SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Philips 161B1P3302D / Prenosný 16-palcový monitor na mobilnú prácu na dvoch obrazovkách

Tlačové správy
0

Veľa ľudí bez ohľadu na profesiu si zvyklo na pracovisku používať dva monitory, prípadne doma notebook s monitorom v režime rozšírenia zobrazovacej plochy, pretože to uľahčuje prácu a zvyšuje produktivitu. Rovnaký komfort a produktivitu preto logicky chcú mať aj po prechode na mobilný štýl práce. Jedno z riešení je kompaktný a ľahký prenosný monitor so 16-palcovou obrazovkou, ktorý sa spolu s notebookom bez problémov zmestí do kufríka, aktovky alebo ruksaku. K notebooku sa monitor pripája cez pribalený kábel USB-C. V balení nájdete aj textilné puzdro s vonkajším povrchom pripomínajúcim sivé súkno.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Zobrazovací panel IPS s rozlíšením full HD má obnovovaciu frekvenciu 75 Hz a matnú, pomerne účinnú antireflexnú povrchovú úpravu s 25 % zmatneným povrchom. Vzhľadom na veľkosť displeja je to optimálne rozlíšenie, hustota pixelov je 141 DPI. Pripomínam, že full HD rozlíšenie má aj väčšina notebookov so 14-palcovým displejom. Kolorimetrickou sondou som nameral 72 % pokrytie farebného priestoru sRGB, takže na editovanie fotografií či videí je to len príležitostné riešenie. Na bežné grafické práce, napríklad na tvorbu grafických marketingových materiálov, takáto vernosť podania farieb vyhovuje. V strede displeja som nameral maximálny jas 265 nitov, čo umožňuje prácu aj v dobre presvetlených miestnostiach. Vonku v tieni, napríklad na terase v kaviarni, by sa počas jasného slnečného dňa hodil vyšší jas. Monitor nemá batériu, napája sa cez kábel USB-C, cez ktorý sa zároveň prenáša aj obrazový signál. Jediná podmienka je, aby port USB-C notebooku podporoval technológiu prenosu obrazu DisplayPort. Ak má notebook alebo macbook len jeden port USB-C, cez ktorý sa zariadenie zároveň napája, k portu notebooku pripojíte monitor a do druhého portu USB-C pripojíte napájací zdroj. 

Telo monitora aj stojan sú z hliníka s matnou povrchovou úpravou. Odklopný stojan umožňuje nastaviť polohu zobrazovacieho panela v rozsahu 90°. Kĺb je dostatočne tuhý a fixuje zobrazovací panel v akejkoľvek polohe. Horný a bočné rámiky okolo displeja sú relatívne úzke. Spodný rámik je širší a má to praktický dôvod. Ak monitor položíte vedľa notebooku, spodný okraj displejov notebooku a monitora bude približne v jednej rovine, čo významne zlepšuje pocit kontinuity zobrazovania. K ochrane povrchu displeja okrem pribaleného puzdra na prenášanie prispieva aj to, že zobrazovací panel je takmer dva milimetre zapustený pod povrch rámika, takže ani vtedy, ak monitor položíte na stôl displejom nadol, prípadné ostré zrnká prachu displej nepoškriabu.

Dva porty USB-C s podporou DisplayPort 1.4, tlačidlo napájania a 3,5 mm konektor jack sú na ľavej strane stojana. Na zadnej strane stojana sú tri tlačidlá na pohyb v ponuke menu.

Prenosný monitor je veľmi praktický, nielen ak ste zvyknutí využívať pri práci dve obrazovky v režime rozšírenia zobrazovacej plochy, ale aj v prípade, ak chcete niečo prezentovať ľuďom, ktorí sedia oproti vám pri stole, alebo pri tímovej práci pri tvorbe či korekcii dokumentov. Vtedy využijete režim zrkadlenia obrazovky. Vy môžete komfortne na notebooku ovládať prezentáciu alebo pracovať s dokumentom. Ľudia sediaci oproti vám vidia obsah vašej obrazovky na monitore, pričom notebook môže byť od monitora vzdialený na dĺžku kábla. Rovnako dobre môžete displej položený naplocho použiť na prezentovanie alebo tímovú spoluprácu pri okrúhlom stole.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kompaktné rozmery, praktická konštrukcia, kvalitný obraz, nízka spotreba
- Potešil by vyšší jas podsvietenia

PARAMETRE:

Obrazovka: IPS, 15,6" (39,6 cm); rozlíšenie: full HD 1920 × 1080 px @ 70 Hz (16:9), 141 DPI; latencia: 4 ms; jas: 250 cd/m2; kontrast: 700:1; pozorovací uhol: 178°/178°; počet farieb: 16,2 miliardy (6 bitov + FRC); konektory: 2× USB-C (DisplayPort Alt mode); spotreba 6,2 W (4,4 W Eco), stand-by 0,5 W; rozmery: 359 × 232 × 119 mm; hmotnosť: 1,03 kg

Cena: 279 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať