SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Najnovší firewall zn. Zyxel s cloudovou správou a podporujúci štandard Wi-Fi 6E chráni malé kancelárie pred hrozbami

0

Spoločnosť Zyxel Networks uvádza na trh nový trojpásmový Wi-Fi 6E (AXE5400) firewall SCR 50AXE s bezpečnostnými funkciami a podporou cloudovej správy v platforme Nebula. Novinka je určená domácim kanceláriám a malým firmám, ktoré od svojej siete Wi-Fi požadujú najlepšie zabezpečenie v tejto triede a súčasne špičkovú rýchlosť.

Na trhu dnes existuje množstvo bezpečnostných a Wi-Fi zariadení, napriek tomu malé firmy a ľudia pracujúci z domu mávajú často problém nájsť produkt na správu sietí, ktorý je súčasne cenovo dostupný, jednoduchý, rýchly, bezpečný a ľahko ovládateľný. A práve preto prichádza firewall SCR 50AXE, ktorý za atraktívnu cenu má všetko, čo malé firemné siete potrebujú.

SCR 50AXE

Sieťové zabezpečenie bez predplatného

Firewall s cloudovou správou SCR 50AXE bol vyvinutý s dôrazom na kybernetickú bezpečnosť, a preto ponúka ochranu firewallom, obmedzenie prístupu z blokovaných krajín pomocou GEO IP filtrácie, IPsec VPN, viac vysielaných SSID, a to bez akýchkoľvek dodatočných nákladov na predplatné alebo licencie. Jeho komplexné bezpečnostné funkcie pomáhajú malé firmy chrániť pred ransomvérom, malvérom, podvodnými e-mailmi, phishingom, prienikmi, exploitmi a ďalšími útokmi. Na tento účel firewallu slúžia technológie na báze reputačných filtrov, ktoré ponúkajú vysokú funkčnosť pri nižšej náročnosti na výpočtový výkon.

Používatelia vyžadujúci ešte širšie možnosti zabezpečenia a správy môžu zvoliť licenciu SCR Pro Pack, ktorá zahŕňa okrem iného informácie o hrozbách v reálnom čase, filtrovanie webových stránok vrátane podpory filtrácie na úrovni DNS pomocou technológií od spoločnosti Trellix (predtým McAfee), ďalej štatistiky a protokoly za posledných 30 dní a cloudovú správu siete Nebula vo verzii Pro Pack.

Všetky bezpečnostné funkcie sú prezentované na grafickom riadiacom paneli NCC, ktorý zobrazuje informácie o hrozbách a aj o správaní zariadení pripojených k firewallu.

Superrýchla sieť Wi-Fi s jednoduchou správou

Popri komplexnom zabezpečení SCR 50AXE ponúka aj podporu najnovšej trojpásmovej Wi-Fi 6E (AXE5400). Tá okrem doterajších pásem 2,4 GHz a 5 GHz sprístupňuje novo otvorené pásmo 6 GHz s aktuálne minimálnym rušením a možnosťou využitia širokého frekvenčného rozsahu až 160 MHz. Používatelia sa tak môžu tešiť na maximálnu rýchlosť a nízku latenciu aj pri vysokom počte pripojených zariadení.

A v neposlednom rade je firewall SCR 50AXE „cloudovo natívny“, čo znamená, že umožňuje správu len pomocou cloudu Nebula od spoločnosti Zyxel. Zákazníci majú k dispozícii aplikáciu Nebula, v ktorej niekoľkými kliknutiami pridajú firewall SCR 50AXE do siete a nastavia názov Wi-Fi do celej bezdrôtovej siete vrátane samotného firewallu a všetkých prístupových bodov. Používatelia aplikácie ďalej môžu odkiaľkoľvek rýchlo a jednoducho spravovať pripojenie do siete a jej zabezpečenie a monitorovať aktuálny stav jej zabezpečenia.

Vonkajšia Wi-Fi 6 na dovolenke? Žiadny problém!

Blíži sa leto a s ním aj čas dovoleniek. Aj keď mnohí z nás majú vo svojom telefóne mobilné dáta, na vyššiu rýchlosť a stabilitu a aj šetrenie mobilných dát býva vždy lepšie pripojiť sa k Wi-Fi. A to je veľká výzva pre kempy, kaviarne, reštaurácie, hotely, penzióny, zábavné parky a všetky ostatné prevádzkarne, ktoré sa starajú o našu spokojnosť, keď trávime čas vonku. Je pre nich dôležité zaistiť čo najlepšie Wi-Fi pre svojich hostí.

To však prináša dva problémy alebo minimálne dve veci, ktoré možno ako problém vnímať.  Po prvé, ako technológia určená primárne pre interiéry sa Wi-Fi veľmi nehodí do vonkajšieho prostredia. A po druhé, zaistiť kvalitnú Wi-Fi pre všetkých hostí niečo stojí, pričom kvalitné pripojenie sa nedá poskytnúť pomocou lacnej infraštruktúry.

Zyxel má vždy riešenie

Vďaka spoločnosti Zyxel a jej prístupovému bodu NWA55AXE štandardu Wi-Fi 6 našťastie môžete obidva tieto problémy pokojne hodiť za hlavu. Model NWA55AXE je skonštruovaný špeciálne na vonkajšie použitie, k čomu dopomáha aj krytie IP55 na spoľahlivú ochranu pred vniknutím prachu a vody. Prístupový bod možno jednoducho upevniť na stenu alebo stožiar a spravovať v  cloudovej platforme Nebula. To znamená, že prístupový bod mmožno kompletne a na diaľku nastaviť zo svojho inteligentného telefónu, tabletu alebo notebooku.


▪ NWA55AXE

Kompatibilita modelu NWA55AXE so štandardom Wi-Fi 6 zaručuje maximálnu rýchlosť pripojenia a schopnosť zvládať veľký počet pripojených používateľov, s ktorým treba v kaviarňach, kempoch a na ďalších obľúbených miestach počítať. A v neposlednom rade nesmieme zabudnúť na dve externé duálne antény, ktoré zabezpečujú špičkové pokrytie signálom na stabilné a spoľahlivé pripojenie všetkých používateľov. Na maximálne pokrytie signálom pri inštalácii prístupového bodu na vyvýšenom mieste sú navyše antény orientované smerom nadol.

A cena? Príjemne prekvapí!

Svojou cenovou dostupnosťou je model NWA55AXE odpoveďou aj na druhý z uvedených problémov, t. j. vysoké náklady. Aj napriek použitiu najmodernejších technológií sa podarilo vytvoriť prístupový bod štandardu Wi-Fi 6, ktorý si môžu dovoliť aj tie najmenšie prevádzky. A to je skvelá správa pre všetkých, ktorým leží na srdci spokojnosť zákazníkov a hostí. Pokiaľ prevádzkujete vonkajší podnik a chcete svojim zákazníkom a hosťom poskytnúť čo najlepšiu Wi-Fi, rozhodne by ste mali o zaobstaraní prístupového bodu NWA55AXE uvažovať.

 

Zobrazit Galériu

ZYXEL

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať