SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Philips Evnia 42M2N8900/00: Špičkový obraz pre hráčov

0

Po tom, čo technológia OLED dobyla svet televízorov, sa stále častejšie dostáva aj do monitorov. Vzhľadom na to, že tieto monitory stále patria k tým najdrahším, je vcelku logické, že v prvom rade sa nimi môžu potešiť hráči. Nasadenie v hernom svete má však aj ďalší dôvod.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Z pohľadu technológie OLED displeje nemajú príliš v obľube statický obraz a to práve pri hernom využití hrozí najmenej. Pokiaľ ide o konečnú kvalitu obrazu, panely OLED poskytujú extrémne nízke úrovne čiernej, obrovský kontrast a sýte farby. Samovyžarujúca povaha OLED znamená, že nie sú potrebné žiadne triky, ako je to pri LCD a ich prepracovanom podsvietení. Aj keď LCD zobrazovače s podsvietením Mini LED urobili významné pokroky s množstvom stmievacích zón, tie najlepšie technológie zväčša zostávajú pre televízory alebo sa používajú v profesionálnych zariadeniach, kde si s cenou OLED veľmi nezadajú, takže tu OLED zostáva kráľom kontrastu.

Nový 42" model OLED Philips Evnia 42M2N8900/00 je plnohodnotný herný monitor s rozlíšením 4K, pracovnou frekvenciou až 138 Hz, Adaptive Sync, širokým farebným rozsahom a HDR. Nie je super jasný, ale v režime HDR dosahuje až 485 nitov. Takisto pokrýva takmer celý gamut DCI-P3 a má jedny z najpresnejších farieb priamo z krabice. Poďme sa na naň pozrieť bližšie.

Monitor obsahuje panel OLED s maskou RGB/W, čo znamená, že okrem červených, zelených a modrých subpixelov má aj doplnkový biely pixel, ktorý pomáha zvýšiť jas. Panel s rozlíšením 3840 × 2160 bodov pracuje s pretaktovanou frekvenciou až 138 Hz a má antireflexný povrch. Dosahuje podľa nášho merania špičkový jas na úrovni 461 nitov. S neuveriteľne nízkymi úrovňami čiernej farby je však jeho kontrast obrovský. To, čím monitor vyniká, sú farby. Philips udáva pokrytie 95 % DCI-P3, pri našom meraní to vyšlo ešte o kúštiček viac – na hodnote 96,5 %. Monitor je však perfektne nastavený priamo od výrobcu a v podstate nebolo treba nič dolaďovať. Tým je však značka Philips známa. Na vynikajúcom obraze má určite zásluhu aj natívny 10-bitový panel, pri ktorom teda nie sú potrebné žiadne kúzla s prepočtom farieb. K dispozícii sú všetky štandardné herné funkcie Philips. Získate ukazovateľ cieľa, režim snajpera, Adaptive Sync a spoľahlivú obnovovaciu frekvenciu 138 Hz. Monitor má takisto certifikáciu FreeSync Premium od spoločnosti AMD, ale nie je certifikovaný od spoločnosti NVIDIA. Napriek tomu bezproblémovo beží s technológiou G-Sync cez vstup DisplayPort 1.4. Bez potreby nadmernej akcelerácie udržuje vysoké rozlíšenie pohybu a viac využíva danú obnovovaciu frekvenciu ako porovnateľný panel LCD. Zvuk reprodukovaný z dvojice 10 W reproduktorov postačí na bežné použitie, hráči však aj tak využívajú slúchadlá.

Vo výbave je aj funkcia osvetlenia Ambiglow. Tá sa dá nastaviť na reagovanie podľa obrazu alebo zvuku, viete si však nastaviť aj statické podsvietenie. Toto je niečo, čo žiadny iný výrobca monitorov nemá vo svojich produktoch. Monitor stojí na masívnom stojane s podstavou v tvare V, ktorá dáva zariadeniu dostatočnú stabilitu. Stojan umožňuje otáčanie, sklon a nastavenie výšky. V komplete nájdete aj diaľkový ovládač, takže nemusíte siahať na zadnú pravú stranu na ovládací joystick. Bohatá portová výbava zahŕňa aj USB-C s podporou PD 3.0 do 90 W, ako aj prepínač KVM. Môžete s ním tak využívať váš notebook s jednokáblovým pripojením cez USB-C, prípadne pomocou funkcie PAP pripojiť dva počítače. Nový Philips Evnia 42M2N8900/00 ponúka pri hraní hier či sledovaní filmov naozaj nezabudnuteľné zážitky. Technológia OLED prináša vynikajúci kontrast, sýte farby a hlbokú čiernu farbu. S množstvom funkcií a vynikajúcou kvalitou obrazu je Philips Evnia 42M2N8900/00 jeden z najlepších monitorov, aké môžete získať na trhu. Nečudo, že si zaň budete musieť trocha priplatiť.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita obrazu, konektivita, matný panel, ovládanie možnosti polohovania
- Slabší jas

PARAMETRE:

Typ panela OLED (organická svetlo emitujúca dióda). Veľkosť obrazovky / pomer strán: 42 palcov / 16:9, maximálne rozlíšenie a frekvencia obnovovania: 3840 × 2160 @ 138 Hz, rozsah FreeSync: 48 – 138 Hz, monitor je kompatibilný s G-Sync, prirodzená hĺbka farieb a farebný rozsah: 10-bitový / DCI-P3, HDR10, latencia (GTG): 0,1 ms, jasnosť podľa výrobcu: 135 nitov SDR, 450 nitov HDR, kontrast podľa výrobcu: 15 000 000:1, reproduktory: 2× 10 W, DTS Sound, video­vstupy: 1× DisplayPort 1.4, 2× HDMI 2.1, 1× USB-C, ­audiovýstup: 3,5 mm na slúchadlá, rozhranie USB 3.2: 1× nahor, 4× dolu, spotreba energie: 79 W pri jasnosti 200 nitov, rozmery panela (š × v × h): 36,7 × 22,4-27 × 14,1 palca, hrúbka panela: 3,1 palca (79 mm), šírka rámu na hornej / bočnej strane 0,2 palca (6 mm), na spodnej strane 0,4 palca (11 mm), hmotnosť: 17,3 kg, záruka: 3 roky

Cena: 1279 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať