SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Panasonic a Mozilla utvorili partnerstvo pre rozvoj platformy Firefox určené pre budúcu generáciu inteligentných televízorov

Tlačové správy
0
Spoločnosti Panasonic a Mozilla na veľtrhu CES 2014 oznámili vznik partnerstva za účelom vývoja a propagácie nového systému Firefox OS. Systém je postavený na HTML5 a ďalších webových technológiách a je vyvíjaný pre budúcu generáciu inteligentných televízorov.

Vývoj platformy nového systému Firefox OS je zameraný na komplexnú integráciu operačného systému do chytrých televízorov pri použití jazyka HTML5 a ďalších webových technológií, ktoré sú už bežne používané na počítačoch, chytrých telefónoch či tabletoch.

S nástupom tejto novej a otvorenej platformy dosiahne ďalšia generácia televízorov plnú kompatibilitu s webovými technológiami a HTML5 štandardmi používanými pre cloudové služby a ďalšie prepojené zariadenia. Sprístupní tak dáta z rôznych webových služieb prostredníctvom jednej aplikácie. Nový systém umožní vývojárom vytvárať aplikácie a služby aj s využitím kombinácie obsahu internetu a štandardných služieb televízneho vysielania. K vývoju bude využité WebAPI prostredie spoločnosti Mozilla, ktoré umožňuje mať kontrolu nad hardvérovým nastavením ako aj softwarovými operáciami. Budúca generácia inteligentných televízorov tiež bude schopná monitorovať a ovládať rozvíjajúce sa chytré zariadenia pre domácnosti aj mimo nich.

Základné televízne funkcie ako menu či EPG (elektronický program) sú v súčasnosti naprogramované ako vložené aplikácie. V nasledujúcej generácii televízorov však budú napísané v jazyku HTML5, čo prinesie vývojárom veľa možností na vytváranie aplikácií pre inteligentné zariadenia, ktoré budú televízor ovládať. Cez webové služby budú televízory budúcej generácie zobrazovať prispôsobené užívateľské rozhrania na základe preferencií jednotlivých užívateľov, či budú pridané nové funkcie pre zdieľanie obrazovky viacerými užívateľmi súčasne pri použití externých zariadení.

"Panasonic rozvíjal obsah a služby pre svoje televízory na vlastnom internetovom portáli a spojenie so spoločnosťou Mozilla a systémom Firefox OS len urýchli ďalšie inovácie a povedie k mnohým novým službám," hovorí Ondřej Vltavský, produktový manažér pre kategóriu TV a Home AV, Panasonic.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať