž o elektrický stroj (nie elektronický) bez batérií a celý systém je inštalovaný do klasickej strojovne s prevádzkovou vzduchotechnikou. Odpadajú teda požiadavky na inštaláciu klimatizačných jednotiek, ktoré sú nevyhnutné pre priestory s bežnými UPS a pre akumulátorovne. Technológia DRUPS (Diesel Rotary UPS) totiž integruje v jedinej zostave systémy UPS, motorgenerátor, ale i kompenzáciu účinníka a filter vyšších harmonických, a umožňuje teda realizovať projekty dátových centier s výraznou úsporou energetických a ekonomických strát. Minimalizuje tiež požiadavky na zastavaný priestor. Obsluha i prevádzková údržba sú jednoduché, užívateľsky prívetivé a finančne aj časovo efektívne. Životnosť DRUPS je deklarovaná na 35 rokov.

Redukcia strát pri záťaži po novom až o 38 %
Oproti technológiám radu KS®5, ktoré PRONIX s.r.o. inštaloval už v niekoľkých dátových centrách v Českej republike aj na Slovensku, má nový rad KS®7 viacero vylepšení. Priestorové nároky sa znížili o 16 % (šírka DRUPS 8,85m so štandardným alternátorom). Došlo taktiež k výraznému zvýšeniu účinnosti a redukcii strát pri zaťažení až o 38 %. Vylepšená povrchová úprava, vlastné integrované chladenie v alternátore a automatické prispôsobenie rýchlosti kinetického akumulátora požiadavkám kritickej záťaže, znamenajú ďalšie finančné úspory pri prevádzke záložného zdroja DRUPS.

Spoločnosť PRONIX s.r.o. pôsobí v oblasti energetiky a bezpečnosti napájania už viac než 20 rokov. Okrem zavádzania inovatívnych svetových technológií na český a slovenský trh, poskytuje komplexné projekčné a audítorské služby, profesionálne realizácie na kľúč, monitoring inštalovaných technológií a tiež ich záručný a pozáručný servis. Viac informácií na www.pronix.sk.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať