SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Podarí sa dosiahnuť dohodu aby AI nemala prístup k jadrovým zbraniam?

Technológie
1

Spojené štáty naliehajú na Čínu a Rusko, aby zabezpečili, že umelá inteligencia (AI) nikdy nebude ovládať ich jadrové zbrane. Existujú totiž značné obavy z toho, že umelá inteligencia bude rozhodovať o nasadení jadrových zbraní. USA vyhlásili, že kontrola nad jadrovými zbraňami zostane v ľudských rukách, a chcú, aby Čína a Rusko prijali rovnaký záväzok.

Predstaviteľ ministerstva zahraničných vecí Paul Dean zdôraznil, že USA, Veľká Británia a Francúzsko sa zaviazali, že kontrolu nad jadrovými zbraňami budú mať naďalej v rukách ľudia. Dean vyjadril dôležitosť podobných záväzkov zo strany Číny a Ruska. Rozhovory medzi Čínou a USA o jadrových zbraniach sa obnovili, hoci formálne rokovania môžu trvať dlhšie.

Ruské jadrové zbrane vyvolávajú obavy od invázie na Ukrajinu a prezident Vladimír Putin pozastavil účasť na zmluve START.  Vývoj zbraní riadených umelou inteligenciou napreduje rýchlym tempom. Nedávno americké letectvo úspešne otestovalo stíhačku riadenú AI vo vzdušných súbojoch proti ľudským pilotom.

Odborníci vrátane Elona Muska vyzvali na zákaz takýchto zbraní. Americká armáda tvrdí, že konečné rozhodnutie o zasiahnutí cieľa je vždy na ľuďoch, nie na strojoch.

Zdroj: techspot.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Kto má riadiť AI?! reakcia na: Podarí sa dosiahnuť dohodu aby AI nemala prístup k jadrovým zbraniam?

6.5.2024 22:05
..treba to--AI dat do ruk Ukraincom,..urcite si poradia,..
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať