SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Odrazový mostík do sveta online bude online

Tlačové správy
0

AMAVET, organizátor jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET, vás pozýva na online finále 16. ročníka.

Na základe hodnotenia v I. kole súťaže postúpilo do celoslovenského finále 61 projektov. Najlepšie práce v súťažných kategóriách JuniorWEB, JuniorDESIGN, JuniorAPP, JuniorBLOG, JuniorLEARN a JuniorTEXT odprezentujú ich autori, žiaci základných a stredných škôl, počas videokonferencie, vysielanej naživo 23.  a 24. apríla 2021. V piatok je začiatok o 10.00 h a v sobotu o 9:00 h.

Novou témou, ktorej sa súťažiaci v tomto ročníku súťaže venovali, bolo online vzdelávanie.

Peter Bagin, žiak ZŠ s MŠ Pavla Demitru, Centrum II 87/34, Dubnica nad Váhom bude prezentovať projekt „Unikni s Danielom Hevierom.“ Ako sám opisuje „Cieľom môjho projektu je poukázať na to, že deti sa môžu učiť aj inými, atraktívnymi formami vyučovania, ktoré ich motivujú a podnecujú k aktivite. Zo svojej vlastnej skúsenosti viem, že veľa detí sa hrá rád počítačové hry aj vo forme únikových hier. Tak prečo nevytvoriť únikovú hru, ktorou sa nebudeme len hrať, ale budeme sa ňou aj vzdelávať? Aj takto si žiaci môžu vytvoriť lepší vzťah k predmetu, o ktorom úniková hra je, nehovoriac o tom, že sa zlepšia aj v prospechu a bude ich Slovenský jazyk baviť.“

Ďalším projektom, zameraným na cestovanie, je web ssofokles.sk. Jeho autorka Sofia Vrabková predstavuje projekt takto: „Cestovateľský blog Ssofokles obsahuje rebríčky, kvízy a tipy na výlety, ktoré ohromia každého cestovateľa.  Nájdete tam tipy na miesta v Európe, Afrike, Amerike, Ázii, ale hlavne na Slovensku. Propagácia turizmu na Slovensku bola jedným z cieľov tohto blogu. Avšak okrem cestovania rieši blog aj otázky udržateľnosti. Sú tam články, ktoré radia ako byť viac eko-friendly a obsahujú informácie o projektoch, ktoré môžu zlepšiť aktuálnu situáciu v súvislosti s klimatickou krízou.“

Nad súťažou prijal záštitu Ivan Kotuliak, dekan Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave a Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Ďalší vzácni hostia, ktorí privítajú finalistov súťaže
Peter Bíro, generálny riaditeľ SK-NIC, a.s.
Milan Ištván, prezident Partnerstvá pre prosperitu
Ľuboš Demovič, predseda hodnotiacej komisie
Jozef Ristvej, predseda AMAVET

Členovia hodnotiacej komisie
Andrea Cox (digiQ – podpora digitálneho občianstva, ochranu ľudských práv online a bezpečný internet)
Katarína Touquet Jaremová (Zastúpenie Európskej komisie v SR - Digital Leader)
Peter Paulis (min60 s.r.o. - CEO & CTO - tvorba mobilných riešení)
Miroslav Meňhert (Copywriter MNHRT.SK)
Lukáš Procháska (AMAVET)
Jakub Otčenáš (Diorama, Managing Partner)
Ľuboš Demovič (Zones.sk)
Milan Bardún (MILAN BEZ MAPY, TRAVEL BLOG)
Peter Pištek (KInIT - Kempelenov inštitút inteligentných technológií)
Marek Dlugoš, (SpotMe - platforma pre podujatia, Customer Success Manager)
Jakub Kšiňan, (freelancer)

Finále súťaže JUNIOR INTERNET sa uskutoční 23. a 24. apríla 2021. Konferenciu bude možné sledovať naživo už 23. 4. 2021 od 10:00 na tomto odkaze.

Súťažnú konferenciu Junior Internet finančne podporili SK-NIC, a.s., WebSupport, s.r.o. a Accenture Nadačný fond – Nadácia Pontis.

Zobrazit Galériu

AMAVET

Všetky autorove články
súťaž finale projekt zakladna skola stredna skola online vzdelavanie ziaci

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať