SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Policajné vozidlá vybavené AI a hliadkovacím dronom nepotrebujú ani vodiča

Výskum a vývoj
0

Pobrežné mesto Dubaj v Spojených arabských emirátoch chce technológiu autonómnych vozidiel nasadiť v policajných hliadkových vozidlách. Dubajská polícia nedávno oznámila plány na používanie plne elektrických autonómne jazdiacich hliadkových vozidiel v obytných oblastiach. Robotické auto je vybavené pokročilou bezpečnostnou kamerou s 360-stupňovým pokrytím a technológiou rozpoznávania tváre a jeho batéria mu umožňuje hliadkovať bez prestávky až 15 hodín. Má takisto smart funkcie s umelou inteligenciou, ktoré mu pomáhajú rozpoznať podozrivé správanie.

Neočakávajte však, že bude vysokou rýchlosťou naháňať unikajúceho zločinca – maximálna rýchlosť vozidla je iba 7 km/h. Ak zaznamená niečo, čo si vyžaduje ďalšie vyšetrovanie, autonómne vozidlo pošle upozornenie do riadiaceho a kontrolného centra na oddelení všeobecných operácií dubajskej polície, ktoré môže zorganizovať reakciu človeka.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Súčasťou auta, ktoré vyvíjalo a konštruovalo 65 inžinierov spoločnosti Micropolis Robotics počas piatich rokov, je aj dron vybavený kamerou, ktorý dokáže zachytiť letecké zábery konkrétneho miesta. Každé koleso má nezávislý systém riadenia, brzdenia a plynu. To znamená, že vozidlo sa môže pohybovať dopredu, dozadu alebo do strán, pričom je také tiché, že ho takmer nepočuť. 

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať