Philips Hue Play dodá efekt Ambilight aj tým televízorom, ktoré ho nemajú

0

Najnovší prírastok do ekosystému inteligentných svetiel Philips Hue je zariadenie, ktorá zladí inteligentné svetlá v miestnosti s tým, čo sa deje na obrazovke vášho televízora. Hry, filmy, streamingové médiá alebo čokoľvek iné, čo sledujete, môžu prechádzať cez box, ktorý neustále prispôsobuje farbu a jas vašich svetiel v štýle ambilight, aby vytváral pôsobivejší zážitok.

Zariadenie s názvom Hue Play HDMI Sync Box sa zapája medzi televízor a zariadenie, ktoré k nemu pripájate, ako je napr. prehrávač Blu-ray, herná konzola alebo streaming box. K Hue Play možno pripojiť až štyri zariadenia HDMI. Pripojenie HDMI potom vedie cez Hue Play, ktorý prenáša obrazový signál na váš televízor, pričom analyzuje farby a výsledky odosiela na inteligentné svetlá. Problémy s latenciou by vraj nemali vzniknúť ani pri hrách.

Zariadenie podporuje 4K 60 Hz a HDR10, ale nepodporuje dva nové štandardy na vysokú kvalitu obrazu – HDR10+ a Dolby Vision. Hoci takýto obraz prejde cez zariadenie do televízora v plnej kvalite, Hue Play nebude schopný ho analyzovať, aby vytvoril svetelné efekty.

 

Spoločnosť Signify, ktorá zariadenie vyrába, už minulý rok predstavila automatizovaný systém, ktorý pomocou aplikácie Hue Sync synchronizoval inteligentné svetlá s tým, čo bolo na počítači Mac alebo Windows PC. Hue Play box prináša túto funkciu do televízorov. Predávať sa začne 15. októbra, no jeho cena je pomerne vysoká – stáť bude 230 dolárov.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Philips TV televizor svetlo LED displej kvalita smart home HDMI 4K

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať