Uber predstavil nové technológie a funkcie pre vodičov aj cestujúcich. O týchto by ste mali vedieť

0

Uber ohlásil nové technológie, ktorými chce nastaviť nový štandard pre odvetvie zdieľania jázd. Toto je výber z nich:

Overte si jazdu: Aby ste sa ubezpečili, že nastúpite do správneho auta, teraz budete môcť požiadať o doručenie jedinečného štvormiestneho PIN kódu, ktorý vášmu vodičovi pri nástupe do vozidla poviete. Vodič bude môcť začať jazdu až vtedy, keď do aplikácie zadá správny PIN kód. Vyvíjame aj novú technológiu, ktorá využíva ultrazvukové vlny na automatické overenie, či ste v správnom aute, bez použitia PIN kódu.

Nahlásenie počas jazdy: Už nebudete musieť čakať, kým vystúpite z auta, aby ste Uberu nahlásili problém. Cestujúci čoskoro uvidia možnosť „Nahlásiť bezpečnostný incident“ vo svojich bezpečnostných nástrojoch (ikona modrého štítu), ktorá im umožní podať hlásenie už počas cesty. Bezpečnostný tím sa vášmu hláseniu bude po jazde venovať. 

Správa na 112: Minulý rok sme do aplikácie Uber pridali núdzové tlačidlo, pomocou ktorého je možné v prípade núdze prepojiť cestujúcich a vodičov priamo s 911. Teraz pridávame aj možnosť poslať textovú správu na číslo 112 v mestách a okresoch, ktoré túto technológiu podporujú. Automaticky pripravíme textovú správu, ktorá obsahuje podrobnosti o jazde, ako je značka a model automobilu, evidenčné číslo vozidla a aktuálnu polohu, aby operátori 112 mohli rýchlo reagovať.

Vylepšená kontrola ID v reálnom čase: V roku 2016 sme oznámili kontrolu ID v reálnom čase, ktorá pomáha zabezpečiť, aby vodič za volantom zodpovedal účtu v našom systéme. Začali sme so základnými selfies a dnešné vylepšenie vyzve vodiča, aby vykonal náhodnú sériu základných pohybov - žmurkanie, usmievanie sa a/alebo otáčanie hlavy - doplnili sme tak ďalšiu úroveň zabezpečenia.

Upozornenia o jazdných pruhoch pre cyklistov: Do konca októbra dostanú cestujúci vo viac ako 200 mestách po celom svete v aplikácii upozornenie v prípade, že budú vystupovať v blízkosti jazdného pruhu pre cyklistov. Myslíme si, že takéto upozornenie pomôže zabezpečiť, aby cestujúci spozorovali cyklistov skôr, ako otvoria dvere, čo môže zvýšiť obojstrannú bezpečnosť.

Ohlásili sme mesačné predplatné, ktoré poskytuje viacnásobnú úsporu ako napríklad garanciu ceny jazdy, nulový poplatok za donášku pri objednávkach Uber Eats (a viac) pre zákazníkov v 10 mestách, ktorí využívajú spolujazdu, Uber Eats a počas obmedzeného obdobia aj naše bicykle a kolobežky. Tieto možnosti dopĺňajú Ride Pass, ktorý je k dispozícii v 40 mestách. Dnes sme tiež oznámili, že v 18 mestách je teraz k dispozícii Eats Pass pre pravidelných zákazníkov objednávajúcich si jedlo.

Uber Rewards sa rozširuje, aby zákazníkom umožnil získať body vždy, keď využijú jazdu cez Uber alebo si objednajú Uber Eats. V USA si môžu teraz členovia programu Uber Rewards vybrať nové odmeny, napríklad poplatok za doručenie 0 USD pri objednávkach Uber Eats, jedlo zdarma od partnerov ako McDonalds a Ben a Jerry's (už čoskoro) a zľavy na jazdy UberX a Uber Comfort. Uber Rewards sa tiež stáva globálnym, takže americkí cestujúci môžu získavať body, aj keď využijú Uber kdekoľvek v zahraničí. Tento program zároveň Uber rozširuje aj pre brazílskych a mexických zákazníkov.

V Uber Eats zavádzame filtre na rôzne alergie. Ide o novú funkciu, ktorá miliónom ľudí s alergiami alebo dietetickými obmedzeniami uľahčí a zefektívni objednávanie Uber Eats. Pri výbere jedla môžete prostredníctvom aplikácie jednoducho nahlásiť svoje alergie alebo stravovacie obmedzenia reštauráciám. Ak reštaurácia nedokáže vyhovieť vašej žiadosti, môže vám poslať správu a poskytnúť možnosť objednať si inú alternatívu, ktorá vašim potrebám vyhovuje.

Neustále pracujeme na rozšírení výberu reštaurácií, ktoré sú v rámci Uber Eats k dispozícii. Preto sme nadšení, že môžeme oznámiť exkluzívne partnerstvo so sweetgreen. Sme hrdí na to, že sme sa spojili s lídrom v potravinárskom priemysle, ktorému etický sociálny vplyv a investície do miestnych komunít umožnili narásť na celonárodnú značku a pokračovať v misii budovať zdravšie komunity prepájaním ľudí a skutočného jedla.

​Uber ohlásil niekoľko nových funkcií zameraných na vodičov a kuriérov:

Oznamujeme blížiace sa uvedenie novej funkcionality - odhad zárobku, ktorá pomôže vodičom lepšie predpovedať ich zárobkový potenciál. Dúfame, že poskytne vodičom viac informácií, aby si vedeli lepšie predstaviť, aké môžu byť ich rozumné očakávania týkajúce sa zárobku - ešte pred prvou jazdou.

Vodiči tiež hovoria, že chcú viac informácií o tom, kde a kedy sú najlepšie miesta a čas na jazdu, aby si mohli zvoliť správne situácie s prihliadnutím na svoju osobnú okolnosti. Dnes zavádzame nové nástroje, ktoré tomu pomôžu - vrátane novej mapy dopytu zvýrazňujúce oblasti, v ktorých si viac cestujúcich žiada jazdu a lepšie predpovede, kedy môžu vodiči očakávať žiadosť o cestu.

Vodiči niekedy dostanú jazdu do miest, kde je menej pravdepodobné, že niekto bude mať záujem odviezť sa aj cestou naspäť. V novembri preto predstavujeme program Back to Busy Area. Ak vodič dokončí jazdu v pokojnom prostredí, môže použiť túto funkcionalitu, aby si mohol filtrovať žiadosti o jazdu späť v smere svojej preferncie.

Intenzívne pracujeme aj na rozpoznaní a vytvorení ďalších príležitostí na odmeňovanie vodičov. Náš program Uber Pro obsahuje odmeny ako 100% pokrytie školného na ASU Online a zľavy na bežné výdavky spojené s jazdou. V súčasnosti sú v programe Uber Pro zapojené 2 milióny vodičov a sme na dobrej ceste dosiahnuť ku koncu roka 3,5 milióna vodičov. Sme tiež radi, že môžeme Uber Pro priniesť do ďalších krajín vrátane Spojeného kráľovstva, Brazílie a Argentíny.

Ohlásili sme tiež nové aktualizácie, ktoré uľahčia hľadanie bicyklov a kolobežiek, keď ste na ceste a nový hardvér, ktorý pomôže udržať zariadenia nabité a dostupné pre zákazníkov.

Od budúceho mesiaca začneme na mape v aplikácii Uber zobrazovať bicykle a kolobežky, takže teraz je jednoduchšie než kedykoľvek predtým vidieť možnosti mikromobility okolo seba - či už sú alebo nie sú Uber. Túto zmenu urobíme vo všetkých 28 mestách, v ktorých sú naše bicykle alebo kolobežky JUMP k dispozícii a v 12 amerických mestách, kde sú prostredníctvom aplikácie Uber k dispozícii kolobežky poskytovateľa Lime.

Popularita donášky potravín rýchlo stúpa - počet donášok cez Uber Eats nedávno dosiahol hranicu jednej miliardy. Pri takýchto parametroch sa musíme zaoberať znižovaním odpadu z plastov a potravín. Od budúceho mesiaca si budete musieť vyžiadať slamky, riad a iné servírovacie predmety pri zadávaní objednávky. Reštaurácie ich už nebudú pribaľovať automaticky.

Vďaka novému partnerstvu s Feeding America sa zaoberáme problémom hladu a potravinovej neistoty, ktorá sa týka viac ako 37 miliónov Američanov. Poskytneme našu technológiu a sieť, aby sme pomohli, napríklad spoluprácou s reštauráciami, ktoré používajú Uber Eats tým, že darujú prístup k prebytočnému jedlu, inak smerujúcemu do odpadu. Naša sieť Uber Freight zasa pomôže s presunom darovaných potravín v rámci siete 200 potravinových bánk Feeding America a 60 000 skladov jedla.

Udržateľnosť: Štvrtina uhlíkových emisií pochádza z dopravy. Z tohto dôvodu sa zaväzujeme merať náš vplyv na životné prostredie prostredníctvom dvoch nových metodík - efektívnosti jázd a uhlíkového dopadu - a tiež počas nasledujúcich mesiacov informovať o našom pokroku. Znížiť našu uhlíkovú stopu tým, že do roku 2025 budeme vo všetkých našich kanceláriách v USA používať 100%-ne obnoviteľnú energiu a budeme investovať do produktov a programov na zníženie uhlíkovej intenzity na našej platforme, vrátane nových partnerstiev so spoločnosťami EVgo a Powerdot. Zároveň pomôžeme založiť Globálnej koalície pre novú mobilitu, nového subjektu na Svetovom hospodárskom fóre.

Zobrazit Galériu

Supreme Communication, s. r. o.

Všetky autorove články
Uber smart city auto doprava inovácie buducnost app aplikácia smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať