SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

OpenAI uviedla na trh novú verziu ChatGPT

0

Spoločnosť OpenAI dala k dispozícii ChatGPT Enterprise, chatbota s umelou inteligenciou podnikovej triedy. Nástroj sa vyvíjal „menej ako rok“ a pomáhalo pri tom viac ako 20 spoločností rôznych veľkostí a odvetví, uviedol prevádzkový riaditeľ OpenAI Brad Lightcap. ChatGPT Enterprise zahŕňa prístup k GPT-4 bez obmedzenia používania a je až dvakrát rýchlejší ako predchádzajúce verzie. Lightcap povedal, že ceny nebudú verejne oznámené a že „to bude závisieť od prípadov použitia a veľkosti každej spoločnosti“.

Dva mesiace po spustení ChatGPT v novembri prekročil počet aktívnych používateľov 100 miliónov mesačne, čím bol prekonaný rekord najrýchlejšie rastúcej spotrebiteľskej aplikácie v histórii. Podľa OpenAI viac ako 80 % spoločností z rebríčka Fortune 500 aktívne využíva ChatGPT. Jedným z kľúčových rozdielov medzi ChatGPT Enterprise a verziou určenou pre spotrebiteľov je to, že ChatGPT Enterprise umožní klientom zadávať firemné údaje na trénovanie a prispôsobenie ChatGPT pre ich vlastné odvetvia a prípady použitia, hoci niektoré z týchto funkcií ešte nie sú k dispozícii.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Spoločnosť tiež plánuje zaviesť ďalšiu úroveň používania, nazvanú ChatGPT Business, pre menšie tímy. Spoločnosť OpenAI v príspevku na blogu uviedla, že neškolí svoje modely na obchodných údajoch používateľov ani na konverzáciách („naše modely sa neučia z vášho používania“), a dodala, že údaje o konverzáciách klientov budú šifrované.

Spoločnosť však zaznamenáva súhrnné údaje o tom, ako sa nástroj používa, vrátane metadát o výkone a ďalších údajov, čo je pomerne štandardné. Na otázku, ako sa ChatGPT Enterprise dá porovnať s Bing Chat Enterprise, podnikovým chatbotom AI spoločnosti Microsoft, zástupca OpenAI povedal, že ide o produkt OpenAI nezávislý od Microsoftu. Napriek tomu však ich produkt môže spolupracovať s inými nástrojmi vrátane nástrojov spoločnosti Microsoft.

Zdroj: cnbc.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať