SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Philips 27B1U5601H/00: Firemný monitor s pripojením USB-C a webovou kamerou

2

Univerzálny monitor s vysúvateľným blokom obsahujúcim kameru a mikrofón sa hodí nielen na kancelárske využitie, ale aj pre ľudí pracujúcich v oblasti CAD-CAM, 3D grafiky či editovania videa a, samozrejme, aj na príležitostné hranie. Kvalitnú kameru s rozlíšením 5 megapixelov využijete aj pri autentifikácii pomocou tvárovej biometrie s využitím technológie Windows Hello, ale hlavne pri videohovoroch. Tu oceníte aj mikrofón s potlačením šumu a integrované stereo reproduktory s výkonom 5 W. Mechanicky ovládaný kryt kamery vám poskytne súkromie, keď sa kamera nepoužíva.

SAMSUNG_032023_M Advertisement

Konštruktéri si dali záležať aj na ergonómii. Výšku zobrazovacieho panela možno upraviť v rozsahu 15 cm, dá sa otočiť o 90 stupňov v obidvoch smeroch a naklopiť v rozsahu -5 až 30 stupňov. Tenké bočné rámiky umožňujú umiestniť dva monitory vedľa seba a rozšíriť si tak zobrazovanú plochu.

Zobrazovací panel má rozlíšenie QHD čiže 2560 × 1440 pixelov. Pri uhlopriečke 27 palcov je to vzhľadom na predpokladanú vzdialenosť sledovania optimálne rozlíšenie. Rovnako QHD rozlíšenie je vynikajúca voľba pre graficky náročné aplikácie a aj hry, pretože kladie menšie nároky na grafické karty, takže ho v pohode utiahne aj moderný procesor s integrovanou grafikou. Výrobca udáva 101 % pokrytie farebného priestoru sRGB. Na kancelársky model je to veľmi dobrá hodnota, takže monitor sa dá použiť aj na príležitostné grafické práce.

Ovládacie tlačidlá sú vpredu v pravej časti spodného rámika, nemusíte ich teda „vyhmatávať“ na spodnej či zadnej stene. Ľavým tlačidlom Smart­Image môžete prepínať prednastavené obrazové profily Office, Movie, EasyRead alebo LowBlue Mode.

Používatelia notebookov a ultrabookov majú k dispozícii aj pripojenie cez USB-C, pričom zariadenie môže byť súčasne aj napájané a nabíjané príkonom 100 W. Môžu takisto využívať zabudovaný USB hub so štyrmi konektormi USB-A. Integrovaný prepínač MultiClient KVM umožňuje používateľom mať k monitoru s klávesnicou, myšou, prípadne ďalšími periférnymi zariadeniami pripojené dva samostatné počítače a pomocou jedinej zostavy monitor – klávesnica – myš prepínať medzi zdrojmi stlačením tlačidla. Technológia KVM umožňuje prepínanie zariadení pripojených cez USB k jednému z dvojice pripojených počítačov. Na vysvetlenie, skratka KVM znamená Keyboard Video Mouse. Tie isté periférie, napríklad klávesnicu či myš, môžete pripojiť k počítačom pripojeným cez konektory USB-C. Takúto zostavu oceníte pri riešeniach, ktoré vyžadujú výkon dvoch počítačov. Monitor má aj druhý výstupný DisplayPort ponúkajúci možnosť pripojiť ďalší monitor. Väčšina notebookov má len jeden konektor na pripojenie monitora a výstupný konektor umožní zreťaziť viac monitorov. Eternetový konektor RJ-45 prezrádza, že USB-C dokovacia stanica podporuje aj káblové pripojenie internetu. Vo firemnom prostredí je káblové pripojenie neporovnateľne bezpečnejšie než Wi-Fi.

Snímač intenzity okolitého osvetlenia LightSensor prispôsobuje jas aktuálnym svetelným podmienkam, čím šetrí energiu a znižuje únavu očí. PowerSensor pomocou neškodného infračerveného signálu zisťuje, či pred monitorom niekto sedí, a ak sa používateľ vzdiali, automaticky sa zníži jas monitora. V mnohých prípadoch, keď monitor býva zapnutý celý pracovný čas, prípadne aj nepretržite, dokáže táto technológia ušetriť až 75 % nákladov na energiu a, samozrejme, aj predĺžiť životnosť monitora.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Webová kamera s mikrofónom, podpora pripojenia k dvom PC, eternetové pripojenie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Obrazovka: IPS LCD 27" (68,5 cm); rozlíšenie: QHD (2560 × 1440), 16:9, 109 PPI; gamut: 89 % NTSC, 101 % sRGB, obnovovacia frekvencia 75 Hz; latencia: 4 ms (sivá – sivá); jas: 350 cd, 2× ­vstupy USB-C (DP alt, napájanie 100 W), 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.4, 1× DisplayPort výstupný; USB hub: 1× výstup USB-C, 4× USB A; 3,5 mm audio jack, reproduktory: 2× 5 W; spotreba 21,5 W, stand-by 0,4 W; rozmery: 613 × 537 × 22 mm; hmotnosť: 7,3 kg

• Cena: 549 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

2 komentáre

kLuboslav kLacko reakcia na: Philips 27B1U5601H/00: Firemný monitor s pripojením USB-C a webovou kamerou

13.3.2023 00:03
kLuboslav kLacko kedy prestanes plnit internet odpadom a das vypoved aj s tou druhou atrapou, co zverejnuje bludy?
Reagovať

bubls reakcia na: Philips 27B1U5601H/00: Firemný monitor s pripojením USB-C a webovou kamerou

11.3.2023 14:03
bubla bubul bodba
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať