SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Otvorenie Experience Lab

Tlačové správy
0

Druhá najväčšia IT firma na Slovensku - T-Systems Slovakia, ktorá patrí do globálnej skupiny Deutsche Telekom AG predstavila v Košiciach Experience Lab. Spája nové startup centrum s priestorom pre voľnočasové aktivity. 

Vytvorením Experience Labu chceme podporiť našu firemnú iniciatívu, ktorá vyústila do založenia startup centra. Okrem toho bude lab priestorom prvého kontaktu s novými členmi tímov. Chceme ním podporiť aj aktivity komunity v rámci spoločnosti – bude dejiskom meetupov, workshopov či školení, rovnako bude využívané aj budúcimi IT-čkármi, ktorých školíme aj v našom centre duálneho vzdelávania,“ priblížil Juraj Probala, vedúci Marketingu, PR a komunikácie spoločnosti.

Vznik startup centra podporil úspech interaktívnej aplikácie pre ľudí so zrakovým znevýhodnením a tiež myšlienka podporiť mladých pracovníkov so skvelými nápadmi. 

"Innovlab je startupové centrum, ktoré vzniklo začiatkom roka 2019. Našim cieľom je podporovať startupový ekosystém v regióne a podporovať nápady, ktoré zvýšia kvalitu života. Sme radi, že Innovlab bude využívať priestory Experience Labu, ktorý ie je priamo vo firemných priestoroch a tým pádom ho budú môcť ľahšie navštevovať aj externí spolupracovníci," hovorí Peter Breyl, projektový manažér startupového centra.

Priestor pre voľnočasové aktivity bude slúžiť zamestnancom na zábavu, oddych a najmä na prípravu a podporu mladých talentov firmy v oblasti e-sportu, keďže priemerný vek hráča je 35 rokov.
Laboratórium je vybavené 20 veľmi dobre vybavenými počítačmi s hernými monitormi a príslušenstvom, dvoma hernými konzolami, stolným futbalom a kuchynkou pre ľudí, ktorí sa budú potrebovať občerstviť.

"Formát e-sport - teda súťažné hranie počítačových hier ako profesionálneho športu - je globálnou aktivitou, ktorú chceme umožniť aj našim zamestnancom ako trávenie voľného času. Jeden z našich tímov plánuje účasť na hráčskom turnaji, aj pre nich je preto laboratórium určené ako tréningové miesto," uzavrel J. Probala.

Veď len e-sportový turnaj v hre League of Legends mal počet divákov takmer na úrovni sledovania športovej udalosti Superbowl. E-sporty sú ešte stále novým trhom a tak je zaujímavé sledovať takúto veľkú firmu v tomto smere.

Experience Lab sa nachádza na prízemí multifunkčného komplexu Cassovar na Žriedlovej 13. Jeho slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj Marco Dubanowski, člen výkonného výboru globálnej spoločnosti T-Systems International.

Zobrazit Galériu

Martin Maličký

Všetky autorove články
IT Lab startup centrum priestor laboratorium

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať