SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Philips 49B2U6900CH / Ultraširokouhlý zakrivený firemný monitor s webovou kamerou

0

Prívlastok ultraširokouhlý v tomto prípade znamená pomer strán 32:9, máte teda k dispozícii ­zobrazovaciu plochu, ktorá je ekvivalentom dvoch 2K monitorov vedľa seba. Zakrivenie je pri takejto šírke priam nutnosť, aby ste pohľadom obsiahli celú zobrazovaciu plochu.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Konštruktéri si dali záležať aj na ergonómii. Výšku zobrazovacieho panela možno upraviť v rozsahu 15 cm, dá sa otočiť o 30 stupňov v obidvoch smeroch a naklopiť v rozsahu -5 až 15 stupňov.

Zobrazovací panel má rozlíšenie 5120 × 1440 pixelov. Pre uhlopriečku 48,8 palca je to vzhľadom na predpokladanú vzdialenosť sledovania optimálne rozlíšenie. Výrobca udáva 97 % pokrytie gamutu NTSC a 119 % pokrytie sRGB. Na kancelársky monitor je to veľmi dobrá hodnota, takže tento model sa dá použiť aj na príležitostné grafické práce. V balení je aj protokol z indivi­duálneho merania. DisplayHDR 400 s certifikáciou VESA je zárukou brilantného obrazu.

Monitor s vysúvateľným blokom obsahujúcim kameru a mikrofón sa hodí nielen na kancelárske využitie, ale aj pre ľudí pracujúcich v oblasti CAD-CAM, 3D grafiky či editovania videa a, samozrejme, aj na príležitostné hranie. Kvalitnú kameru s rozlíšením 5 megapixelov využijete aj pri autentifikácii pomocou tvárovej biometrie s využitím technológie Windows Hello, ale hlavne pri videohovoroch. Tu oceníte aj mikrofón s potlačením šumu a integrované stereofónne reproduktory s výkonom 5 W. Keď sa kamera nepoužíva, stačí blok s kamerou zasunúť do monitora a máte 100 % záruku súkromia. Blok s kamerou sa dá vyklopiť dopredu aj dozadu o 30 stupňov, takže si môžete nastaviť polohu na optimálny záber. Kamera má funkciu automatického rámovania, ktoré sa prispôsobuje tak, aby počas videohovorov zaberala aj viac členov tímu. Keď sa človek na niektorom kraji vzdiali, zobrazenie sa tomu prispôsobí. Svetelný pás navrchu bloku sa využíva vo funkcii Busylight. Môžete ho rozsvietiť, aby ste spolupracovníkom signalizovali, že ste zaneprázdnený. Funkcia sa môže synchronizovať so stavmi Microsoft Teams. Ovládacie tlačidlá sú zospodu v ľavej aj pravej časti spodného rámika. Vľavo je tlačidlo Busylight a tlačidlá na ovládanie videohovoru a vpravo tlačidlá na ovládanie monitora. Na ľavej strane je výklopný háčik na zavesenie slúchadiel či náhlavnej súpravy.

Používatelia notebookov a ultrabookov majú k dispozícii aj pripojenie cez USB-C, pričom zariadenie môže byť súčasne aj napájané a nabíjané príkonom 100 W. Možno takisto využívať zabudovaný USB hub so štyrmi konektormi USB-A. Integrovaný MultiClient KVM prepínač umožňuje používateľom mať k monitoru s klávesnicou, myšou, prípadne ďalšími periférnymi zariadeniami pripojené dva samostatné počítače a pomocou jedinej zostavy monitor – klávesnica – myš môžu prepínať medzi zdrojmi stlačením tlačidla. Technológia KVM umožňuje prepínanie zariadení pripojených cez USB k jednému z dvojice pripojených počítačov. Na vysvetlenie, skratka KVM znamená Keyboard Video Mouse. Tie isté periférie, napríklad klávesnicu či myš, môžete pripojiť k počítačom pripojeným cez konektory USB-C. Takúto zostavu oceníte pri riešeniach, ktoré vyžadujú výkon dvoch počítačov. Trojnásobným stlačením klávesu Ctrl môžu používatelia prepínať medzi počítačmi, čím sa eliminuje potreba navigácie v ponukách OSD. Vďaka funkcii MultiView sa dá sledovať obraz z obidvoch počítačov súčasne. Eternetový konektor RJ-45 prezrádza, že USB-C dokovacia stanica podporuje aj káblové pripojenie internetu. Vo firemnom prostredí je káblové pripojenie neporovnateľne bezpečnejšie než Wi-Fi. 

Snímač intenzity okolitého osvetlenia LightSensor prispôsobuje jas aktuálnym svetelným podmienkam, čím šetrí energiu a znižuje únavu očí. PowerSensor pomocou neškodného infračerveného signálu zisťuje, či pred monitorom niekto sedí, a ak sa používateľ vzdiali, automaticky sa zníži jas zariadenia. V mnohých prípadoch, keď monitor zvykne byť zapnutý po celý pracovný čas, prípadne aj nepretržite, dokáže táto technológia ušetriť až 75 % nákladov na energiu a, samozrejme, aj predĺžiť životnosť monitora. Širokú kontinuálnu zobrazovaciu plochu oceníte pri práci s veľkými tabuľkami alebo diagramami, ako aj pri editovaní videí a pri hrách. Monitor som testoval s PC s grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti, ale vyskúšal som aj notebook s integrovanou grafikou, ktorý zobrazovanie v bežných aplikáciách v pohode zvládol tak, ako by zvládol dva 2K monitory.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Široká zobrazovacia plocha, webová kamera s mikrofónom, podpora pripojenia k dvom PC, eternetové pripojenie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Obrazovka: VA LCD 48,8" (124 cm); rozlíšenie: 5120 × 1440, 32:9, 109 PPI; gamut: 97 % NTSC, 119 % sRGB, obnovovacia frekvencia 75 Hz; latencia: 4 ms (sivá – sivá); jas: 450 cd, 2× vstupy USB-C (DP alt, napájanie 100 W), 2× HDMI 2.0, 1× ­DisplayPort 1.4, eternet RJ-45; USB hub: 1× USB-C1, 1× USB-C2, downstream: 4× USB-A, 1× USB-C3 (15 W); 3,5 mm audio jack, reproduktory: 2 × 5 W; rozmery: 1193 × 583 × 268 mm; hmotnosť: 15,21 kg

Cena: 1249 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať