SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Detektor Resideo L1 Wi-Fi + ventil L5 Wi-Fi / Detektor s ventilom na zabránenie úniku vody

0

Smart detektor umožňuje odhaliť úniky vody v sledovanom priestore a takisto detegovať riziko zamrznutia potrubia. V súprave je nielen snímač úniku, ale aj ventil s hlavicou so servopohonom, ktorý v prípade potreby automaticky uzavrie prívod vody, aby sa zabránilo prípadným škodám.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Snímač aj detektor sú pripojené cez Wi-Fi, takže používateľ môže na diaľku ovládať prívod vody a zatvoriť ho, ak mu napríklad sused avizuje únik v miestnosti, kde nie je snímač. Súprava obsahuje aj dve káblové sondy, ktoré dokážu detegovať únik vody po celej dĺžke. Pripájajú sa pomocou 3,5 mm konektora jack. Prepojením viacerých sond sa dá káblový senzor predĺžiť až na 152 m. Po položení káblovej sondy na podlahu sa alarm vyvolá, keď sa kdekoľvek po dĺžke káblik namočí alebo bude ponorený do vody. Preto treba zvážiť umiestnenie senzorov, aby sa neaktivoval poplach a nezatvoril sa centrálny prívod vody, keď sa nedopatrením rozleje trochu vody. Samozrejme, falošný poplach je vždy lepší než vytopenie sledovaného priestoru.

Káblovú sondu môžete pripojiť aj priamo k hlavici ventila, takáto konfigurácia stačí na detegovanie úniku vody v priestore blízko snímača. Výhodou samostatného snímača je, že ho môžete umiestniť do inej miestnosti v dosahu Wi-Fi, napríklad do práčovne, pričom ventil bude umiestnený na vhodnom mieste potrubia centrálneho prívodu vody do rodinného domu či bytu. Snímacie kontakty sú aj na spodnej časti snímača. Montáž je jednoduchá, treba len teleso ventila umiestniť do vodovodného potrubia, či už na centrálny prívod vody, alebo na prívod do konkrétnej miestnosti, napríklad práčovne. Montáž ventila je potrebné zveriť odborníkovi. Následne sa na ventil pomocou kovovej spony upevní hlavica so servopohonom. Na hlavici je páčka, ktorou môžete ventil zatvoriť alebo otvoriť aj ručne. Je to guľový ventil, takže na jeho otvorenie či zatvorenie treba vynaložiť určitú silu. To je aj dôvod, prečo sa hlavica so servomotorom napája zo sieťového zdroja. Modul snímača sa napája dvoma batériami veľkosti AA. Pri konfigurácii musíte z aplikačného obchodu stiahnuť aplikáciu Resideo a vytvoriť si v službe účet. Je to potrebné, pretože aplikácia so snímačom a ventilom nekomunikuje priamo, ale cez cloudovú službu. Následne pridáte do konfigurácie ventil a snímač. Pri konfigurácii potvrdíte, že chcete tieto zariadenia prepojiť, takže pri detekcii úniku vody sa zatvorí ventil prívodu vody. Ventil môžete zatvoriť aj povelom z aplikácie, napríklad keby vám sused zavolal, že vám uniká voda v miestnosti, kde nemáte senzory, prípadne v záhrade a podobne.

Zatvorenie a otvorenie centrálneho prívodu vody nie je úplne bežná aktivita, preto keď k tomuto úkonu dôjde, budete upozornení pomocou notifikácie, prípadne aj e-mailom. Zatvorením prívodu vody sa vzniknutý problém dočasne fixuje. Keď problém vyriešite, môžete zrušiť poplach a otvoriť prívod vody. Samozrejme, kontakty snímača treba poutierať a káblové sondy vysušiť. K snímaču či ventilu ich pripojte až po dôkladnom vysušení.

Cena: 327,10 eur

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať