SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Philips SPT6607B / Bezdrôtová zostava klávesnice a myši

0

Ak často pracujete na viacerých zariadeniach, na PC, notebooku, tablete či smartfóne, môže sa vám hodiť klávesnica a myš, ktoré môžete používať univerzálne s každým zariadením. Taká je aj testovaná súprava bezdrôtovej klávesnice a myši Philips SPT6607B.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Zostava môže byť súčasne pripojená až k trom zariadeniam, medzi ktorými môžete prepínať. Umožňuje totiž dva spôsoby pripojenia. Ak súpravu pripájate k PC alebo notebooku, ktoré sú vybavené konektorom USB-A, môžete na pripojenie využiť pribalený USB dongle, ktorý nájdete uložený pod batériovým krytom myši. Ten stačí zasunúť do počítača a o niekoľko okamihov možno klávesnicu aj s myšou používať. Klávesnica má v pravom hornom rohu trojicu modrých tlačidiel, jedno na pripojenie Wi-Fi, ktoré sa používa práve s pribaleným donglom, a dve na pripojenie bluetooth. K zariadeniam, ktoré nemajú port USB-A a sú vybavené technológiou bluetooth, môžete klávesnicu s myšou pripojiť práve cez bluetooth. Takto môžete mať pripojené rovno dve zariadenia. Pri párovaní s novým zariadením stačí ­podržať tlačidlo príslušného kanála blue­tooth. Po spárovaní môžete týmito tlačidlami prepínať medzi zariadeniami. Cez bluetooth pritom môžete súpravu pripojiť k akémukoľvek zariadeniu, ktoré podporuje takéto vstupy. Okrem už spomínaných to môže byť napríklad TV, multimediálny prijímač, herná konzola a veľa ďalších.

Klávesnica má kovovú kostru s celoplastovým povrchom. Je pomerne ťažká a naspodku sú gumené nožičky, takže pri práci nemá tendenciu kĺzať sa po stole. Klávesy majú príjemný chod a vďaka priehlbinám v strede sa ľahko identifikujú. Klávesnica je dlhého typu s číselnými klávesmi. Okrem toho je navrchu rad multimediálnych klávesov a tlačidlá priameho prístupu k niektorým funkciám, ako je kalkulačka, kontextové menu či ponuka štart. V balení dostanete ku klávesnici aj opierku na dlane. Je trošku škoda, že klávesy nie sú podsvietené, to by však klávesnica musela mať iné napájanie. Pribalená myš má pekný ergonomický tvar s piatimi tlačidlami. Poskytuje presné päťúrovňové sledovanie s prepínateľným rozlíšením 800/1200/1600/2400/3200 DPI. Až 3200 DPI poskytuje vysokú presnosť a rýchlu reakciu.  Obidve zariadenia sú napájané jednou batériou, myš má typ AA a klávesnica AAA. Vďaka inteligentnému riadeniu spotreby energie môže súprava prejsť do pohotovostného režimu, a teda šetriť energiu, keď sa nepoužíva. Obe zariadenia majú aj mechanický vypínač, aby ich bolo možné vypnúť, ak ich prenášate.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Pripojenie až 3 zariadení, kvalitná klávesnica, presná myš, výdrž, tlačidlá priameho vstupu, široká kompatibilita
- Klávesnica by mohla byť podsvietená

PARAMETRE:

Pripojiteľnosť: dongle 2,4 GHz, bluetooth 5.0, klávesnica: 110 klávesov, presná myš s optickým snímačom, rozlíšenie: 800 – 1200 (prednastavené) – 1600 – 2400 – 3200 DPI, ergonómia: pravá ruka, rozmery: klávesnica: 433 × 196 × 22 mm, myš: 117 × 75 × 39 mm, hmotnosť: klávesnica 739 g, myš 97 g

Cena: 38 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať