PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Poznáme parametre Sony PlayStation 5

1

Po mesiacoch dohadov spoločnosť Sony konečne odhalila technické údaje a podrobnosti o novej generácii svojej hernej konzoly, ktorá by mala prísť na predvianočný trh. PS5 bude obsahovať osemjadrový procesor AMD Zen 2, taktovaný na 3,5 GHz, a vlastný GPU založený na hardvéri s architektúrou AMD RDNA 2, ktorý sľubuje výkon 10,28 teraflops a 36 výpočtových jednotiek taktovaných na 2,23 GHz. K dispozícii bude 16 GB pamäte GDDR6 a prispôsobený 825 GB disk SSD.

Jedna z najväčších technických aktualizácií v PS5 bola oznámená už minulý rok: prechod na úložisko SSD ako hlavný disk konzoly, čo povedie k výrazne rýchlejšiemu načítaniu. PS5 sa však nebude obmedzovať iba na tento disk SSD ale bude podporovať aj externé pevné disky pripojené cez USB a 4K Blu-ray mechaniku.

Na prvý pohľad sa zdá, že nedávno odhalená konkurenčná konzola Microsoftu Xbox Series X prekonáva úsilie spoločnosti Sony napriek tomu, že obe zariadenia sú založené na rovnakých procesoroch a grafikách od AMD. Microsoft ponúkne osemjadrový procesor s frekvenciou 3,8 GHz, GPU s 12 teraflops a 52 výpočtovými jednotkami, každou taktovanou na 1,825 GHz, 16 GB RAM GDDR6 a 1 TB SSD.

Hlavný rozdiel však bude v tom, že CPU a GPU Sony budú bežať na variabilných frekvenciách – frekvencia, na ktorej hardvér beží, sa bude meniť v závislosti od dopytu po výkone procesorov a GPU (čo umožňuje napríklad presunutie nevyužitého výkonu CPU na GPU). Sony sľubuje, že nový hardvér prinesie podporu pre 8K aj 4K hranie pri 120 Hz. Plánuje sa aj pridanie „3D audio“ na dokonalejší zvuk, voliteľný úsporný režim s nízkou spotrebou energie a spätná kompatibilita s titulmi pre PS4.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
PlayStation sony PSP hra zabava technika

1 komentár

PS5 podle mě ... reakcia na: Poznáme parametre Sony PlayStation 5

21.3.2020 13:03
Oddělený zdroj ... Protože teplo. Systém by měl mít vlastní oddělené SSD. Mám PS4 1TB z čeho si část "krade" systém. Musel sem vymazávat a zálohovat data, když sem posledně stahoval COD (v současnosti má 165GB). Takže SSD (pro ukládání her a svých souborů 2TB). No a pokaď uvažujou do budoucna o nějaký PS5 pro, tak jestli by nestálo za zvážení kapalinový chlazení - klidně nějaký nenáročný. Všechny péeska maj jedno společný - jsou to vysavače na prach.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať