ANTIK ANTIK ANTIK

PA GROUP SK: Alarm nám uľahčuje podnikanie

Bezpečnosť
0

Špeciálny projekt

Hovorí sa, že alarm dokáže šetriť čas aj peniaze. Živým príkladom je aj Peter Rybnikár zo spoločnosti PA GROUP SK. Prostredníctvom mobilnej aplikácie ovláda alarm, garážovú bránu, teplotu na chate,  vianočné osvetlenie, ale aj vykurovanie nájazdov pred svojou garážou.

Každý montér vie, že uspokojiť technicky zdatného klienta je veľmi ťažké. Takýmto prípadom bola spoločnosti PA GROUP SK. Keď firma začala uvažovať nad výmenou alarmu, majiteľ firmy si urobil prieskum na trhu a začal porovnávať jednotlivé ponuky.  „Ak vypadol niektorý snímač, alebo vyvolal poplach, vtedajší alarm majiteľovi firmy vedel len zatelefonovať. O ktorý snímač išlo sa dozvedel až pri nainštalovaní alarmu Jablotron,“ opisuje Bystrík Haspra, certifikovaný montér zabezpečovacích systémov. Vďaka novému alarmu tak majiteľ firmy vedel okamžite a presne, kde nastala krízová situácia. Samotného montéra našiel v radoch existujúcich známych. Odporúčanie a možnosť využívať pokročilé technológie rozhodli.

Pripravený na alarm

Inštalácia alarmu v priestoroch firmy ako aj v súkromných objektoch nebola náročná. Jediné obmedzenie bola nutnosť sprístupniť objekt počas samotnej inštalácie. Vo všetkých objektoch má natiahnutý drôtový elektronický zabezpečovací systém. „Bezdrôtové technológie nepotrebujem, pretože pri rekonštrukcií priestorov vždy rátam s natiahnutím káblov pre potreby alarmu,“ konštatuje Peter Rybnikár. Alarm pritom začal slúžiť na zabezpečenie nielen ochrany sídla firmy, ale aj ubytovne, ktorá sa nachádza v susedstve. „Kontrola príchodu a odchodu ubytovaných ľudí, spoľahlivosť zabezpečenia ochrany a kontrola cez vzdialený prístup. Pre moderný alarm je to dnes samozrejmosť,“ konštatuje Bystrík Haspra.

Automatizácia kde sa len dá

Za základnú devízu alarmu Jablotron považuje šikovnú praktickú mobilnú aplikáciu. Tú využíva nielen on, ale všetci zamestnanci firmy. Majú tak k dispozícií ovládanie posuvnej garážovej brány ako aj zapnutie a vypnutie jednotlivých sekcií. Mobilnú aplikáciu využíva v súčasnosti aj asi desiatka dodávateľov firmy. „Prostredníctvom vzdialeného prístupu udelím prístup do vybranej miestnosti aj svojmu dodávateľovi. Nemusím tak do firmy chodiť osobne. Šetrím svoj čas aj peniaze,“ konštatuje Peter Rybnikár. Ovládanie zabezpečenia firmy, nech je jej majiteľ kdekoľvek, je totiž na nezaplatenie. Zaneprázdnený podnikateľ rovnako oceňuje aj externé moduly na meranie energií a teplôt. Certifikovaný montér Bystrík Haspra dodáva: „V jednej mobilnej aplikácií tak môžete mať komplexný prehľad o momentálnom stave a zabezpečení svojej firmy.“

Fanúšik moderných technológií

Nadšenie pre automatizáciu všetkého čo sa len dá sa odzrkadlilo aj v súkromí. V súčasnosti Peter Rybnikár využíva alarm aj na zapínanie a vypínanie vianočného osvetlenia na svojom rodinnom dome. „Ako jeden z mála využívam alarm aj na vykurovanie nájazdov pred svojou garážou a dažďových žľabov,“ konštatuje Peter Rybnikár. Na svojej chate si zase nevie vynachváliť termostat, ktorý reguluje vykurovanie. Na diaľku tak ovláda teplotu na chate. „Keď prídem na chatu, už nemusím čakať dokedy sa chata vyhreje na požadovanú teplotu,“ hodnotí Peter Rybnikár. Spoľahlivosť, mobilná aplikácia a vzdialený prístup ho motivovali k montáži alarmu Jablotron aj pre svoje objekty v zahraničí. 

 

 

Zobrazit Galériu

www.jablotron.sk

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať