SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Prichádzajú roboty, ktoré už netreba programovať

Výskum a vývoj
1

Spoločnosť NVIDIA predstavila svoje najnovšie čipy podporujúce umelú inteligenciu s názvom Blackwell a uviedla aj technológiu GR00T čiže Generalist Robot 00 Technology, ktorej cieľom je urýchliť vývoj robotov. Technológia GR00T má naučiť roboty učiť sa a prispôsobovať sa porozumením prirodzenému jazyku a napodobňovaním ľudských pohybov.

To sa dosahuje prostredníctvom multimodálnych schopností, ktoré umožňujú robotom napodobňovať činnosti na základe videa bez potreby programovania alebo simulácie. Rôznorodosť úloh a scenárov, s ktorými sa stretávame v reálnom svete, predstavuje pre funkčné humanoidné roboty výzvu. Schopnosť robotov učiť sa a reagovať za chodu pomocou generatívnej umelej inteligencie, ako je GR00T, by však mohla poskytnúť všestrannosť potrebnú na navigáciu v takýchto prostrediach.

NVIDIA ponúka aj hardvér pre tieto robotické snahy, napríklad Jetson Thor, ktorý je optimalizovaný na spúšťanie multimodálnych modelov. So spoločnosťou už spolupracuje niekoľko významných firiem v oblasti robotiky vrátane spoločností Agility Robotics a Boston Dynamics. Do oblasti robotiky vstúpila aj spoločnosť OpenAI, ďalší významný hráč v oblasti umelej inteligencie. Keďže konkurencia je hnacou silou inovácií, príchod funkčných humanoidných robotov môže byť bližšie, než sa očakávalo.

Zdroj: inverse.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Robotgenius reakcia na: Prichádzajú roboty, ktoré už netreba programovať

12.4.2024 18:04
A zmeni sa tym pre beznych ludi nieco k lepsiemu? Lebo ak to ma byt dobre len na to,aby bohati boli este bohatsi,alebo aby sa viedli sofistikovanejsie vojny,takdovi,dopo,ludstvo aj ludskost pojdu do prdele...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať