SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

O vreckovú konzolu Sony Vita nie je záujem

0
PS Vita_hry.jpg Spoločnosti Sony sa v poslednom čase na trhu konzol akosi nedarí. Divízia PlayStation zaznamenala značnú stratu a vrecková konzola Vita, do ktorej spoločnosť vkladala veľké nádeje, vyzerá na poriadny prepadák. Zatiaľ bola síce uvedená len na japonský trh, ale väčší a lepší trh pre ňu vlastne neexistuje. Prvý týždeň, keď sa jej predalo 321 400 kusov, síce vyzeral sľubne, ale počiatočný optimizmus sa vytratil o týždeň neskôr, keď predaje dosiahli len 72 000 kusov. Teraz sa chystá vstúpiť na západné trhy, ale tu dominujú zariadenia s Androidom a Apple iOS.

Sony určilo cenu PS Vita na 250 USD, stojí teda viac ako Kindle Fire od Amazonu. Cena hier sa pohybuje okolo 50 USD. Nedá sa veľmi očakávať, že by ľudia investovali do takéhoto zariadenia, keď si môžu do svojich smartfónov či tabletov sťahovať hry zadarmo alebo za pár dolárov. Vyzerá to tak, že Sony bude musieť znížiť ceny, ale v tom prípade konzola neprinesie očakávaný zisk. Už predvianočné predaje znamenali veľké sklamanie, keď stará verzia PS prekonala Vitu o 40 %.

Istým varovaním pre spoločnosť mohli byť aj ťažkosti konkurenčného Nintenda 3DS. Tam síce čísla neboli také zlé, ale výrobca bol na podporu predaja nútený znížiť cenu. Zdá sa, že doba vreckových konzol sa chýli ku koncu. Okrem výraznej konkurencie zo strany tabletov a smartfónov k tomu značne prispieva aj pirátstvo, ktoré pri PSP a 3DS dosahuje podiel až 95 %.

Zdroj: http://www.forbes.com/

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať