SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Poisťovne používajú drony, aby našli dôvody na zrušenie poistky

2

Poisťovne v USA využívajú drony na hodnotenie domov zákazníkov a hľadanie dôvodov na zrušenie ich poistenia. Správu o tom priniesol denník The Wall Street Journal. Aj keď sa to môže zdať dystopické, poisťovne majú na letecký dohľad k dispozícii drony, lietadlá s posádkou a výškové balóny, ktoré ponúkajú takmer úplné pokrytie krajiny, uviedol denník. 

Hoci zákazníci spochybňujú zistenia, jeden z nich si napríklad nechal vykonať nezávislú inšpekciu potvrdzujúcu dobrý stav jeho strechy, poisťovne si často stoja za svojím rozhodnutím na základe leteckých snímok, ktoré však odmietajú zdieľať. Ukázalo sa, že technológia má aj nedostatky. V jednom prípade, ktorý uvádza denník, mala fotografia zobrazovať popadané konáre stromov, no v skutočnosti to bol len tieň. Technológia sa však rýchlo zdokonaľuje a mohla by viesť ku každodennému sledovaniu nehnuteľností vo vysokom rozlíšení.

Zdroj: businessinsider.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Nedal... reakcia na: Poisťovne používajú drony, aby našli dôvody na zrušenie poistky

10.4.2024 07:04
...som povolenie na sledovanie mojej nehnuteľnosti, takže ak to poisťovňa urobí z vlastnej iniciatívy môže byť vystavená žalobe z narušenia súkromia, stalkerstva a pod..
Reagovať

RE: Nedal... reakcia na: Nedal...

13.4.2024 09:04
Ak nahravaju tvoj dom z verejneho priestranstva, tak to robit mozu. Narusenie sukromia sa tazko preukazuje, zvlast ak na zaberoch nie si ty, ale iba dom, ci pozemok. Stalkerstvo to iste.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať