NICEBOY_072021 NICEBOY_072021 NICEBOY_072021

Nový výskum tvrdí, že vedomie je energetické pole

6

Nové zistenie v neurovede naznačuje, že naše vedomie je odvodené od poľa elektromagnetických vĺn vydávaných neurónmi pri ich činnosti. Predpokladá sa, že tieto vlny elektrickej aktivity sú vysielané neurónmi, a keď sa šíria v mozgových vrstvách, zorganizujú celú našu vedomú skúsenosť. Výskum nedávno publikovaný v časopise Neuroscience of Consciousness ponúka skôr teórie ako hmatateľné dôkazy, ale autor Johnjoe McFadden, molekulárny genetik a riaditeľ oddelenia kvantovej biológie na University of Surrey, tvrdí, že by mohol pripraviť pôdu pre mysliace a cítiace roboty.

McFadden naznačuje, že tieto elektrické vlny by sa dali opätovne vytvoriť v strojových zariadeniach a inžinieri by si ich mohli stiahnuť. McFaddenova hypotéza sa odkláňa od väčšiny neurovedcov, ktorí vo všeobecnosti vidia vedomie ako príbeh, ktorý náš mozog konštruuje z našich zmyslov, vnímania a konania. McFadden je zástancom myšlienky, že vedomie pochádza z niečoho iného ako z našej mozgovej hmoty – v tomto prípade z energie. Hovorí, že vedomie je skúsenosť nervov zapojených do elektromagnetického poľa generovaného mozgom, ktoré riadi to, čo nazývame „slobodnou vôľou“.

Zdroj: futurism.com.

Redakcia

Všetky autorove články

6 komentárov

Je to správne? reakcia na: Nový výskum tvrdí, že vedomie je energetické pole

23.10.2020 08:10
Nedokážem sa stotožniť so snahou človeka vytvoriť umelého človeka, pre mňa osobne je to nechutne. Keď som si raz pred spaním pustil video na ktorom bol rozhovor s robotom Sofi alebo jak sa to správne píše ktorý sa vyjadril že by v budúcnosti chcel mať rodinu alebo dokonca neviem ci nie deti, zdvihol sa mi žalúdok.
Reagovať

PREČO reakcia na: Je to správne?

30.10.2020 18:10
NIKTO NECHCE BYŤ SÁM KTO MÁ VEDOMIE. MNE SA DVÍHA ŽALÚDOK KEĎ POJEDÁTE INÝCH TVOROV PROTI ICH VôLI ! ZDOCHLINOŽRÚTI ! ! !
Reagovať

Nezmysel reakcia na: Nový výskum tvrdí, že vedomie je energetické pole

22.10.2020 12:10
Energia elektromagnetického žiarenia ľudským telom prestupuje. Silné žiarenia, silnejšie než vysielajú neuróny by nám v tom prípade vynulovali vedomie, nie? Prejdem okolo vysielača mobilnej siete a je zo mňa nový človek!
Hoci, keď sa obzriem okolo, niekedy sa zdá že časti populácie už niečo mozog vymazalo.
Reagovať

RE: Nezmysel reakcia na: Nezmysel

22.10.2020 17:10
Je to paveda, co urobili a nie vyskum. V realite je vsetko energia. Vlastne nic ani nevyskumali. Vtipy, ze budu vediet citat myslienky a este ich aj stahovat, nech si nechaju na rok 3000.
Reagovať

Zmysel reakcia na: RE: Nezmysel

30.10.2020 18:10
Už existuje prevodník umožňujúci obrazy mozgu zo zrakového centra dostať na monitor. Pomáha vyrábať "animované" filmy. Potrebuješ ku tomu režiséra s vinikajúcou obrazotvornosťou alebo človeka so sinkráziou.

RE: RE: Nezmysel reakcia na: RE: Nezmysel

23.10.2020 18:10
preco? Musk uz prezentoval jeho cip. Ak si stiahnes frekvenciu mozgu jedneho cloveka prehras si ju spatne vo svojom mozgu, je mozne ze nieco precitas...Otazkou je ci kazdy clovek ma inu mozgovu frekvenciu? Nieco ako individualny hash key. V tom pripade by sa to tiez malo dat, pokial staci iba jeden takyto kluc...

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať