SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Predplatné na elektromobil za 6 USD denne

Technológie
0

Spoločnosť Helixx Technologies začala v juhovýchodnej Ázii prijímať registrácie pre svoju službu predplatného na elektromobily. Cena predplatného sa začína na 0,25 USD za hodinu, pričom nie sú potrebné žiadne poplatky vopred ani ďalšie náklady okrem elektriny. V prípade poruchy alebo nehody služba ponúka okamžité náhradné vozidlá, čo ju robí atraktívnou na komerčné účely. Vozidlá majú navyše vymeniteľné batérie, čím sa minimalizujú prestoje.  

V súčasnosti je vo vlastníctve 1,5 miliardy áut na celom svete a tento model významne prispieva k ekonomike. Napríklad v USA automobilový priemysel prispieva do ekonomiky 1 biliónom dolárov ročne, zamestnáva 1,7 milióna ľudí a tvorí viac ako 3 % HDP krajiny, pričom iba 8 % amerických domácností nevlastní auto. Obchodný model Helixx by mohol narušiť toto odvetvie poskytovaním cenovo dostupných možností mobility pre znevýhodnené komunity.

Spoločnosť plánuje založiť miestny výrobný závod v Singapure začiatkom roku 2025 na výrobu automobilov, dodávok a motorizovaných trojkoliek. Je zatiaľ málo pravdepodobné, že by spoločnosť Helixx so svojimi súčasnými vozidlami dosiahla úspech v Amerike alebo Európe. Svoj model predplatného zameriava skôr na rozvojové krajiny, kde sa vozidlá tradične dovážajú a sú drahé.

Systém Helixx ponúka nákladovo efektívne možnosti prepravy pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť vysoké počiatočné náklady a nepotrebujú veľmi rýchle vozidlá, uspokoja sa s rýchlosťou do 80 km/h. V mnohých západných krajinách prevládajú autá, ktoré dosahujú oveľa vyššiu rýchlosť, ako sú zavedené rýchlostné limity. Mnohí ľudia vlastnia autá, ktoré dokážu vyvinúť trojnásobnú rýchlosť, než akou budú v skutočnosti jazdiť.

Zaujímavé je, že inšpiráciou pre systém Helixx boli existujúce obchodné modely. Myšlienka lokalizovaného výrobného závodu bola inšpirovaná franšízovým modelom McDonald's, kde je kľúčové prísne dodržiavanie podrobných pokynov. Konštrukcia a montáž vozidiel sa zjednodušili, čím sa znížili aj výrobné náklady.

Služba predplatného pre elektromobily spochybňuje tradičný model vlastníctva automobilov. Vďaka konkurencieschopným cenám a okamžitej výmene vozidiel chce spoločnosť poskytovať cenovo dostupné a efektívne možnosti mobility. Výrobný proces bol zjednodušený, inšpirovaný existujúcimi úspešnými obchodnými modelmi. Tento prevratný model má potenciál zmeniť automobilový priemysel a jeho vplyv na globálne hospodárstvo sa ešte len ukáže.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať