SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Paralelná Polis: Opening party, otvorenie kaviarne a iné novinky (Október)

Tlačové správy
0

Opening party

Začnime tým, že naša „Grand opening party", teda oficiálne otvorenie plné prednášok, party a sobotňajšieho kryptoblšáku bude 26. – 28. októbra!  Oficiálny program ešte bude zverejnený, ale môžete sa tešiť na Franka Brauna, Smugglera, Romana Týca, Lidiju Zavoralovú a pár ľudí z Bratislavy.

Bitcoin Coffee

Kaviareň Bitcoin Coffee je v prevádzke!  Nájdete u nás klasickú kávu, ale aj rôzne biohackerské vychytávky – adaptogénne huby, nápoje so špeciálnymi tukmi a čokoľvek čo potrebujete na lepší a produktívnejší život. Máme otvorené pondelok až piatok 08:00-18:00 a počas akcií v Paralelnej Polis.

Bitcoin Coffee začal ako projekt pražskej Paralelní Polis. Je to prvá kaviareň na svete, ktorá začala prijímať iba Bitcoiny, momentálne akceptuje aj kryptomenu Litecoin. Je to miesto, v ktorom sa návštevníci môžu zoznámiť s kryptomenami a ich praktickým použitím a za odmenu si dať fantastickú kávu.

V Bratislavskom priestore integrujeme princípy biohackingu a ponúkame vám výnimočné dobroty, ktoré tak ľahko v Bratislave nenájdete. Okrem toho, že vám nasýtia chuťové bunky, umožnia lepšie vyživovať a ovládať svoje telo, či už sa potrebujete trochu ukľudniť po stresujúcom dni alebo naopak naštartovať, prípadne zlepšiť imunitu.

SingularityU Bratislava Chapter

Koncept SingularityU sa dostáva do Bratislavy! Všetko sa bude diať samozrejme v Paralelnej Polis. Čakajú vás prednášky, diskusie a networking o exponenciálnych technológiách. Ak chcete ochutnávku, tu je záznam z Úvodu do exponenciálnych technológii – o tom, aká skvelá prítomnosť a budúcnosť nás čaká.

Ak máte pocit, že vesmírne technológie sú doménou firiem ako SpaceX alebo vládnych organizácií ako NASA, v utorok 23. októbra vás vrámci SingularityU Bratislava Chapter presvedčí Alexander Reissner z Viedne o opaku. Jeho firma Enpulsion podniká vo vesmírnych technológiách, ktoré už má aj na orbite. Prednáška bude v angličtine.

Viac info o akcii
Facebook stránka akcie

Ak vás zaujímajú exponenciálne technológie, lajknite Facebook stránku SingularityU Bratislava alebo sa pridajte k tejto chapter na singularityu hube a dostanete e-maily o blížiacich sa akciách.

Úvod do QubeOS

QubesOS je pravdepodobne najbezpečnejší operačný systém v súčasnosti. Umožňuje používateľom jednoduchým spôsobom oddeliť od seba údaje rôznych stupňov utajenia a ochrániť sa aj pred pokročilejšími útokmi.

Na prednáške v pondelok 22. októbra predstavíme dôvody bezpečnosti, postupy pri práci s Qubes, jeho výhody aj nevýhody. Záujemcom pomôžeme s inštaláciou a poskytneme dôveryhodný spôsob overenia pravosti inštalačného média. (Fingerprint verejného kľúča získaný priamo od developerov QubesOS.)

Prednáška je určená pre širokú verejnosť a nepôjde do hĺbky. Zámer je podať informácie zrozumiteľne aj pre tých, ktorí nie sú experti v IT bezpečnosti, ale môžu mať silný záujem o bezpečnosť (podnikatelia, novinári, aktivisti…) Prezentujú Martin Habovštiak a Pavol Lupták.

Viac info o akcii

Slobodná firma

Vo štvrtok 25. októbra sa uskutoční diskusia o tom, ako fungujú firmy, ktoré funguju slobodnejšie ako je zvykom v klasických firmách…

Hostia:
Peter Nemčok, Webikon
Pavol Lupták, Nethemba
Lukáš Bakoš, Maxman Consultants

Viac info o akcii

Rezervácie
Na jednotlivé akcie je možné kúpiť rezerváciu miesta. Je to spôsob ako nás podporiť a zaistiť si sedenie. Niektoré z predchádzajúcich akcií boli dosť plné a odporúčame si zakúpiť rezerváciu. Keďže to ide iba cez kryptomeny, odporúčame to vyriešiť dopredu – v priestore Bitcoin Coffee máme automat, pomocou ktorého môžete zakúpiť kryptomeny za hotovosť (a dať si pri tom skvelú výberovú kávu). Odporúčame neváhať a pripraviť sa na to, že budete chcieť kúpiť rezerváciu alebo lístok.

Rezervácie sú najlacnejšie na začiatku, postupne ako sa miesta míňajú, ich cena stúpa. Ak si chcete byť istí, že máte miesto, je najjednoduchšie zarezervovať si ho čo najskôr. Ak nemôžete prísť, môžete rezerváciu posunúť známemu.

Stránka s rezerváciami lístkov.

Ak nás chcete podporiť inak, za každú pomoc budeme vďační. Momentálne najviac potrebujeme finančnú pomoc. Na stránke Podporte nás nájdete informácie o tom ako nám môžete poslať vaše obľúbené krypto alebo fiat.

Pozvánka do Paralelnej Polis
Náš kamarát a podporovateľ Jano Gordulič pripravil pekné video, kde vás pozýva do Paralelnej Polis – pošlite ho aj svojim kamarátom!

 

Blogy
Ministerstvo financií organizuje seansy s kryptomenovými odborníkmi. Škoda, že tieto seansy sú netransparentné a zápis z nich môžu dostať iba vybraní ľudia. Skúšali sme sa k nim dostať pomocou infozákona. Nakoniec zafungovala anonymne vyplatená odmena v kryptomene Monero a dokument je na svete. Môžete si ho prečítať tu. Zjavne to funguje lepšie ako infozákon.

Cenzúra, nové smernice, lobbying, strach a hnus v Bruseli. A nielen tam. O týchto témach pojednávajú blogy Pavla Luptáka Od diktatúry copyrightovej lobby k decentralizácii médií a Cenzúra sociálnych sietí ako rovnovážny ekonomicko-spoločenský stav. Pavol zároveň vysvetľuje, či a prečo sme v Paralelnej Polis radikálni (teda máme vyhranený názor na niektoré témy). Nie je to samoúčelné.
 
Ako uchovávať kryptomeny bezpečne? V blogoch Martina Habovštiaka nájdete odpoveď. Základy kryptomenovej bezpečnosti a naväzujúci článok Chcel by som si uložiť väčší obnos Bitcoinov, čo mám robiť a prečo?

Taktiež sme zverejnili záznamy z Bitcoin meetupov
Pavol Lupták: Ako dosiahnuť ekonomickú a osobnú slobodu tým, že budete globálni a flexibilní?
Juraj Bednár: Ako používať volatilné kryptomeny v osobnom a firemnom živote? (A prečo majú hodnotu…. A ako fungovať v downtrende)

Kalendár
Ku kalendáru, všetky akcie, ktoré organizujeme nájdete na tejto stránke. Ak by ste chceli tieto udalosti importnúť do kalendára, použite vo svojom kalendári možnosť Prihlásiť sa k odberu (Subscribe) a zadajte TÚTO adresu.

Tešíme sa na stretnutie s Vami – či už na Grand Openingu, v kaviarni Bitcoin Coffee alebo na niektorej z našich akcií.

Zdroj: paralelnapolis.sk.

biznis technológie zabava pocitac kryptomena bitcoin peniaze

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať